Mamici de Martie-Aprilie 2008 (113)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Wow, Mimonix, impresionanta poveste si detaliata! Nu pot decat sa ma zbarlesc si de emotii si de frica, te felicit pt. curaj si Vladuc grasun si papacios! Felicitari!

Sovicule, nu m-am apucat de montaj...am mii de poze, trebuie sa aleg doua zile la ele N-am chef...deocamdata...

Cory, iamii, ce de bunatati pe la tine, trufele sunt preferatele mele sau orice cu cioco amara

Vladucu meu e la tuns, ciorbita e gata, ce sa mai fac, ce sa mai fac??

Oana 31+ cu bb Stefan
si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Ce patut frumos, Elara!! Sovi, sa stapaneasca flacaul tau sanatos patutul si ce i-ai mai luat. La fel Stelutz!!

Eu am eliminat dop si elimin in continuare dop...roz-transparent... Acum, dupa ce am vazut clinica Eva m-a apucat asa un sentiment... Mai ca m-as duce acum sa fac cezariana aici la mine la spital... Sunt ingrijorata pt bebe ca nu are lichid si daca stau pe-o parte ii vad spatele cum se misca si se vede cum respira... Plus ca nu prea mai are loc si imi scoate niste picioare prin burta...

Ioana 40+ si David

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

iote cine a scos nasulcul afara!!! simona!!! ce faci mamico? eu te mai las sa-ti revii, il las pe vladutz sa mai creasca si venim sa va vedem! sper ca teo va fi tot la purtator pana atunci....:) ca tati al nostru tot pe peretzi sta si noi avem nevoie de el pe pamant:))

sovi, cand te hotarasti sa faci fetitza (apropos, cand ma uit la tine parca o vad pe alexutza mea mare;))) asa mi-o imaginez eu cand se va face ea mare...cu ochii aia!!! ti-am zis eu am facut comanda la Doamne Doamne, am cerut o puiutza mica blonda cu ochisorii albastri, si creata (asta nu a iesit, cred ca avea softul vreo eroare), care cand va creste sa fie satena cu ochii verzi ca marea!!!
acum, pe teiutzu' mic l-am comandat special, dupa catalog:))) (cand ne-am hotarat sa-l facem am consultat un calendar d-ala chinezesc, dar nu asta care e postat la noi la odisee, ca asta e defect!!! si am zis sa punem de un baietel:))) l-am rugat sa fie cretz (doar nu are mama parul cretz degeaba!!!), saten, ochii albastri-verzi cu mutritza ca a pustiului din reclama de la smantana tnuva, ahahhahaha. chiar am vazut reclama prima data si am strigat ca asa vreau eu sa fie baiatul meu!!!:)))

mamip, asa da!!! o fetita delicata si finutza, dar cu foc in sange!! asa sunt berbecutzele, delicoase, mai ales cand se uita la tine cu mutrita aia dulce si stau cu mainile in sale si dau din picior si tzipa :"dar vreau!!!!", hahahhahaa, asta e din episodul de ieri, oare azi ce-mi rezerva?? eu d-aia am proiectat baietzelul tot berbecutz, nu de alta, dar eu taur si ei 2 berebeci...sa vezi ce-o ieshi la noi acasa!!! numai sa stea cuminte sa iasa berbecutz, ca nu vreau peshtishor!!! la noi in familie toata ramura masculina e de peshti: strabunic, bunic, tata, frate, fin, fin mic...nu mai vreauuuuuuuu!!!

ali, sigur ne vom vedea cand ajung la bt....poate la toamna, pana atunci sa vina bt la mine:)) (adica socrii), ca eu nu ma risc! mi-e tare mila de ei, saracii, ca ne vad doar 1 data, max de 2 ori pe an! cred ca trebuie sa le fie tare greu....si cel mai tare mi-e mila de bunicul batran de la tzara, ca are vreo 85 de ani....si isi iubeste stranepoata de nu mai poate....dar o vede doar 1 data pe an...si-n poze. acum ca apare si teo, cred ca va fi extaziat! dupa ce am nascut-o pe alex, a venit saracul la botez pana aici si mi-a zis ca l-am facut fericit, ca poate sa moara fericit...iar eu i-am zis ca nu e cazul, ca tre sa-si vada si ceilalti stranepoti:))

bubule, asta e viata!!! naterea e atat de diferita de la persoana la persoana.... e diferita chiar la aceeasi femeie, la copii diferiti...asa ca eu sunt optimista! macar atat:)))


alexutza aproape 5 ani +si 33+ Teodor Mihai
TEODOR
POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Simo, ma bucur ca in sfarsit cineva ma intelege, desi imi pare foarte rau pentru tine, ca te-ai intors acasa dezamagita... Ce sa zic, eu pierd dop de 2 zile si tot nu m-a oprit la spital caci colul e inchis...

Doamne, ajuta-ne sa fie totul bine!!!


Mimonix, asteptam poze!! Lasa ca iti revii tu si o sa fie totul ok! Felicitari pt bebe Vladut!!

Ioana 40+ si David

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ariel, ai dreptate! Asa eu acum, nu concep sa fie mai greu decat prima data!

Mai,mai, barza asta e cam fitzoasa...pe unde o zbura?
Simo, chiar ca e aiurea sa te duci si sa te intorci...dar daca bb si n-are nici un chef, ce sa faci??
Ioana, si David al tau face nani-nani!

Oana 31+ cu bb Stefan
si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_dox spune:

naty, ma bucur din tot sufletul cand vii si ne spui ca iulia a mai pus cateva grame pe ea...ne bucuram la fiecare gram..dragutza de ea!


felicitari mary lou si mimonix...sa va traiasca puiutii si multumim ca ne-ati impartasit si noua povestea nasterii lor!

delphin, simo...curaj si sa ne auzim cu bine!
hai asa pe final de luna 2 gravidutze...sa intampinam primavara!

luny..gasesti toate numerele noastre de telefon pe mailul comun...asa ca ai de unde alege.





_
35+ cu RADU
AMR 5 saptamani!!!


Pozele mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

sovi, pai pt cine crezi tu ca am pus aerul conditionat??? si din cauza asta am inceput apoi si zugraveala fara de sfarsit:)) ....pt CIN-CIN!!! totzi au zis ca sunt nebuna, ca vreau aer conditionat pt o chinchilla!!! dar mie nu-mi pasa niciodata ce zic altzii, asa ca cin-cin-ul dulce va avea o vara racoroasa si noi pe langa el:))) (acum are si parchet, tocmai bun de ros....mama ce-i fac daca vad vreo urma de dinte de cin cin!!!)

ioana, nu ti-a placut eva???

simo, ioana, imi pare rau....o sa fie bine mamicilor!!

gata, ma duc la plimbare!!! sa nu faceti prostioare cat lipsesc!


alexutza aproape 5 ani +si 33+ Teodor Mihai
TEODOR
POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Ma duc si eu sa fac nani,ca toata noaptea nu am putut dormi de dureri...

Simo,mamica lui DAVID,,38+ cu SAMUEL

AMR 11 ZILE

Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_dox spune:

ups..simo..te-ai intors acasa...
lasa dragutza...ca nu-i bai...

voi fetele care sunteti intoarse acasa..ganditi-va ca acolo sus li s-a stabilit o anumita data de nastere puiutilor vostri..care o sa le poarte noroc..ca e ziua lor...asa ca atunci cand e scris sa vina pe lume o sa vina.

_
35+ cu RADU
AMR 5 saptamani!!!


Pozele mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Nu, eu ma gandesc ca doctorita mea a stabilit o data pt nasterea puiului meu!! Si nu-mi place asta!!

Ariel, faina clinica Eva!

Ioana 40+ si David

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput