Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (95)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

OOOO asa-mi trebuie daca maplang de-un ingeras.
Annisio sti bine ca ai dreptate 100%.
Pana acum nici eu nu m-am plans de mogalneata mea...insa azi am clacat si eu.Se mai intampla.Si-am prins momentul bun...ca vezi chipurile...sa ma plang pe DC...ca altcineva nu era prin preajma.
Insa...dupa ce mi-am spus necazul...s-a trezit din nou,m-am dus de data asta langa ea plina de iubire si calm.Am pus-o din nou pe spate,i-am bagat suzeta in gurita,am sters lacrima cursa pana in barbie si-am inceput s-o mangai usor cantandu-i un cantec de leagan.S-a uitat cu ochisori ei migladati la mine,mi-a multumit din privirea-i inocenta.Si m-a facut sa ma simt atat de vinovata pentru izbucnirea pe care am avut-o.
A adormit cu sunetul vocii mele in ganduri,fericita,cu mana pe fata mea,si zambetul pe buze.Am privit-o multa vreme,mi-am dorit-o atat de mult si Dumnezeu mi-a dat-o necontenit...sanatoasa,energica,plina de viata si iubindu-ma neconditionat...iar eu ma plang ca este bine.I-am mai mangaiat capul de cateva ori si-am adormit si eu langa ea.
M-am trezit dupa jumatate de ora...si ca sa sterg cumva cele intamplate,am sarutat-o usor pe frunte,mi-a raspuns cu un suspin si-un zambet continuand sa doarma atat de frumos.Am venit in sufragerie si i-am reparat ursuletul preferat...care era pedepsit undeva pe-un scaun uitat de vreo doua saptamani...spunandu-mi zilnic ca il voi face azi...Iata,l-am luat si m-am apucat de operatie,am luat uneltele de chirurgie,ata si acul.Am curatat organul bonlav,muzicuta...am introdus la loc in fundul ursuletului muzicuta si-am cusut frumos.
Cand s-a trezit,am luat-o in brate,am adus-o pe canapea,am pus-o in fundulet...si in fata ei l-am plasat pe ursuletul alb.Am tras de coada si...iata...canta din nou.
Mirata,cu ochii migdalati de data aceasta neobisnuit de mari s-a uitat la mine...chiar el este?Da mami,l-a reparat mami pentru tine.L-a tras de nas bucuroasa,l-a apucat de-o labuta si l-a imbratisat,molfaindu-i nasul.A stat cu el in brate vreo 10 minute.A fost foarte fericita.
Iar eu si mai fericita,pentru ca i-am ceut lui Dumnezeu un copil,insa el mi-a daruit mogalneata...fiinta pentru care sunt in stare de orice.
Si-am incalecat pe-o sa...si-am terminat povestea mea.

aaaa,si ca sa nu uit Annisiooo cica bb Yannis el te-a ales pe tine...citeam deunazi...copii isi aleg parintii si nu invers


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Sabinule, somn usor ca sigur o sa adoarma si Gheo.
Si eu as vrea 2 bebei, dar sa vedem daca va mai vrea DD sa fie pk sa il facem sipe al doilea. Sper sa nu fie nimic genetic la Andrei care sa ne impiedice. CAt despre oboseala, e crunt cand te ajunge. STiu ca la inceput adormeam cu capul pe marginea de la patutz. O fractiune de secunda imi trebuia si atipeam instantaneu. AM avut si noi multe nopti in care ANdrei nu dormea si vroia numai leganat in brate si era de multe ori sa il scap, ptr ca atipeam. Ma speriam de moarte. Dar slava domnului ca au trecut. Acum el doarme noaptea toata, mititelul, dar stau eu de nebuna si il pazesc la cotitura sa se trezeasca sa-i infig bibiroiul in gat. Acum mi se pare ziua atat de mica si asta ptr ca nu apuc sa-i dau sa pape cat ar trebui, ptr ca el maninca f putin la o masa sau nu maninca deloc.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Devylla, in ce limba i-ai cantat micutei?

Sabina, da cophii la mine sa-i scot la o plimbare cat faci matale nani!

Yannise, daca tu m-ai ales pe mine maica, pe semne ca erai sub influenta alcoolului... Daca-ai sti in ce te-ai bagat....


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Nici eu nu cred ca Devylla se plangea de bb mic, ci de faptul ca era obosita. Nu cred ca exista vreo mama, care ar gandi asa ceva. De spus , multe spunem la suparare. Asa ca mamica obosita, sa-si revina repede. Eu tot am faze din astea, si cred ca toate le avem.
Roxana, bine ca s-a rezolvat problema cu gazele, ca restul nu sunt asa de importante.
Ce fel de iaurt i-ai dat lui Andrei?As vrea sa incerc intai cu branzica...



Alina,

Alex-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Sabina
Nu poti sa te gandesti ca esti in Africa si nu ai ceas? Ce crezi ca fac mamele acolo?


Se gandesc cum sa emigreze in zonele cu ceasuri...??

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Devylla !
Iar tu Annisia, esti totala! Te iubesc , fato!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eferoiu spune:

mai primiti in club o mamica cu o floricica de septembrie? floricica e Tiana Andreea si a venit pe lume pe 23 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eferoiu spune:

mai primiti in club o mamica cu o floricica de septembrie? floricica e Tiana Andreea si a venit pe lume pe 23 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Devylla, in ce limba i-ai cantat micutei?



Micul Yannis creste mare



Pai in romana...de ce?


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Eu nu ca nu cred, sunt sigura ca Sabina Y nu se plange de fetita ei. Nu stiu cum aveti voi darul sa nu vedeti copacul, din cauza padurii... Bine, la voi functioneaza pe dos... Iar va legati de-un fleac, fara sa prindeti esenta. Tot e bine ca nu ma acuzati ca vreau sa o bat pe saraca fata, ca se putea intelege si asa... E greu nene cu voi, greu rau!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput