Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (94)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Apar si io dupa o lipsa indelungata si cam fara motiv... M-a cam prins primavara asta si am stat mult afara, ceea ce a insemnat ca m-am culcat devreme. Si pe urma, in sapt cea a trecut s-au intamplat multe, si bune si rele.Cronologic... Am fost intai emotzionata si implicata la venirea unui bb acasa. O prietena, mamica ff curajoasa, a nascut al treilea baiat la 39 de ani. S-a intamplat sa ramana insarcinata si l-a facut. Era ultima sansa. BB rotunjor si vioi, 4250g, dar doamne-doamne ce pisoias neindemanatic pe langa Degetzica.
Partea trista a sapt trecute e ca am fost la o inmormantare. A murit bunica unui prieten. Bietul de el a ingrijit-o singur in ultima luna si o data cu ea s-a dus si ultima lui ruda, parintzii lui sunt si ei mortzi. Are 28 de ani si e singur. Deprimant...
Pe week-end am primit insa un "martzishor". Am masina!!! Deci, cam intr-o sapt, dupa ce ma obisnuiesc cu ea (ca are cutie automata) sunt disponibila la intalniri indiferent de locatzie.


Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Bon soir. Iaca-ta-ma si pe mine. S-o luam pe rand, ca daca nu uit ce citesc

Pai Rox draga mea, trebuia sa ma asigur ca nu face Andrei ceva smecherii sa o castige pe Olivia, ca el pare genul care tace si face

Gabitz, acum eu ti-as zice ca Rares se uita si la piticute, ca doar asa e si el, dar mi-e ca ma vede Alina, si tocmai ce i-am atras atentia sa nu mai dea sfoara in tara ca are fata frumoasa si libera

Gabriela, pai tu acum imi zici ca Rares e la o aruncatura de bat?! Dupa ce am apucat sa-l promit tocmai in celalalt capat de tara? Bataitza!

Fug acum sa citesc mai departe

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Sim, uite :

Tara mea are cāmpii manoase
Dealuri īnalte cu māndre flori
Izvoare limpezi si racoroase
Un cer albastru fara de nori

Da' tu asta-i canti lui Stefan, caruia ii doresti sa plece la Viena ?

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

La multi ani din inima:

Degeticai de mami Bernix

Ioanei de mami carpatina

Lui Andrei de mami Miaunici

Lui Tudor Gabriel de mami Carma

Lui Dean de mami Saphir

Lui Tudor Ianis de mami Doinidoini

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Luy, esti fenomenala.

Bernix, felictari pentru masina, la cati mai multi Km fara incindente.
E cadoul pt cele 6 lunite ale printesei din povestea lui Luy??????


Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Luy, mi-au dat lacrimile cand am citit frumoasa urare

Eliza (06.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Fata mea a crescut... nici mie nu-mi vine sa cred cum a zburat timpul si uite ca are 6 luni (multzumim tuturor de urari, abia astept sa vad ce zice Luy). E vorbareatza si vesela si rasfatzata. Ne-a transformat si pe mine si pe Bobo din oameni liberi in dependentzi de zambetele si chiotele ei. Cea mai apriga si mai dulce forma de sclavie, cam asta inseamna pentru mine sa fii parinte. De cate ori mi-am dorit sa am liber macar o ora, sa pot face orice altceva edecat schimbat-alaptat-plimbat, de atatea ori m-am intors la pitica mea arsa de dor si chinuita de indoila: ce gace, cum ii e, a plans, a dormit. Nu cred ca spun nimic nou. Probabil fiecare dintre noi a simtzit asta pe pielea ei. Ma minumez insa cat l-a putut schimba pe Bobo puiul asta de om.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

quote:
Originally posted by mihailescu teodora

Hello mamici dragi,

N-am citit nimic din urma,imi fac ,,mea culpa'',insa am reusit sa mai incarc si pozicile de la baita de mir a lui Mihnea,executata temeinic de nashu'!

www.flickr.com/photos/21367727@N02/?saved=1" target="_blank">Baitza de mir a lui Mihnea




Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou


MIHNEA frumos !
NASII frumosi!
PARINTII frumosi!
altceva ,nimic de zis ,aaa,ba da ,ar mai fi ceva de zis TORTUL arata la fel de frumos! .Sa va fie de bine ,sa va bucurati de micul crestin .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Si ca tot vi se parea serios Andrei de Rox,uitatzi o dovada de ranjeala maxima:

www.flickr.com/photos/21367727@N02/2296749514/" target="_blank">Un ranjit dragalash si carliontzat








Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Nana, imi pare atat de rau ca te mai ingrijorezi si din cauza (ne)mancatului lui Andrei. Nu stiu ce sa te sfatuiesc, stiu ca o sa te ingrijorezi oricum, insa eu cred totusi ca este ceva trecator. Au fost multe pe capul lui, dragul mic si poate ca nu a apucat sa-si regleze el singurel ratia, au fost factori exteriori care l-au determinat cat sa pape sau sa doarma, si poate acum incetisor decide singur ce si cum si cat. Pe cat posibil incearca sa nu te lasi doborata de asta si nu-ti fa o fixatie ca nu mananca ca inainte, stiu eu ce zic. Rares mananca putin de 2 luni de zile si n-am ce sa-i fac, cand avea o luna manca si cate 1 litru pe zi, iar acum max. 600 (in zilele bune) Te rog sa fii increzatoare, va fi bine si cu asta

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput