*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (1)*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

MIKY BABY sa va traiasca micuta crestina.Am vazut si fotografiile si aveti o printesa foarte frumoasa.Rochita roz e mortala.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

LALA D sa va traiasca micul crestin.Ma bucur ca a iesit totul bine si ca Andrei a fost cuminte.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

buna dragi zuzici de clopotei
angi si alina va doresc sa aveti parte de un botez cat mai frumos si sa fiti fericiti.
miki-baby saru`mana pentru complimente dar sa stii ca si tu ai o printesa pe cinste , am vazut pozele si mi-au placut tare mult , sunteti o familie minunata .
lalaD sa fie intr-un ceas bun ca bebe a fost crestinat

virgo la Multe lunute pentru bebe Matei sa fie sanatos si voios
irinouka bine ai revenit
pup pe toti clopoteii si mamicile fara discriminare

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Maria

Andrei cu familia

FILMULET CU ANDREI !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

de super mamik noastra miri stie cineva ceva?

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Atat are Bibi
poze burtik
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Danybv am vazut filmuletul cu Andrei.E mortal.Are noroc mama de asa un ajutor la curatenie.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

danonique saru`mana este tare harnic

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Maria

Andrei cu familia

FILMULET CU ANDREI !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Hm, cand ziceam sa scriu si eu pe indelete ca doarme Benji a deschis ochii cu un tipat de parca vedea prima data lumea asta....si continua sa caraie cu suzeta in gura...
Felicitam noii crestini si familiile! Noi mai avem de asteptat pana in vara cand putem merge in tara.... dar deja organizam cu matusile pe post de reprezentanti pe la restaurante si la biserica.... mare bataie de cap sa faci ceva prin delegati!
Miki-baby, frumoasa foc Saara si cred ca venim cu trandafiri!!!!
Andrew de Honey e un scump!
Am mai admirat si alti clopotei ffffffffff scumpi!!!!!!! Toti sunt superbi!
mai aveam de zis una alta dar mi-a intrerupt tipatul lui Benji sirul ideilor.
Ah, Irinouka bine v-ati intors printre noi!!! Lui Rares numai bine!
Si tati are sapt viit concediu si a promis sa o rasfete pe mami! Ar fi si timpul inca nu a preluat niciodata pana acum tura de noapte!!!!!
Fug la Benji!

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 2 LUNI (23.12.2007)

http://community.webshots.com/user/ceska7777
Aici incepe "lumea lui Benji"

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Zuzici scumpe,scriu si eu cateva randuri in fuga calului cu o mana ,cu cealalta ma mulg....
Suntem de luni acasa,am stat doar 40 de ore in spital,a fost o experienta covarsitoare si pozitiva sub toate aspectele...Am avut parte de nasterea la care am visat cu dr. care mi-a intrecut toate asteptarile care oricum erau inalte ca nu degeaba am eu copil de Cernavoda,bine si unul de Medgidia dar ce conteaza ,eu sa fiu fericita...

Vreau intai sa spun ca am citit pe diagonala,am retinut ca Irynouka cu Raresel au trecut printr-o ex[erienta urata ,Slava Domnului ca snteti bine ,sa va fereasca Dumnezeu de toate relele de acum incolo!;

Ca GATTA si Sara micuta trec si ele prin mare incercare,Da DOAMNE sa nu fie grav si sa se intoarca curand acasa!IMI TRIMITE SI MIE CINEVA NR. Gatei pe pm???Plizz...

Ca LalaD a crestinat baiatul;felicitari ,Maica Domnului si toti sfintii sa-l ocroteasca vesnic,Dumnezeu sa-l aiba in paza sa!

Crestinare frumoasa-nici n-are cum sa fie altfel-Anei-Alina,si lui Viktor Mihai-Angi!!!!!!

Am vazut poze de Andrew -John...ce grasunel frumusel!!!Al meu desi s-a nascut mai grasut-3.800 nu-i asa falcos....dar se face el...

O sa pun si poze ,am promis dar nu m-am tinut de cuvant-suntem intr-un haos general,mobilam,mutam camerele,redecoram,scapam de haine...deh bebe 2 impune modificari...

Stancutza un mare mare...tocmai citeam ce ai zis ref. a canalele infundate si de schimbarea pozitiei.Eu aveam niste canale infundate,te-am ascultat si am pozitionat copilul altfel;s-au desfundat ...ura!

MULTUMESC DIN SUFLET TUTUROR ZUZELOR PT. URARILE DEOSEBIT DE FRUMOASE SI CALDE !!!!MULTUMESC ANGI SI DOCULET CA ATI TRIMIS MESAJUL MEU!!

Bebe Ioan are icter,suge haotic dar suge ceea ce f. bine,am lapte ca la Brussel sau ca Doc ,am umplut deja un sfert de congelator cu ce nu suge bebe cand e prea obosit-sper sa tina tot asa-Doamne ajuta!.Trec pe langa niste ragade,tot il schimb de l a un s an la celalat ,iar pe cel liber il mulg,garmastan la greu....Tina am descoperit pozitia alptatului in pat....nici eu n-am reusit la Isi,am sanii mici si eu ,desi acum sunt cat capul meu-m-am chinuit ceva dar oboseala pe care am resimtit-o dupa nastere a invins!Si eu tot ca tine alaptam ,pe scaun ...Na ,si de azi dim.cea cu mingea de fotbal american...

revin,urgenta....puuuup!




Adina
Mami de(Isidora-4ani) si (39sapt) cu
www.kodakgallery.eu.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=4516866000233.5781386000233.1203523802941&&localeid=en_GB_EURO&&localeid=en_GB_EURO&UV=128845807824_9450568900233" target="_blank"> Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

nu mai stiu ce sa fac bebelina mea de caeva zile face kk de 3-4-5 ori pe zi. e bine? sau o iau si eu pe urma lui Mitshu sa-i fac mucilagiu de orez? voi ce ziceti, e normal?



Mari de Daria Maria


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Nemary eu zic ca depinde ce fel de KK face, daca e apos atunci e diaree si da poti sa ii faci u pic de orez cu morcov.Ii dai cam 30 de ml.Eu asa am facut si ia trecut, dar doar daca era diaree, ca asa face si al meu kk si de 5-6 ori si are aproape 2 luni.Acuma poate fetele mai experimentate or sa-ti mai spuna si ele ce sa faci.

Fetele care alaptati, voi ce mancati? Orice? Ca doctora mea nu ma lasa sa manac fructe, carne de porc, sa beau suc de fructe etc.
Si cateodata nu mai stiu ce sa mananc, ca aia nu e voie aia nu si am ajuns sa mananc toate ziua lactate si pireu de cartofi .

Mami de Razvan-Matei, 09.01.2008

http://good-times.webshots.com/album/562622931EnvRDd

Mergi la inceput