Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (95)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by Bee
Adimercedes, al meu a scazut intr-o saptamana destul de mult. Dar era vorba de stressul meu, lipsa mea de somn si alimentatie. Am avut mai multa grija la mancarea, lichidele mele si la programul lui de mancare (l-am hranit mai des) si si-a revenit.



Bee, ce m-ai atins cu mesajul tau. Recunosc, am si plans . Sunt disperata. Si da, sunt cu stres, mananc total aiurea si mai stiu ca nu Lisa e cu probleme, ci eu. Deci, eu ma duc luni la medic sa imi dea sa fac niste analize, ca cred ca sunt varza, cu toate vitaminele pe care le iau!

Si luni o si cantaresc, sa vedem cum stam. Pana una, alta, in we asta merg sa ii iau scaunel pt papa. Oricum, in 1 martie face 5 luni. In functie de ce si cum va fi mai vad, dar nu pot chinui copilul pana imi revin eu.

Merci pt detalii.

P.S. Avionul ala de care ziceam (fetele pe aici au varianta mashinutza) tot nu o incanta la maxim. Sta in el ce sta si apoi se suceste pana ajunge aproape pe spate in el si apoi se cere afara (apropos, in carut sta in fundulet fara probleme, desi nu are stabilitate inca sa stea singura). Cred ca e f plictisitor pt ea in avion, desi ii tot pun muzica si are si beculete...

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Fetelor, nu am vesti superbe... Lisa a mancat azi asa: 6:13, 8:38, 10:42, 11:45, 13:31, 14:17, 15:28 si inca mai urmeaza... Aproape dupa fiecare tura a adormit. La fiecare tura s-a cerut sa ii dau, s-a tanguit etc. Si in timp ce manca ma framanta, storcea tzitzi, ma "batea" cu mana libera. Incercam sa ii scot gazele, se plangea de mama focului. Se linstea cand o puneam inapoi. Se mai chinuia o vreme, pana incepea sa planga. Se linistea din nou cand o puneam la cealalata tzitzi, sugea ea ce sugea, apoi o lua de la capat cu tanguitul. Si tot asa, pana adormea. Somn de max 20'. Se trezea plangand, eu fuga sus, povestit, jucat, cantat, citit povesti, schimbat scutec etc pana la tura urmatoare. Asta a fost ziua mea pana acum ... In rest, Lisa la fel ca mereu (asta intre turele de papa), zambareata, energica, desi cam obosita, ca e o vreme nasoala rau, ploua, e rece etc.

Efectiv, nu am apucat sa fac nimic: sa strang hainele spalate, sa pun altele la spalat, sa curat in bai, sa sterg pe jos etc.

Ma duc sa pap ceva si sa vad ce apuc sa fac. Am si de citit www.amazon.co.uk/Annabel-Karmels-Superfood-Babies-Children/dp/0091879027/ref=pd_bbs_sr_7?ie=UTF8&s=books&qid=1204176151&sr=8-7" target="_blank">cartea ce mi-am luat-o pt cand vom incepe sa ne diversificam. Si azi m-au sunat de la librarie ca mi-a venit si www.amazon.co.uk/Annabel-Karmels-Complete-Toddler-Planner/dp/009190031X/ref=pd_bbs_sr_1?ie=UTF8&s=books&qid=1204176151&sr=8-1" target="_blank">cealalta pe care am comandat-o.

toti sarbatoritii!!!

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

buna dimineata,

eu va invit la .
am dormit bine, Cristi a fost mai linistit.
inca dintisorul il supara.nu vrea sa iasa.se vede bine, insa nu vrea sa iasa.e asa de vreo 5 zile.



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Alexandru pentru cele 5 lunite
Hannah Patricia pentru cele 4 lunite
Eliza pentru cele 4 lunite.

sa fiti sanatosi si fericiti.



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

ma apuc si eu de treaba.

va doresc o zi minunata tuturor.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

devylla, adimercedes... cum le e bunicilor fara nepotele? Nu vor sa vina inapoi?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

buna dimi...
va doresc sa aveti o zi buna
La multi ani ! sarbatoritilor de azi

am vazut toti papanasii si dulceturile, care mai de care mai eleganti si mai frumusei, nu enumar sa nu uit pe cineva , dar sunt tare scumpei

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

noi suntem binisor, Miru "vorbeste" continuu ta-ta-tai-bu-bu si e innebunita dupa genericul de la Razvan si Dani, nici tzitzi nu mai vrea cand il aude, si se uita la tv si moare de ras....
eu sunt mai binisor , dar nu mai am voce deloc... si Miru se uita asa ciudat la mine cand incerc sa ii zic ceva...





poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

ma apuc sa fac niste treaba ca e cam dezastru in casa si am si de calcat

va doresc o zi buna
pe mai tarziu


poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by carpatina

devylla, adimercedes... cum le e bunicilor fara nepotele? Nu vor sa vina inapoi?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)




Carpatina, multumesc de intrebare, chiar acum am sunat-o pe mama. Am mai povestit cu ea constant. Stiu ca se trezeste uneori noaptea, ca o aude pe Lisa plangand :( Azi mi-a zis ca in fiecare seara si in fiecare dimineata se uita la poza ei si ii vorbeste. Cred ca factorul psihologic e nuantat si de distanta. Ca sunt bunici care nu isi vad nepotii, bine-merci, decat o data la cateva luni si nu au probleme. Insa mama a stat cu noi non-stop 5 luni, din care 4 luni a vazut-o pe Lisa zi de zi si acum ii e greu. Cred ca celeilalte bunici ii e infinit mai simplu, ca nu are astfel de atasamente. Insa stiu ca mama nu ar schimba nimic si ca e foarte fericita ca a fost cu noi, desi acum ii e greu sa nu o vada pe Lisa decat in poze si in filmulete...

"Duamna" ce mai zice????

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput