Fulguleti de nov - dec 2006 (156)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

Flore felicitari!!!

Stela 24s cu printesa Cleopatra+Mario Gabriel(31.10.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

M/am oprit din plans, asa ca pot sa va pove. Ne doream inca un copil, mai exact inca o fetita, dar nu acum...visam sa se intample atunci cand vom inaugura noul dormitor de la mansarda...se pare ca bebe 2 nu a asteptat

Sunt fericita, suntem fericiti, dar cu multe ganduri...stiu ca o sa ma descurc, pentru ca trebuie...dar, na, e greu...
Sper sa fie totul ok, pe 17 merg la control...
Pana una, alta ia sa tragem un chef...invit toate mamicile si burticile, dar sunt doua probleme: 1. nu mai fumez, de azi, ca doar sunt gravida , deci nu voie cu tigari, ca/mi faceti pofta; 2. fara alcoale...

Flore Alessia Liane (16-12-2006)
" Cel mai frumos colier al unei femei este dat de mainile copilului sau in jurul gatului" (Natalie Portman)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

quote:
Originally posted by flore26

M/am oprit din plans, asa ca pot sa va pove. Ne doream inca un copil, mai exact inca o fetita, dar nu acum...visam sa se intample atunci cand vom inaugura noul dormitor de la mansarda...se pare ca bebe 2 nu a asteptat
Sunt fericita, suntem fericiti, dar cu multe ganduri...stiu ca o sa ma descurc, pentru ca trebuie...dar, na, e greu...
Sper sa fie totul ok, pe 17 merg la control...
Pana una, alta ia sa tragem un chef...invit toate mamicile si burticile, dar sunt doua probleme: 1. nu mai fumez, de azi, ca doar sunt gravida , deci nu voie cu tigari, ca/mi faceti pofta; 2. fara alcoale...

Flore Alessia Liane (16-12-2006)
" Cel mai frumos colier al unei femei este dat de mainile copilului sau in jurul gatului" (Natalie Portman)



Flore stiu ce ganduri te macina eu cateva luni am avut morcovu, plus cand auzeam comentarii de genu "vai da eu n-as avea curaj acum" ma faceam fleasca toata. Dar trece si perioada asta, cand am aflat ca avem fetita gata sau dus toate gandurile . putin imi pasa ce zic altii sa comenteze cat vor. Sunt fericita si gata.Bucurate de momentul asta gandeste-te la printesa ta ce bine o sa le fie impreuna.Deci, sa inceapa cheful

Stela 24s cu printesa Cleopatra+Mario Gabriel(31.10.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Am ramas stuchefiata...
Bravo Flore..Felicitari!Sanatate!
Sarcina usoara!Crestere usoara!


minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:


Poate primul an e mai greu...dar dupa aia stiti ce frumos e sa ii vezi pe amandoi cum se joaca..cum se cauta..
Atunci o sa uitati toate greutatile!

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Flore-ma bucur tare mult pt voi sarcina usoara si bb2 sanatos


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by flore26

quote:
Originally posted by dianocica

ce? cine? cum? bb2?


diana si david 03.12.06


DA DA DA

Flore Alessia Liane (16-12-2006)
" Cel mai frumos colier al unei femei este dat de mainile copilului sau in jurul gatului" (Natalie Portman)




chiar ma gandeam aseara care din minunate imi va fi colega de odisee...,tocmai tu,minunato',te iubesccccccc
felicitari,felicitari,felicitari!!!


Mamica stralucitoare
4+ + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Felicitari fetelor Dandusa, Porumbita, Flore! Sa fie intr-un ceas bun! Nicole a venit dupa 7 ani de incercari, asa ca pt mine e prea tarziu sa mai sper la un al doilea bebe.... of viata asta ce scurta e!
Ma bucur insa ca s-a intamplat macar odata si ca am avut sansa si norocul sa cunosc si sa simt dragostea de mama, ca atunci cand se lipeste de tine sa simti cum te-ai topi daca ai fi de gheata sau daca ai avea arpi ai putea pluti de fericire. Ca utiti de pb si totul pare atat de frumos, curat si de nepretuit cand ai un copil.
Inainte cand auzeam vreo mamica spunand ca e asa minunat sa ai un copil imi repetam vorba aia"cine-i are sa ii creasca cine n-are sa nu-si doreasca". ei, dar nu e asa, cine n-are sa-si doreasca ca viata lor va fi neimplinita si stearpa fara ei.
Ma gandesc insa f des ca Nicole o sa ramana singura pe lume odata si odata, fara sa aiba si ea un fratior sau o surioara si asta ma doare...



Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Crinuta a vomat in 4 reprize tot ce a mancat la pranz...,eram asa de fericita ca a mancat mai bine si cu pofta...,dar prea cu pofta...,a dormit linistita,s-a trezit ,s-a jucat cateva minute si in masina a tapetat tot...cu ochii plini de lacrimi se uita speriata la mine sa o ajut,nu intelegegea ce are...,eu ii vorbeam calm si ma abtineam sa-i arat ca-s panicata...,am lasat-o si am zis ca aia a fost...,da' de unde...,ne-am dus la o plimbarica sa-si mai revina...,era fara vlaga...si apoi iar o portie...,in casa inca de doua ori si abia dupa ce a vomat ultima bucata de ou,s-a linistit...
ii place oul f mult...,l-a manact aproape nemestecat,a vomat bucati intregi de albus,nemestecate,plus restul pranzului...,nu-mi venea sa cred...,era albaaaa ca varul...,greu si-a revenit...,dar si cand si-a revenit...,a inceput alergarea...,Claudiu era super fericit s-o vada ca darama,alearga...,decat apatica si prea cuminte de atata rau...,groaznic sa-ti vezi puiul suferind...

Aelita,
multumim de urari,va pupam
Ingerasa,
multi pupici de la noi sa treaca buba Mayei


azi am facut musaca cu cartofi si carne tocata (simpla) de vita,plus ceapa,rosii,oua si lapte...a iesit superrrr



Mamica stralucitoare
4+ + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

quote:
Originally posted by dandusa

Crinuta a vomat in 4 reprize tot ce a mancat la pranz...,eram asa de fericita ca a mancat mai bine si cu pofta...,dar prea cu pofta...,a dormit linistita,s-a trezit ,s-a jucat cateva minute si in masina a tapetat tot...cu ochii plini de lacrimi se uita speriata la mine sa o ajut,nu intelegegea ce are...,eu ii vorbeam calm si ma abtineam sa-i arat ca-s panicata...,am lasat-o si am zis ca aia a fost...,da' de unde...,ne-am dus la o plimbarica sa-si mai revina...,era fara vlaga...si apoi iar o portie...,in casa inca de doua ori si abia dupa ce a vomat ultima bucata de ou,s-a linistit...
ii place oul f mult...,l-a manact aproape nemestecat,a vomat bucati intregi de albus,nemestecate,plus restul pranzului...,nu-mi venea sa cred...,era albaaaa ca varul...,greu si-a revenit...,dar si cand si-a revenit...,a inceput alergarea...,Claudiu era super fericit s-o vada ca darama,alearga...,decat apatica si prea cuminte de atata rau...,groaznic sa-ti vezi puiul suferind...


Mamica stralucitoare
4+ + Crinuta 1 Nov 2006



e tare greu cand sunt bolnavi si nu ai cum sa-i ajuti; bine ca a reusit sa vomite tot ce nu-i pria, si acum e bine; vezi ca s-ar putea sa faca totusi kk moale maine, iar cu mancarea da-i ceva usor de tot maine

Mergi la inceput