*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (1)*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Ramona, nu cred ca asta este cauza...eu folosesc batista bebelusului si cred ca e suficient de eficienta. Chiar acum am bagat-o in functiune sa vad dc are nasul infundat (de pe la 11 vomita si regurgiteaza continuu) si nu a iesit nimic, deci nu este asta cauza..

Poze
Poze Daria
Cum creste Daria

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Doamne fetelor, nu-mi vine sa cred ca suntem la scutece...
ma obisnuisem asa de mult la odisee... acum va trebui sa pun la favorite topicul scutecelor dar, nu voi renunta nici la odisee..
Ma incearca un sentiment ciudat, imi vine sa plang dar in acelasi timp zambesc fericita ! Am nascut toate si acum suntem aici sa vorbim de puiutii nostrii...

Stancutza, miky, am vazut fotografiile lui sofia si saara... sunt niste papusele vii !!! Tare tare frumoase fete aveti !!!

Lala D, felicitari pentru crestinarea micutului Andrei !!! Cred ca ai fost tare emotionata! Mi se pare un moment minunat, abia astept sa ajung si eu la acest moment.... Nu am vazut fotografiile de la botez... nu sunt in poze bebe andrei ?

Alinutule, angi, petrecere frumoasa la botez si asteptam poze si povestiri !!!

Miri, am vazut ca a fost ziua lui bruno... LA MULTI ANI FERICITI SI CU SANATATE !!!! Foarte frumoase fotografiile ... datorita - bineinteles - celor fotografiati...

Irinuka, ma bucur mult ca au trecut bubitele!!! Trebuie sa fie tare greu sa stai cu copilas asa de mic in spital.... Sa dea Domnul sa fie ultima data cand esti nevoita sa faci asta !!!!

Gatta, of, am citit si de micuta sara... Imi pare tare tare rau! Sa dea Domnul sa se faca bine cat mai repede si sa ajungeti cu bine acasa!!!

Cretulina, am citit povestea nasterii mariucai... Doamne ce haios ai povestit si ce frumoasa este mariuca!!!

Shose, ma bucur ca ai 'aparut" din nou... Stiu ce obositoare sunt primele 2 saptamani, de acomodare acasa... Micuta mariuca este o minune! Si ai dreptate... se fac si piticutele noastre mari... eleni ajutata de formula...



Eleni din pacate, in perioada de monitorizare nu a luat in greutate...
Cu toate ceaiurile si laptele baute, mancare si somn la greu ... sanii mei nici vorba sa se intareasca asa cum povestiti voi... sau sa "tasneasca" laptele din ei... practic picura laptele din ei...
De cateva zile am intrat pe completare cu formula...
care completare am ajuns de 90 de ml. si asta dupa 2 ore de sta la sanul meu... va dati seama ce manca ea in 2 ore la sanul meu de "hapaie' apoi 90 de ml. de lapte formula...
Am fost foarte suparata..
M-am certat cu mama care ma acuza ca nu-mi pasa de copila de nu vreau sa-i bag formula...
Apoi m-a convins doctorul ei si cantarul care arata ca toate eforturile mele au fost zadarnice si eleni nu a luat in greutate..
Asta este!
Incerc sa ma adaptez situatiei si sa scap de sentimentul de esec pe care-l simt din plin....

Acum, am alta belea, mi-au aparut niste bubite pe corp si suspectez ca sunt de la tortul mancat ieri de ziua lui barbata-meu... Acum, dimineata i-am dat sa suga lui eleni niste lapte de la mine... Se poate transmite la ea????


Nu-mi vine sa cred ca am reusit sa scriu atat....


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

Alexia28

FELICITARI PENTRU BEBE!



RALUCA,Sonia Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

Fetele,ma ajuta si pe mine sa pun poze cu Sonia la semnatura?
Va rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

lauraD, n-o lua c ape un esec personal, dar ici nu abandona. explicatia cu 90 de ml hapaite e simpla: fata ta e o comoda. prefera sa curga decat sa munceasca. ei, iar daca lenea se soldeaza cu lipsa greutatii (sunt curioasa daca si la lungime e tot atata ca la nastere) atunci trebuie intervenit altfel. ia s apui tu mana sa te mulgi, sa stimulezi, sa fortezi putin, in sensul sa obligi sanii sa fabrice, si da-i lui eleni d ela tine. cu biberonul. si abia completarea de completare sa fie formula. io zic ca e un compromis frumos care nu te frustreaza de placerea alaptatului.pusi, si lasa tristeatea ca fuge laptele:)


miri_milka_mik mamik de bruno alexis si bebe sacha dimitris
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

rlc_sandor uite incerc sa te ajut eu poate reusesti sa pui poze cu printesa Sonia.
Intri aici : www.webshots.com si te inregistrezi la ei , este gratuit , dupa ce te-ai inregistrat te pui si-ti faci album cu poze si pe urma copiezi adresa si o pui la semnatura .Bafta si asteptam poze .

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Maria

Andrei cu familia

FILMULET CU ANDREI !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

Multumesc danybv,sper sa reusesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

nu ai pentru ce sa-mi multumesti .

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Maria

Andrei cu familia

FILMULET CU ANDREI !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Pup fetele. Multumim pentru raspunsuri. Ne-am mai linistit un pic. kk este normala, uneori putin apoasa, dar miroase tot timpul la fel. Deci nu cred ca sunt motive de ingrijorare.



Mari de Daria Maria


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Miri, multumesc de sfaturi!
Ma mulg dar nu prea am ce... si mi-a trimis socrela mea si pompa electrica doar doar o iesi mai mult....
In fine... cat o fi, o fi !!!

Am citit si de bebe C... mitsule, cum mai esti ?? E posibil sa fie doar o panica a ta, o interpretare gresita ... Dar, pentru linistea ta de ce nu mergi la un oftalmolog ??
Poti cere medicului de familie trimitere la oftalmologie la un spital de copii. Acolo sunt specializati si te pot linisti !!!



Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008

Mergi la inceput