Mamici de Martie-Aprilie 2008!! (112)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

quote:
Originally posted by natynic

Ariel, Pe cuvantul meu,la egalitate cu Cory te votez cea mai haioasa randunica la povestit; iar pe Alexoi si pe Larisoi, de asemenea, cele mai adevarate teroriste randunele...Cu adevarat, aschia nu sare departe de trunchi. Sunteti un deliciu!

Naty
mamica Iuliei Elena
DOAMNE, ADU-O ACASA SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea






Ma editez: Naty, chiar superb montajul!

Ariel, acum vizionez si eu Alexoiu, pe primul l-am vazut! Parca as face si eu unul cu Vladut!

Edit a doua oara: Sirenutza- Ariel, m-a topit Alexutza la cat e de frumoasa! Cel putin acum, cand e mai mare, e o bomboana!

Deci, toata lumea a plecat la nani?? Sefa Naty, mie nu mi-e somn...


Oana 31+ cu bb Stefan
si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

he he....avem feedback super...sunt cu un picior mai aproape de iesirea din sectia de inchisi a spitalului noua.
scuzati daca gresesc dar la noi in provincie asa ajunsese vorba ca pe acolo sunt cei cu probleme cu capul.

mersi gudinde ca m-ai scos din anonimat si fetelor ce prompt au raspuns. naty nu promit ca iti las capitolul asta pana te trezesti. ca pe cand mergeti voi la culcare eu de abia ma trezesc si cine stie....poate ma apuca diareea verbala si bag de una singura 3 pagini.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

nici bine nu am amenintat cu 3 pagini de limbutie ca si am trimis aiurea mesajul de doua ori...ce sa-i faci novice.

asa ca editez ca sa nu imi iau urecheala de la cei mai mare.


nicol_conte nu imi dau acum datele. ca inca nu m-am hotarat daca vreau sa nasc mai repede sau nu. adica am vazut si cetit eu ca aveti o listuta tare ordonata si pusa la punct, cu zile clare pentru fiecare cand sa intre in expulzie...dar da-mi voie sa zic...ca in practica....sunteti ca fata mare la maritat si uite asa ramane sarmana numeioana nenascuta. ma apuc si eu de luat una alta pt bebe asa ca sa nu il cazez in cada in loc de patut si dupa aia va dau datele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

randunici,
N-am citit nimicutza din urma, am intrat sa dau raportul intai.
Am fost la Medlife, ca aveam consultatie la Mendez si, inainte de a intra la el, am vizitat maternitatea. Am ramas ff. placut impresionata de conditiile de acolo, am vazut-o si pe Clau (nu ma cunostea si a ramas surprinsa, placut sper, ca o viziteaza o randunica) si pe printzesica ei, sunt bine amandoua, Clau va pupa pe toate, maine vine acasica. N-am stat mult la ea, mai avea niste vizitatoare si n-am vrut s-o deranjez. Cea mica, o scumpica, era cuminte, facea nani. Clau a zis ca a fost greu primele zile, dar acum era bine.
Cat despre consultatie, si eu si bebe suntem bine, m-a vazut pe masa si a ascultat-o pe bebe cu palnia, maine ma asteapta dimineata la 9.30 sa ma duca la ecografie la dr. Munteanu (n-a fost incantat cand a auzit ca am gasit loc la eco numai la dr. Bohaltea, aviz interesatelor, si s-a oferit sa mearga maine dimi cu mine la eco).
Eu am tensiune 13 cu 8, mi s-a parut olecuta cam mare, dar poate, m-a emotionat maternitatea. Mi-a dat si scrisorica catre medicul de familie pentru prenatal, asa ca de luni, intru si in prenatal.
Tot maine dimineatza, imi iau din nou sange pentru analize si duc si sumar de urina si urocultura, sa vedem ce iese.
Cam atat, va mai spun maine dupa eco ce si cum.
Ma duc sa citesc din urma cat pot, ca ma scol devreme dimi. Va pe toate.

Cristina31+

http://md.lilypie.com/LYuFp2.png
http://community.webshots.com/user/ccris_ccris?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

fetelor,multzumesc din suflet pt cuvintele voastre!!! stiu ca "lauda de sine, bla bla", dar alexoiul, marcelul si familia mea si in curand teiutzul meu scump....a sa nu uit si cincin-ul (ca de-acu si el e al familiei) sunt cele mai importante si mai iubite stelutze de pe cerul vietzii mele!!! cu ei, viatza mea este atat de frumoasa si, ce mai, nu-mi mai pot dori nimic!!! poate doar o ilincutza peste catva timp...dar asta v-o spun voua, ca daca aude marcelu' face apoplexie:)))

naty, chestia cu tranca-tranca, te incanta pe tine ca e "in scris"....daca m-ai auzi cum dau din gura non stop, shi daca mai e shi alexoiul cu mine, care ma eclipseaza total la capitolul asta....e clar, nu mai vorbeshte nimeni pe o raza de 20 km:)))

si, hai ca deja ai atitudine de mama!!! auzi, ne pune sa ne culcam de la ora asta!!! pai, mai mami, mai stau 5 minute, te rooooogggggg, vleau poveste!!!!!

mai aveam ceva de zis, dar nu mai stiu ce....
hai ca ma duc sa bag nasul la alte subiecte, ca aici am "furat" o postare deja:)))

alexutza aproape 5 ani +si 33+ Teodor Mihai
TEODOR
POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Mai fetelor ... saraca gecko a scris si la acest capitol dar iar n-a vazut-o nimeni. e la pagina 2: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=117008&whichpage=2

quote:
Originally posted by gecko

mda...sa continuu sa vorbesc de una singura...viata grea moderarea asta. mi se pare ca traim in lumi paralele...voi povestiti de accidente, nasteri, mancaruri (yami, yami) si eu ma dau uta pe aici.

profit totusi sa felicit si eu proaspetele mamici si sa le doresc numai bucurii alaturi de puiutii lor.

si apropo dragutelor....mai stati si voi la rand la nascare, ca tot sariti randul si din cauza voastra sunt fete tot cu bagajul la usa de vreo saptamana.




Are 5 mesaje pana acum. Daca la toate a patit asa merita un si o din partea noastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Aa, si pentru streptococ mi-a dat Augmentin. Oare sa incep tratamentul cu Augmentin sau sa astept sa mai treaca nitel efectul ampicilinei? I-o face vreun rau lui bebe?

Cristina31+

http://md.lilypie.com/LYuFp2.png
http://community.webshots.com/user/ccris_ccris?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

dar daca nu va dau datele baremi va dau simptomele. nimic...nada...niente. am trecut prin sarcina ca voda prin lobada...imparateste. stiti ce se mai potriveste la descrierea asta??? expresia aia tare de tot....
NASTERE DE VIS!!!!!!

nu am avut sangerari, contractii, varsaturi, migrene, pofte...nada.
si uite asa va citeam eu din august si mi-am zis...pai la ce ma joinez? ca eu sunt pe dinafara? cu bubu_05 am avut totusi ceva in comun. gatitul!!!!!!!!!!!!!
adica nu asa la nivel seniorial cum face ea....doar asa la cantitate. unele gravide au pofte si devoreaza frigiderul, eu am avut dispozitie de gatit si uite asa mi s-a ingrasat sotul.dar nu ii bai ca nastem in cateva saptamani si revenim la greutatea initiala...a sotului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory3maz spune:

Salut, Gecko! Bun venit in Tribu' Randunelelor! Simte-te ca acasa! Eu una te-am luat la "geana"! Adik te am in vedere! Sarcina si nastere usoara!

Gudinde, !

Cory, mamik de Larisik (6 ani) si de Alexandru-Constantin
Varsta "chiriasului":
http://bd.lilypie.com/1KFFp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

quote:

Are 5 mesaje pana acum. Daca la toate a patit asa merita un si o din partea noastra.



lasa gudinde...dupa fapta si rasplata. daca am stat pitita atatea luni imi merit acum sa vorbesc de una singura. si chiar nu ma asteptam sa ma remarce careva pana nu ajungeam si eu live mai ales la cate pagini bagati. adica de fapt..gudinde..tu ce cautai in capitolul trecut? dar in pagina 2? stiu eu ca faci rezumatul zilei.

si daca tot m-ati gasit am vrut sa va spun ca 1+1=2 adica una mamica februarie RLC + a doua mamica februarie numeioana = 2 sau voua va da 3 de la faptul ca ioana nu ma vrea sa nasca si a hotarat sa tina bebe pana la 18 ani si sa il scoata direct cu permis de conducere??????

si pe cand vine zozela.....dupa cum spuneam...armata e pe voi

Mergi la inceput