Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (22)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Buna dimineata.... poftiti la ...cioco calda... ceai...laptic etc Suntem matinali azi..... daca e cineva pe aici....

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

neata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Vreau sa ii iau azi lui Raul o sticluta cu manere... sa vad cum se descurca ... deja nu mai avem loc cu mainile pe aceeasi sticla

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata si de la noi.
Citesc si revin daca mai apuc la 11 plecam la pediatru

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Neata si de la noi.
Citesc si revin daca mai apuc la 11 plecam la pediatru

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete





maine faceti 4 lunite!!!!!

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Daaaaaa maine facem 4 lunite si nici nu imi vine sa cred ce repede au trecut

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Ar trebui sa mai dau o tura pe la ginecolog.Mi-a zis sa imi fac din nou prezenta cand nu mai alaptez nici un ml de lapte.Mi-a propus sa imi fac vaccinul anti cancer de col uterin.Nu stiu ...inca daca sa il fac.Mi-a zis ca e 400 ron o doza si se fac 3 in decurs de 6 luni.Am inteles ca te protejeaza pe viata... dar parca mi-e teama de el... peste cativa ani cine stie ce reactii adverse mai gasesc la el

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Fetele...vin la voi disperata...cu o intrebare.
Zuzicile mele sunt inca somnoroase.... iar eu stau lipita de calculator pana primesc un raspuns.

Ma puteti ajuta si pe mine in sensul asta??? Deh..zuza nebuna ce sunt..

Bebe mi s-a trezit acum(adica dupa 12 noaptea), dupa o ora de nani.... mi s-a trezit si la 11pm (dormind de la 10pm)si apoi la 12 si un pic.

I-am schimbat pampersul si l-am pus la sanul drept, cel lasat plin de la masa anterioara.

La 5 minute, de cand l-am pus la san, dupa ce i-am auzit burtica iarasi fierband, l-am auzit cand a facut caca... si apoi mi-a vomitat/regurgitat...tot ce papase in alea 5 minute, cred... asa...ca branzica.

Cacutza insa ma ingrijoreaza mai tare...caci mirosea prin pampers si...cand l-am schimbat, era lichidutza cu mucus...
Fetele...ce inseamna asta???? Ce inseamna cand bebe face diaree cu mucus????
Ce sa ii fac eu sa-i fie mai bine????

Pozici de tot felu'
Poze Andrew
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

totulii, eu ii dau mixt sa pape. al meu a implinit 4 luni, dar inca nu+i dau si altceva.pediatra a spus ca pot incepe cu suculet de morcov, de mar...
ideea e ca nu prea mai mananca asa bien in ultima vreme..sapt trrecuta a pus 100 gr numai..sa vedem..dc tot asa o tine, o sa incep sa diversific, probabil s+a saturat de atata lapte.

vali(honey) e destul de greu sa zici despre un kk pe care nu+l vezi dc e ok sau nu.
insa de ce te miri ca miroase prin scutec? eu mereu ii simt mirosul imediat cum face..

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by honey79

Fetele...vin la voi disperata...cu o intrebare.
Zuzicile mele sunt inca somnoroase.... iar eu stau lipita de calculator pana primesc un raspuns.

Ma puteti ajuta si pe mine in sensul asta??? Deh..zuza nebuna ce sunt..

Bebe mi s-a trezit acum(adica dupa 12 noaptea), dupa o ora de nani.... mi s-a trezit si la 11pm (dormind de la 10pm)si apoi la 12 si un pic.

I-am schimbat pampersul si l-am pus la sanul drept, cel lasat plin de la masa anterioara.

La 5 minute, de cand l-am pus la san, dupa ce i-am auzit burtica iarasi fierband, l-am auzit cand a facut caca... si apoi mi-a vomitat/regurgitat...tot ce papase in alea 5 minute, cred... asa...ca branzica.

Cacutza insa ma ingrijoreaza mai tare...caci mirosea prin pampers si...cand l-am schimbat, era lichidutza cu mucus...
Fetele...ce inseamna asta???? Ce inseamna cand bebe face diaree cu mucus????
Ce sa ii fac eu sa-i fie mai bine????

Pozici de tot felu'
Poze Andrew
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali





Si Alexia a avut la un moment dat diaree care nu a trecut cu nimic. Ba chiar a fost mai rau cand i-am dat diverse medicamente. Diareea trece pana la urma daca ii dai san in continuare si ai grija ce mananci. Fara acrituri (muraturi, sarmale, fructe acre, etc), fara fasole si alte chestii care fermenteaza. Eventual fa-ti un orez si mananca azi numai orez (cu morcovi si pui)! si sanatate multa!

Alexia Diana
5 Nov. 2007
poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput