Strumfi de iulie-august 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Alina.a, nu ma vait ca slabesc, Doamne fereste, doar ma dau mare . Ma gandesc ca daca tin regim, slabesc, daca nu tin, tot slabesc. Atunci, de ce sa mai tin regim? Iaca in wk am mancat si am rontzait ca nesimtita tot timpul si am slabit o jumate de kil . Am ajuns la 52 de kile, cat aveam inainte de sarcina (si tot atatea aveam si la 16 ani...). Acu e acu, sa vad daca mai scad sau raman la greutatea asta, scrijelita in creier (sub care n-am prea reusit sa scad decat ocazional si pt scurt timp).



www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

quote:
Originally posted by Vivela

Alina.a, nu ma vait ca slabesc, Doamne fereste, doar ma dau mare . Ma gandesc ca daca tin regim, slabesc, daca nu tin, tot slabesc. Atunci, de ce sa mai tin regim? Iaca in wk am mancat si am rontzait ca nesimtita tot timpul si am slabit o jumate de kil . Am ajuns la 52 de kile, cat aveam inainte de sarcina (si tot atatea aveam si la 16 ani...). Acu e acu, sa vad daca mai scad sau raman la greutatea asta, scrijelita in creier (sub care n-am prea reusit sa scad decat ocazional si pt scurt timp).



www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)






Eu nu pricep de ce nu esti multumita cu greutatea ta.
Pt amatoarele de diete (si care nu au nevoie), pe mailul comun am trimis ceva. Vizionare placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

quote:
Originally posted by cafera

[Pt amatoarele de diete (si care nu au nevoie), pe mailul comun am trimis ceva. Vizionare placuta.

Mamica de printese



cum intru si eu pe mailul comun?

noi suntem aici cu poze noi si poezii
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

quote:
Originally posted by ioanaiub

quote:
Originally posted by cafera

[Pt amatoarele de diete (si care nu au nevoie), pe mailul comun am trimis ceva. Vizionare placuta.





cum intru si eu pe mailul comun?

noi suntem aici cu poze noi si poezii
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)





Activeaza-ti PM-ul si iti voi trimite parola.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Am venit de la scoala acum si mai merg la 3 o tura.Abia astept sa ies si eu cu bebe afara.Pe al meu l-au terminat tzintzarii.E piscat tot.

La cintarirea de dimineata aveam 58.9kg.Incet, incet sper sa ajung la 54.
Gata,imbrac bebeul si plec.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Vive wooow, felicitari pt succesul cu greutatea!

Lia chiar ma gandeam la tine cand m-am cantarit. Si de data asta tot umar la umar, adica si eu tot vreo 56,5. Dupa algoritmul meu, urmeaza un kil parasit pana sapt viitoare

Nici eu nu mai tin dieta de ceva vreme, ca nu mai am energie de dieta. Singurele momente de relaxare sunt aici cu voi

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Saptamana trecuta am avut 77 si azi 76,8. Slabut...

fianna cu www.flickr.com/photos/14295400@N03/sets/72157603680539275/" target="_blank">printisorul Matei
(01.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

quote:
Originally posted by cafera

quote:
Originally posted by Vivela

Alina.a, nu ma vait ca slabesc, Doamne fereste, doar ma dau mare . Ma gandesc ca daca tin regim, slabesc, daca nu tin, tot slabesc. Atunci, de ce sa mai tin regim? Iaca in wk am mancat si am rontzait ca nesimtita tot timpul si am slabit o jumate de kil . Am ajuns la 52 de kile, cat aveam inainte de sarcina (si tot atatea aveam si la 16 ani...). Acu e acu, sa vad daca mai scad sau raman la greutatea asta, scrijelita in creier (sub care n-am prea reusit sa scad decat ocazional si pt scurt timp).



www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)






Eu nu pricep de ce nu esti multumita cu greutatea ta.
Pt amatoarele de diete (si care nu au nevoie), pe mailul comun am trimis ceva. Vizionare placuta.

Mamica de printese



Cafera, acum sunt multumita de greutatea mea. Vreau sa slabesc pana la greutatea la care ma simt bine in pielea mea (acum incep sa ma simt asa). Cand aveam 62 kg dupa ce nascusem (si avusesem 67 cu totul, deci cam doar David era in burta!) m-am simtit tare aiurea, nu ma recunosteam in oglinda si nu ma puteam accepta asa.
Sincer, n-as prea vrea sa vad ce ai trimis pe mailul comun ref. la asta, pare - din cate ai spus tu- un mesaj anti-diete excesive. Eu cred despre mine ca sunt o persoana f rationala si echilibrata. Daca vroiam sa slabesc f mult, pana acum as fi facut-o, stiu metode radicale si eficiente. Dar am citit, m-am informat, am cantarit avantajele si dezavantajele pt sanatate ale unei diete shoc si imi place sa cred despre mine ca nu fac alegeri nesabuite si mai ales in necunostinta de cauza.




www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Ca tot ziceati voi ca la odisee era mai mult haz decat aici, la scutece, va trimit si eu niste bancuri pe care le-am primit si eu pe e-mail (rasul NU ingrasa !! )

- Cine e ?
- Politia!
- Si ce vreti ?
- Sa vorbim!
- Cati sunteti ?
- Doi.
- Pai vorbiti intre voi..."


- Mama, daca o sa fiu o fata cuminte cind o sa fiu mare, o sa am si eu un
sot?
- Da, fetita mea.
- Si daca nu o sa fiu o fata cuminte?
- Atunci o sa ai mai multi...


Un tip vorbeste cu prietenul lui:
- M-am gandit sa-mi omor nevasta... dar incerc sa gasesc solutia crimei
perfecte... ma tot gandesc si nu-mi vine nici o idee...
Amicul, mai hatru din fire, ii zice:
- Simplu, fa sex cu ea tot timpul, dar tot timpul, si o s-o obosesti atat
de tare ca o sa moara. Crima perfecta!
Se intalnesc peste 6 luni. Nevasta era frumoasa, infloritoare, iar sotul
abia se mai tara .
- Ce faci? il intreaba prietenul.
- Hmm, asa si asa, dar uita-te la ea, proasta, habar n-are ca-i pe moarte!


Un betiv si o blonda se intalnesc pe strada. Betivul spune:
- Proasto!
Iar blonda spune:
- Betivule!
La care betivul zice:
- Da, dar mie maine-mi trece!


Un betiv intra intr-un bar, se opreste in fata unui cuplu si ragaie.
Tanarul, furios:
- Cum indraznesti sa ragai inaintea prietenii mele?
- Scuze nu stiam ca e randul ei!


La un proces plictisitor din cale-afara, cand toti aproape ca adormisera,
un betiv exclama catre procuror:
- Sa ma pupi in fund !
- Afara !
- Nuuu ! Aici, sa vada toata lumea !

O balerina se tinea in autobuz de bara de sus... si avea un par
extraordinar la subrat (padure tropicala). Jos pe scaun statea un betiv. La
un moment dat o intreaba betivu' pe tipa:
- Don'soara, esti cumva balerina?
La care tipa flatata:
- Da... dar cum v-ati dat seama?
- Pai... numai tu puteai sa ridici piciorul pana acolo..


PS: Am pus si eu niste poze in albumul comun. Mi-am perimis sa le pun direct acolo, sa o scutesc pe alina.a de o munca in plus .




www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:



remember me?

Mergi la inceput