Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (94)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Alinkav si Betty- merci pt raspunsuri!
Slippers- e un dulce rotofei !dragalas...ce sa mai s[pun?
Annisia- omuletul tau e tare elegant si smecheros....numai bun de pupacit!
Rox- o hernie nedepistata de pediatru si ajuns in ultimul moment la chirurg...horror! Esti multumita de noua bona?
noi suntem in continuare multumiti! sper sa mearga tot asa!
o sa incep sa-i dau si eu zeama de supa... si apoi piure!
masa de fructe cu br de vaci a servit-o in parc:))), in timp ce eu eram cu luca la topoganul gonflabil si nu mai il puteam lua de acolo...
am ajuns in urlete acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Emma felicitari pt Iepurila!
Annisia, ma bucur ca ai mai dat un semn si mai ales ma bucur ca ne-ai povestit despre Yanis!Eu te-am tot pandit, sa stii! Ce dulce e, a crescut mult si frumos! Si vad ca e si umblat prin lume!
Nana, si eu zic sa-I dai daca vrea, eu am inceput treptat, dar mai demultisor.Offf, am citit ca nu a vrut! Sa speram totusi ca e doar o pasa!
Ana, asa dulce e Vlad!Ce ochi frumosi!


Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

scriu si eu 2 vorbe ca am adormit puiutul.
Am fost azi la parc si ne-am dstrat super fain, ca Sofia e moarta dupa Antonia si bineinteles ca a acaparat-o si pe Mandarinuta, daca i-a dat atentie, asa-i trebuie!
Ne-am intalnit si cu alta membra dC, care are 2 gemenuti superbi, ce sa mai, a fost frumos.
Acasa am terminat de gatit budinca de Cartofi din carticica recomandata de Sim, si au halit toti ca nesatuii!!!
Mai ramane Junior sa manance, dar la el nu ma astept la laude
Pana si gheorghe se intindea disperat dupa farfurie...tre sa-l bag pe mancare peste o saptamana ca nu se mai poate...desi , din nou ca Sim, ma simt chiar nitel jignita!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Roxana, scuze ca am fost transanta la telefon, da eram in mana cu haina Sofiei si a mea, cu sticla de apa si o punga de sticksuri.Si asta bazaia ca vrea la trenulet.

Ana...ce iubire are mama! e asa de frumos! am mai vazut si pe Yannis, e dulce ca un bulgaras de ciocolata! Bravo mamici!

nana, repet, lasa baiatu...e f bine ca s-a dezumflat asa repede. Copiii ai capacitate de recuperare fantastica.
Nu te speria cu mancarea, te simte si face anorexie nervoasa.
trateaza cu calm si detasare, si va manca mult mai bine dupa aia :)

Myral...si tu la fel.O sa vezi ca Eliza va manca mancare maide oameni mari cu placere. Seama ca doua picaturi de apa la evolutie cu Sofia! dpdv greutate si pofta de mancare vreau sa zic:)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Fetele mele, ati inscris puiutii la concurs? Hai sa le aratam ce pot papanashii nostri, cu dulcetelele lor cu tot!!!


http://www.babyexpo.ro/b/index.php?op=baby_star


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ana, imi place nespus iubirea ta, de fapt amandoi puii sunt frumosi foc. Haioasa ultima moda, se mai poarta si la noi. Ce atent e la Miru, iar Miru pare foaaaarte cuminte si studioasa.

Annisia, chiar a crescut foarte frumos Yannis, e foarte frumusel si haios foc cu pieptanatura lui. O fi el mai "betivan" asa, dar e frumos si i se iarta. Acum ca ai aparut, te rog baga o parere despre parul meu, ca pe tine contez ca imi zici verde in fata.

Celia, pai trebuie sa se poata si mai liniste. Azi e si bona si ma mai ajuta. De luni vine zilnic la program intreg. Mai spune-ne si despre voi. Totul bine?

Nana, nu stiu ce sa mai zic. Cam putina papa. Tot asa plange dupa 50-60 ml? Il oboseste? Tetina cum e? Hai ca eu sunt pisaloaga dar tot as vrea sa gasesti cauza si sa te linistesti. Pacat sa fie asa acum cand totul merge spre bine.

Greyeras, ce dulce e pitica ta! Seamana mult cu fie-mea cand era mica, ea era asa roscovana cu ochi albastri.

Pinacolada, o sa insist sa il controleze bine luni cand mergem. Chirurg e numai ortopedul de la Medicover si la ala nu merg. Nu v-am povestit cred pe forum ce a patit si nepotelul meu, i-au speriat ca are nu stiu ce la articulatie de la raceli si cand colo saracul il batusera pantofii de mergea stramb. Nu am inca parere despre bona, pana acum a venit la 2 zile numai dupa-amiaza, la menaj, si a stat putin cu Andrei numai cand am iesit eu. Pare ok, nu pot spune ca sunt in extaz, eu zic ca poate fi invatata si pare executanta. Oricum e blanda si binevoitoare. De luni vine program normal.

Sabina, hai curaj, vorbesti de saptamana viitoare si mancare de parca e taiere. Ce va invidiez cand va intalniti.

Nu vine nimeni in Herastrau?




Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna tuturor!!!

La mai multe lunite pentru:
Ana-Elena de Bernix
Ioana de Carpatina
Andrei de Miaunici
Tudor Gabriel de Carma
Dean de Saphir
Tudor Ianis de Doinidoini



Gabriela, multumim pentru aprecieri. Daria e vesela si dulce tot timpul. De vasta ma gindesc ca nu are cum sa aiba nimic la capusor.

Adimercedes mi-a placut mult click and go bowl-ul.


Danuta36, Matei e verisorul Dariei, copilul fratelui meu. Sunt topita dupa el, este extrem de inteligent si dragastos!!! Bichi-mama mea ne ajuta si pe mine si pe fratele meu cu dragalashii.
Multumim. Pup pentru Miruna super scumpa si vesela!!!

Papanash, multumim pentru site.
Roxana, Daria zimbeste frumos de fiecare data cind vede ca vreau sa o fotografiez. Ori are veleitati de model, ori e un pic vanitoasa ca mami.Zau ca parca pozeaza.
Si eu am schimbari de dispozitie la PMS. Hug sa treaca si sa mergi saptamina viitoare la stilist.
Eu merg mine-imi e frica!!!!. Cred ca il fac mai deschis. Daca nu imi place il vopsesc cu nunatator.

Yaia, sanatate lui Tudor.

Andreea1002. Asa face si Daria cind se trezeste dimineata. Tare sunt dulci bebelushii!!!

Betty, Alinkav, Nana,si eu i-am dat Dariei piureu din prima. Eu fierb legumele la abur. Apa scade cam 75% dar legumele pastreaza sucul in ele. Le bag la mixer si iese piureul moale. La Daria am inceput cu 25g la prima masa, am mai marit cantitatea dar am ajuns dar la 45. Le maninca amestecate cu cereale. Nu ii plac simple.

Annisia, te salut si eu desi nu am apucat sa ne cunoastem foarte bine. Am citit tirziu despre emisiune. Imi pare rau ca am ratat-o. Pupici roz lui Yannis.

Emma, felicitari pentru dintisor!!! Noi am iesit azi pina la Romtelecom. Se facuse tirziu si nu am mai ajuns in parc. M-am gindit la voi. Speram sa ne intilim prin centru.

Ana, ce multi mi place de Vladut!!!

Annisia ce frumos ai scris despre Yannis. Super haioase pozele in care tine sticlele.

Imi place mult blog-ul Devyllei. O dovada de dragoste minunata. Tin si eu un jurnal pe care sper s il citeasca Daria cind va fi mare.

Greyeras-tare dulce frumoasa Ana-Adelina cu parul de foc!!!









www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Betty, parcul e foarte mic, deci ne plimbam peste tot, ne vedem dintr-un colt in celalalt cand ne intalnim
Annisia eu la concursuri d-astea nu ma bag.
oricum ai mei sunt cei mai frumosi

gagici....cand facem intalnirea din martie?
ma gandeam f serios sa mergem la Riviera in parcul national. E looooc, ct vrei! si e si parc....ce ziceti?
daca nu, bagati voi alta idee.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Daca tot veni vorba de poze, avem si noi doua.
Inainte de plecare la masaj:

http://family.webshots.com/photo/2377518660061996643IohpuX

Si una chiar acum, ma uit la mami cu butoneaza:

http://family.webshots.com/photo/2748790080061996643fgABdD

Iar acum sa trecem la altele, am vazut si pe Vladut cu ochisorii albastrii si pe Ana Adelina!
Roxana, bine ca s-a mai linistit si Andrei. La voi macar e bine, ca poate sa stea si pe afara, ca la noi pana ajungem in parc, se face si frig si noapte.Aici vorbesc strict de Alex, ca cu cea mica iesim ziua in parc.
Sabina bucatareasa, important ca ti-a iesit gustoasa mancarea, la altele nici atat nu se intampla.

Alina,

Alex-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Erina, Andrei e exact invers, cand vede camera devine serios. Foarte greu il prind zambind desi e un ranjit si toata lumea se mira mereu ce serios e cand il vad in poze. Multa bafta la stilist, sper sa iti iasa bine si ce vrei. Eu m-am mai obisnuit, dar tot nu imi place.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput