Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (93)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

quote:
Originally posted by myral

Roxana vad ca vrei s-o convingi pe Alina cu frumosul tau citit, ne-ati convins si pe noi, e suuuuuper poza cu amandoi in centrul ala de activitati sau joaca cum i-o zice.



Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)




Pai pe voi poate va convingem si in persoana cat de curand, maxim in 2 luni, cand reincepem naveta la Neptun.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea1002 spune:

Urez si eu un calduros La multi ani! sarbatoritilor de astazi. Sa fiti sanatosi, fericiti si sa aveti o viata lunga si frumoasa, cu cat mai multe impliniri!


Andreea, de Miruna Ioana(25.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Asaaaa ca in dimineata asta mi-am spus toate doleantele, noi nu am primit deloc pana acum nici calciu nici fier mai ales ca suntem micute, pofta de mancare lipsa, daca nici acum la 6 luni nu primim cred ca o sa-i dau de la mine. Si cu diversificarea iar suntem in pauza dupa ce o zi a parut ca primeste mar cu cereale (vorba vine ca din 3 lingurite nu stiu cat a ajuns in stomacel) ieri cand i-am dat si a incercat sa inghita parea ca ii vine sa vomeze asa ca am lasat-o balta. Ce ma fac eu cu micuta mea?????? Ca cred ca e singura care nu vrea sa manance.Abia astept sa vorbesc si cu pediatra.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna dimineata,

Roxana, Afibebesa nu mai fie baietii de la dintisori.

Luy, esti o draguta ca deobiei


Eu sunt un pic suparata ........dar nu mai conteaza, fug sa-i dau papa la Cris si sa iesim afara.

Sim, iesi cu Stefan azi in parc??????? eu vreau sa merg in parc pe la 2 dupa masa de pranz.

o zi buna

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Diwana, e asa de scump!!!!
Vedeti ca ne uitam si noi dupa un potential ginerica!

Alina,

Alex-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

quote:
Originally posted by slippers76
La Mothercare aveau doar niste porcarii in Plazza. La Okaidi n-ajung neam ca-i in Pantelimon. Poate cand mi-oi trece alocatiile pe card, ca o sa fiu prin zona. Multzam de pont. Perseverez.




Ana sa stii ca Okaidi este si in Carrefour Orhideea, noi de acolo ne aprovizionam ptr Alex cel mare!Au adus acum niste lucrusoare super tari ptr fetite!!!Abia astept primavara!!

Alina,

Alex-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Roxana pai asa poate va convingem si noi ca micuta mea are nevoie de un voinicel, poate o invata sa manance si ea.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Dupa cum v-ati dat seama baiatul doarme tun, eu imi fac de cap pe net. Insa nu pentru mult timp, ma pregatesc sa il hranesc si sa iesim in parc la ei. De fapt il las cu tata si ma duc dupa martisoare.

Voiam sa va mai povestesc din culisele botezului, din perspectiva atomicei mele. Pe langa faptul ca a alergat peste tot dupa Teo, se tinea numai de rochia ei si se supara daca nu o lua cu ea, s-a indragostit si ea iremediabil de sora Teodorei si tot insista sa o invit la noi acasa. Asa ca le asteptam pe amandoua cu placere.

Apoi a plecat cu cumnatul Teodorei sa ii arate niste plante si am cautat-o de era sa murim de inima. Cand am certat-o ca poate venea vreun necunoscut sa o fure, ne-a zis indignata ca era cu prietenul sotului bebelusului.

Iata ce a mancat toata seara, iata si ce a facut.

S-a trezit Andrei si nu mai apuc sa pun poze, dar le gasiti acolo in album. Oricum a fost haioasa, super energica si zapacita, a tras draperiile, a stins lumina si a turnat in pahare o sticla de apa minerala (adica o intreaga masa la care nu ajunsesera musafirii). Ssst, asta nu cred ca vazuse Teo!

Gata, hranesc baiatul si mergem. Pe diseara!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Cecilia si tu suparici?Mie azi imi vine sotiorul acasa ar trebui sa prestez si eu putina ordine dar am un chefffffff.Si ma mai sacaie si problema mov, tot speram sa se amelioreze ca dupa prima nastere dar vad ca nici cand mai ales ca nu scap de constipatie si cred ca ceaiurile astea de alaptarea au si ele o contributie. Roxana tu ai scapat????? Merita banii????Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G

Alina, uite aici baiat studios. Ce zici de el?



Desi nu stiu ce sanse avem daca va vedeti cu ochii albastri ai lui Vladutz de Ana. Ma rog...extremele se atrag de regula, asa ca poate ii surad si pletele brunete ale dintosului meu.






Roxana, sa stii ca va punem pe lista!!!Sa stii ca ai perfecta dreptate cu extremele, la o asa fetita blonda si cu ochii albastrii ca fii-mea, tocmai e perfect potrivit un baietel brunetel!!! pe baietel scump si studios!!!

Alina,

Alex-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput