Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (93)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Buna si de la noi.
Uram si noi la mai multe lunite sarbatoritilor de azi.
Noi azi am papat bine, de dimineata un mar copt, pasat, i-a placut mai mult decat ras, mi-a recomandat dr si chiar i-a placut. Acum a papat si un bibe de laptic si asteptam dr acasica sa ne vada caputul unde ne-a lovit tati din greseala.
Cam bate vantul afara, dar o sa iesim si noi pe la 14.
Si pe mine m-a terminat azi noapte cu somnul cred ca s-a trezit la 2 ore sa manance desi i-am dat cereale inainte de culcare.
Betty iti multumim de urari. Nici eu nu apuc sa postez in fiecare zi, dar incerc sa citesc si sa tin pasul cu ce se scrie.
Am vazut discutii despre marimea capului, mie niciodata nu mi-a masurat-o dr de familie. Ca sa vezi indiferenta, sa vezi ce-i fac cand ma duc la cabinet.

Mamica fericita de Ana-Adelina (24.09.2007)http://community.webshots.com/user/cristinaculea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Mutumim fetelor pt urari se pare ca Vladut al meu face parte din categoria grea ,hi hi hi o fi borsul moldovenesc pe care il papa mami aproape in fiecare zi?

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Si acum vreau sa trimitem un pupic asa mai special pt Andreiutu de Nana sa creasca mare si voinic si sa-i bucure pe parintii lui.

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

MARIA-IULIA de mami sheherezada
TEODORA de mami irinaC
ANDRA-MARIA de mami alina.clau
VERA-HELENA de mami mishuta
ANDRA-MARIA de mami nikol

ANDREI-STEFAN de mami nana
LUCA-MIHAI de mami mada
VLAD-DOMINIC de mami moldoveanca
RAZVAN-DIMITRIE de mami bee



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by andreea1002

Va arat niste pozici noi cu Mirunez care deocamdata e in dubiu: sa ma fac www.flickr.com/photos/mirunaioana/2292858757/" target="_blank">fotbalist sau www.flickr.com/photos/mirunaioana/2293644960/in/photostream/" target="_blank">soferita?
Pana se mai gandeste, cel mai bine ii place www.flickr.com/photos/mirunaioana/2292858891/in/photostream/" target="_blank">la tati in cap.



Andreea, de Miruna Ioana(25.09.2007)


ce frumoasa e micutza mirunica,andreea,si ce rade ea,e smechera,stie unde e mai bine (la tati in cap)



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

roxana am vazut superbii tai copii,dar nu mai e nevoie sa iti zic cat sunt de frumosi ca ti-am zis deja de mii de ori,Alexandra e o dulce de fetitza chiar si cand e suparici ,iar dolofanelul de Andreiutz seamana cu tine enorm de mult,e asa finutz

noi am fost la vaccinuri,i-au facut 3 azi si apoi abia cand are fata 1 anisor,asa ma bucur
cand am intrat in cabinet si am vazut acul,era sa ma pipi pe mine,tremuram toata si m-am facut palida dintr-o data,era plin de bebelushi azi la clinica,imi era asa mila de ei ca plangeau de durere saracutzii,iar denaturatele lor de mame se grabeau sa ii imbrace ca sa plece o data,de parca tare mult au asteptat,2 minute pana sa le faca vaccinul,am stat 20 de minute cu ea acolo pana sa se linisteasca ca tare a mai plans,asa tremuram intr-un hal de era sa cad jos cu tot cu bebelusha,noroc ca m-au prins asistentele de acolo si m-au tinut,mi s-a facut rau dintr-o data,e oribil,nu am puterea de a suporta cum sufera micutza mea [:(((]
de incordata ce stateam am "capatat" si un carcel la piciorul stang de ma doare si acum,abia mai pot pasi,imi fac un masaj poate imi trece,

va pup,ma duc la micutza mea sa o dragalagesc



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

carpatina unde ai disparut?
La multi ani sarbatoritilor!


Yannisa nu vrea cereale cu lapte :( urmatoarea etapa dupa piureurile de legume si carnita era introducerea cerealelor cu lapte seara. Am incercat 2 diferite si nu mananca - cele de la Alnatura le-a mai gustat, dar de la Milupa deloc! Si acum eu ce fac?! Ce-i dau sa manance in loc de cerealele de seara? Cred ca sun la cei de la Milupa sa-i intreb, poate au ei alternative.

Pana acum mananca doar piureul de legume+carnita la 11.30-12 si dupa laptic la amiaza 14.30-15 ii dau cateva lingurite de fructe ( mere, pere, mango, piersici, caise). Si in rest doar laptic.

Cu iaurtul se incepe mai tarzior aici, iar de galbenus de ou nu au zis nimicuta.


www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea1002 spune:

Danielle, micuta Ebonee sa treaca cat mai repede. De fapt, se pare ca tu te-ai speriat mai mult decat ea.

Andreea, de Miruna Ioana(25.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

ce delicios

http://good-times.webshots.com/photo/2786365410101671646KjzqzL?vhost=good-times



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Dani sa treaca sperietura ta si durerea printesei!

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput