Regasiri ( 6 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

Angi-am reusit sa vad filmuletul cu explorer ce scumpa e
Roxana_c-tinem pumnii sa fie totul ok la operatie

fug ca ma trage de pantaloni


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Multumim pentru primire si multi pupici de la noi! Poze o sa incerc azi sa pun, cand am mai mult timp, o sa va zic pe scurt de Ana. Alearga peste tot, nebunii cat cuprinde, are 13 dintisori, 10 kg si 80cm inaltime. Nu ii plac jucariile decat f rar si noi i-am luat munti de jucarii care mai de care mai atragatoare, degeaba. Ma mai joc eu cu ele sau tati. Ii plac f mult insa cartile de povesti, dar nu sa-i citesc eu ca nu are rabdare, sa-i relatez pe scurt actiunea si sa-i numesc personajele atat si ea rasfoieste de 2-3 ori fiecare carte. Nici desenele nu-i plac, vrea videoclipuri doar cu muzica. Avem in vocabular aproape 30 cuvinte, bineinteles pocite, dar mami intelege tot:)). E sociabila si alearga toti copilasii la locul de joaca sa-i pupe. II dispera, sa-i ia in brate si sa-i pupe. Cei mari cred ca sunt stresati de-a dreptul cand apare Ana, ii aud cum isi striga parintii: "mamiiii, nu ma lasa asta mica sa ma joc" si replica parintilor "vaaai ce scumpa e aia mica si sociabila, stai mami si cu ea sa te joci"...hahaha, saracii copilasi trebuie s-o suporte pe fii-mea. Cu mancarea a inceput sa fie fitoasa la greu. Cand era mica manca absolut tot ce-i dadeam, acu stramba din nas cand nu-i place ceva. Prefera carnea la gratar si broccolii. Cam atat in mare despre Ana. O sa mai invat de la voi ce mai trebuie facut cu ea.

www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roana spune:

fetelor sunt happy happy
Am gatat proiectul aproape de tot. mai am asa de periat unele chestii...

Alex e bine, papa deja mai bine, nu mai vomita, caca unul tare, unul moale , asta asa sa nu uit cum a fost.e mai vesel

dar ce e mai naspa ca ne-a apucat si pe noi. sotul e deja rau de tot, nu se poate ridica de pe buda si eu ieri am vomitat si azi kk apa (scuze de detalii ). deci sigur ma apuca si pe mine.

Asa ca azi gatesc orez si bag un smecta si un furazolidon. sper sa treaca ca maine mergem la chef la o prietena.

No v-am adus vesti. nu am vazut nici o poza, recuperez eu. vreau sa o salut pe mayaione si pe toate sa va tuc pe rand.

Va pup de numa.
revin mai incolo...sper ca nu de pe buda cu laptopul in brate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

am ajuns si eu home - is franta. mama, ce zi am avut ... !

fetele - salutari de la Dbunny - va pupa pe toate si de saptamana viitoare revine printre noi. Poze - cand le primesc de la ea si de la Dia.

am termiat cu job-ul pe saptamana asta - maine plecam la OR.
de luni sunt din nou cu voi. pupici pentru toate si pentru totii copiii.
va iubesc!


Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna tuturor,am absentat din motive de pt sotz care mi-a sters tot ce continea Pc,si 2 zile am stat fara si-a la capul lui.
Bodoganici e bine nu realizeaza ce se intampla.Acum sunt in cautarea altui medic sa-mi confirme diagnosticul si apoi merg la Bucuresti sa vedem ce e de facut,caci ce mi-a spus primul medic(sa astept) nu ma multumeste.

Multumesc tuturor celor care s-au gandit la noi.
Koko maine sunt la datorie pun de cafea negresit chiar daca nu aveti nevoie.
Multumesc de nou capitol Alexandra.

Doamne ajuta!

Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei



Varsta lui Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

MAYAIONEEEE!!!!bine ai venit la noi!!!!ai vazut ce ne bucuram nu????







FETELOR:mie mi-au disparut iconurile alea meseriase de le puneam la toate fetele cand le faceam primirea....stie cineva de ce?a trebuit sa le folosesc pe astea care-mi apar langa mesajul ce vreau sa-l scriu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

aseara nu am mai avut putere sa intru,sa scriu....ce ma hacuise una ieri la masaj,de cum am vazut-o m-am bucurat ca e femeie si nu vreun "cichindel" care crede ca mai si flirtam in timpul masajului.bai frate!cand a pus aia mana pe mine am zis ca m-a facut una cu masa....m-a macelarit ce sa mia discutam.atata m-a durut.nu i-am spus nimic pt ca stiam ca eu cu masaj de asta nu ma mia intalnesc.pana ieri au fost numai cichindei care cred le era mila de mine vazandu-ma asa uscata,ce-or fi crezut?saraca...o iau incet ca poate nu se mai ridica.si azi am nimerit tot la asta care m-a facut snitel,dar pe bune de nu ma simt mult mai bine din mainile ei decat de la cichindei....ideea e ca m-am intors atata de obosita ca inca de pe la ora 13 ma rugam sa treaca mai repede timpul,sa culc copchii si sa ma culc si eu.m-am bagat in pat imediat dar am putut sa dorm?nicicum....poate ca am fost prea obosita...asa m-am trezit la 6-30 azi,ca mi-a plecat sotul in delegatie si abia maine vine.am facut mancare,o mancarica buna buna buna buna,din ardei grasi si ceva carnita.au mancat copchii la greu,nici nu ma asteptam sa pape asa mult,m-am bucurat mult.................................daaaaaaaaaaaaarrr!!!!!am o mare ingrijorare,poate ma ajutati,poate stiti,poate.....pana luni cand oricum merg al medic.

va spuneam ca duminica am adus copchii din parc cu muci.si tot cam de atunci copchii erau ceva mai linistiti ca sa zic asa.ma gandeam ca sigur,mai ales pascal ca el era mai mucos,face febra.ma asteptam sa faca febra pt ca il vedeam mai fara chef.febra nu a facut deloc dar e FARA CHEF.parca se joaca mai mult singur(si inainte se juca singur dar scurt ca apoi cauta pe sophia sa o alerge sau pe mine),parca se concentreaza mai mult la o jucarie,parca nu mai e chiar cu gura pana la urechi in orice secunda(nu pot sa cred ca a inceput sa-i placa doar poantele de calitate,ca inainte radea si de un deget),mi se pare mie prea prea prea linistit.rade,se amuza dar nu ca inainte.....nu pot spune ca e apatic,dar parca e coplesit de astenia de primavara,intr-un cuvant spus.poate fi asta?poate are vreo perioada de crestere si reactioneaza asa?pot fi maselutele din spate(ultimile)????eu luni ma duc la doctor....situatia nu e critica doar ca am observat niste mici mici schimbari...voi ce parere aveti?ati vazut ca peste tot am scris"poate"....poate doar mi se pare,nici nu stiu ce sa zic...voi ce spuneti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

pe DBUNNY o salut si eu,sa-i transmiti tu MIRO te rog.si abia asteptam pozele si pe ea inapoi.

DESIREE....chiar si calare baga un vers ceva...

ROANA.....imi pare rau pt voi,dar imi pare bine pt pitic si kk lui.felicitari pt proiectul terminat,chiar daca necesita periat pe ici pe colo....e terminat inseamna nu?

ROXANA....nu va doresc muci,va doresc spor la treaba!cand termini pui poze.pup

ANGI....esti belea,pe bune de nu.....pup papusa de portelan...haaaaa!!!si acu rad..

DODO....sa va duceti mama sa vedeti si alt dc ce va spune,foarte bine faci ca mergi mai departe.am facut eu cafeaua azi dar n-am dat-o la nimeni ca eram cheauna de cap dis de morning....maine o faci tu,bine?pupam bogdanelul

VIOLETA....poate si tu imi spui cate ceva despre ce am scris in mesaj de pascal,ca ai baiat mare si ai avut experiente,ai trait poate si tu momente la fel....

BAMBO....a trebuit sa mearga la bucuresti pt analize,nu se fac in iasi de ce avea nevoie.iti multumesc de intrebare.
pe sophia o las cu cerceii medicinali cele 6 saptamani,pt ca abia l-am convins pe sot sa-i facem gauri...ma incadrez exact in regulile impuse.si eu sant nerabdatoare sa-i iau cercei,dar....sta tacsu in spatele meu....
bravo mami!stii ca parerea e reciproca(la ce spun socro despre noi)...esti tare oricum!

pup pe toata lumea si revin mai tarziu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Buna seara fetelor
1. V-am spus eu ieri ca Iulia s-a cam oparit la fund si plange cand face si cand o sterg la fundulet... Ei bine, astazi si-a dat seama ca e bine sa fie stearsa la fund. Cand facu kk, se duse glont la cutia cu servetele umede si arata spre ele, adica: "tati, facui kk, sterge-ma repede ca ma ustura." Cica era asa haioasa... Imi pare rau ca n-am vazut-o si eu

2. S-ar putea sa fi gasit o bona pentru Iulia. Are 50 de ani, este pensionata pe caz de boala si sta intr-un bloc de langa noi. Mai trebuie sa o vad si eu si s-ar putea sa o luam. Ne-au recomandat-o niste vecini. Asa ca intr-o luna-doua s-ar putea sa inceapa si Mircea serviciul.

3. Am si eu o intrebare Cum spalati voi copiii pe cap? Adica vreau detalii, cu reactia copilului la intrat apa in ochi, gura, etc. (daca este cazul). Ca noi pe Iulia, avand parul mare, trebuie sa o sapunim de doua ori pe cap si sa o limpezim tare bine, insa nu reusim mereu sa o convingem sa stea cu capul in sus (adica sa se uite la noi) ca sa pot sa ii trec cu dushul prin par. Si ii mai dau si cu apa pe fatza. Nu are probleme daca ii intra apa in ochi sau gura. Sa-i intre apa in gura chiar ii place ca fuge mereu cu limba scoasa dupa dush sa bea apa. Insa ii mai intra si in nas cateodata si se mai ineaca.

Astea au fost despre noi. Acum fug sa va citesc

"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Roxana, aoleu, cate probleme cu renovarea casei. Si taman acum se nimerira si mesterii sa te incurce...Sper sa va treaca mucii si tusea pana luni si sa fiti OK pentru operatie.
Bamboletta, ce mai gatisi tu bun? Sunt in pana de idei
Mayaione, ce-am mai ras de Ana cea pupacioasa. Mi-i si imaginez pe copii mai mari cum fug de ea
Roana, felicitari pentru proiect. Stiu cat e bucuria de mare ca o patesc si eu destul de des.
Cat despre ce a avut Alex si aveti voi acum... la fel am patit-o si noi. Asa ca am tras concluzia ca ce-a fost, am adus-o noi si i-am dat-o copilului. Avertisment: la nici o saptamana la noi s-a repetat figura (si la Iulia si la noi). Dar deja aveam experienta, am stiut cum sa actionam si a fost mult mai usor. Acum, daca i-a trecut lui Alex, voi o sa scapati destul de repede.
Miro, drum bun. Te asteptam
Dodo, de-aia avu cafeaua mea zat de dimineata? Ca era de fapt un rest de acu 2 zile? Oricum, sper sa nu fi pierdut lucruri importante cu patzania asta cu calculatorul. Bafta in continuare la medic. Sa ne tii la curent
Kokorina, nu prea pricepui ce patisi tu cu iconitzele. Sa inteleg ca a disparut butonul ala cu "show entire smile list"? Voodoo?
Apropos, pe mine ma distreaza tare mult ca acesta este un forum unde se vorbeste in limba romana, insa mai sunt cateva chestii scapate in engleza, de ex. butonul de care vorbi eu mai sus
Si zici ca te-a aranjat tanti aia incat nu ai mai aparut pe la noi? Pai n-o trimiti si pe la noi ca simt asa o tensiune in spate. Sunt convinsa ca daca mi-ar face cineva acum un masaj de-asta de care zisesi tu, dupa aceea as adormi instant. Poa' sa planga Iulia...
Cat despre Pascal nu stiu ce sa zic. Daca ti se pare tie ca e mai linistit... inseamna ca are el ceva. O fi de la muci... O fi de la masele... I-ai bagat degetul in gurita sa vezi daca mai are gingia umflata pe undeva? Noaptea este agitat sau nu? Da-i un pupic de la noi si poate revine la normal

Heeeei, dar restul fetelor ce fac, ne-au parasit? Astenia de primavara, cumva?

Ma duc sa-mi intind oasele langa fotbalista mea.
Noapte buna

"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput