Strumfi de iulie-august 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:




Simo mami de www.flickr.com/photos/simo_al_jaafari/" target="_blank">Matei Hisham (28 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52229" target="_blank">Jurnal de Matei
Let your kids paint on the wall!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Buna dimineata la o cafeluta si o mare bucurie ca a venit primavara! prima primavara a fetitei mele. (valabil si pentru voi )
Intentionez sa ii arat pasarelele care canta, sa o las sa traga de floricele si cand o incepe sa mearga o las cu piciorusele goale in iarba...zic si eu acum.

Carla, multumim, cochetica cochetica, dar de Saby ce zici? Mmmm am vazut-o!

Eu am pus masina la spalat, am sters praful, mi-am facut cafea, stau pe DC, am mai aranjat pozele in album, am strans hainutele si astept sa se scoale domnisoara (care doarme de la 9 sa nu credeti ca nu s-a trezit de azi-noapte) ca sa pape si sa ne gandim unde mergem sa ne plimbam.

va pup

Clau si Alessia Maria 13 iulie 2007

printesa mea Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Carla, ce papusa ai!!! Sa va traiascaAICI

Clau si Alessia Maria 13 iulie 2007

printesa mea Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

anto, claucia, timi, carla, alinutzaa multumesc mult, dragelor!

sa vedem luni ce imi zic (vorbesc de job). cand incep si alte detalii de genul asta.

noi ieri am incercat sa papam un pic de morcovel, dar ne-am strambat rau de tot. nici nu am reusit sa il pasez ca lumea. am incercat prin sita, pentru ca la cantitatea aia (de o lingurita) nu mi-a venit sa bag mixerul vertical sau alte metode moderne. nu prea a iesit ca lumea, asa ca azi nu stiu cum o sa il pasez.

chifla mea iar nu a dormit azi-noapte, de pe la 3 s-a trezit si nu a mai adormit ca lumea. din 5 in 5 minute maraia. nu stiu ce dumnezeului are. o sa incerc sa ii dau diseara cereale, poate ca i-o fi foame copilului. daca doarme mai bine dupa cereale inseamna ca asta e. pana acum i-am dat cereale doar dimineata. dar interesant e ca dupa ce ii dau 3 linguri de cereale dimineata nu mai papa deloc toata ziua. chiar asa de satula sa fie de la cerealele alea? suge la tzatza cate un minut, si ala chinuit. cum sunt varza cu diversificarea si nu ma pricep nici la alaptare artificiala, incep deja sa ma intreb cand n-oi fi eu acasa, cat lapte trebuie ea sa bea? ca daca e dupa cum vrea, cred ca nu vrea deloc. si ma gandesc ca se si dezhidrateaza. ne chinuim, ce sa facem, 'om reusi noi candva!

va pupacesc pe toate, va urez niste zile de martisor insorite, si va trimit virtual buchete de lalele, zambile si frezii!

luna? ce faci?

otim, mai mama da' mult ai lipsit! tare te mai asteptam pe la noi!

ioana, cum mai merge prestatul? eu la renault am trimis la nimereala CV-ul, pe un post care nu corespundea cu profilul meu, numai ca sa il aiba acolo. si uite unde am ajuns! uram bafta multa sa gasesti job-ul cautat! ce face sma cea dulce?





Petra cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

quote:
Originally posted by claucia

Carla, ce papusa ai!!! Sa va traiascaAICI

Clau si Alessia Maria 13 iulie 2007

printesa mea Alessia





Ma bucur ca-ti place, e martisorul meu cel mai scump

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Buna dimineata !

O primavara frumoasa tuturor !

Imi cer scuze ca nu apar mai des ,dar 3 copii ,din care 2 bolnaviori ,ma solicita la greu .
Acum ma simt destul de rau si va cer si voua un sfat ,o parere medicala .Ma doare un sin rau de tot de dimineata .Nu e umflat ,nici tare ,insa e ceva mai "voluminos" decit celalalt. In plus ,ma dor toti muschii si am o stare nasoala ,cu durere de cap si chef de stat intinsa in pat .Sper sa nu fie vreo gripa
Ce-as putea face cu durerea de sin ,ca nu suport nici o atingere ,nici o miscare brusca .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Buna dimineatza mamici si strumfi

Sa aveti un 1 martie plin de bucurie



Mami de bebe
Chris (08.08.07)
http://picasaweb.google.com/Ashera4u/Chris5Luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

La Multi Ani de 1 Martie si va dormim ca primavara sa va inveseleasca pe toate!
Am trimis o felicitare din partea noastra pe emailul comun, sper sa va placa! Am printat unele si pentru bunice si au fost tare incantate .

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

1 Martie calator v-a adus un martisor virtual!!!!
O primavara frumoasa cu mult soare si multe floricele pe campii.


stefania mamica Catarinei din 25 aug 2007
http://salexandre.wordpress.com/
http://www.flickr.com/photos/balexandre/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Primavara cu soare si voie buna si din partea noastra .




www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput