Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (20)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by pussi
ankule,lixa linistiti-va, noi aveam chegulete de 5 mm, din cauza prematuritatii, dar tinem capul super bine si am facut la ecografi si vizite la neuropediatri si e totul ok.



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!



pussi, . Eu m-am mai linistit cand am vazut ca evolueaza ok. Eram tare panicata in primele zile... Inca am un cui, dar asta ma face sa apreciez si mai mult tot ce stie sa faca

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Buna dimineata!
Ank, sigur este totul bine! Of, daca ar stii pediatrii astia ce griji ne facem poate ar fi mai atenti cum prezinta problemele... Va pup si va doresc sa fie totul bine!

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Buna dimineta!
Nimeni, nimeni nu a facut o cafeluta, un ceiut, ceva?
Mihuta, cum a fost la doctor? Ce a zis? Cum ti s-a parut?
Ne ducem si noi maine la o tipa la Vasile Gomoiu, mi s-a parut ok la telefon, si are referinte bune.
Botezul a ramas stabilit la Giurgiu, spre marea mea fericire, ca nu aveam nici un chef sa ma trezesc inconjurata de necunoscuti sau cvasi-cunoscuti. Nici eu nu vreau tambalau mare, tot asa o sa fim, 40 de persoane.
Va rog, nu faceti album cu siluete, sau hai fie, faceti dar eu imi afisez suncile ca am ramas cu 10 kile in plus. Sa nu ziceti ca nu v-am zis

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

La multi ani! pentru zambareata Ania Dumitra
La multi ani! Daria Elena

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

Neatzaaaaa!
Am avut duminica botezul, ieri am avut mirul, azi si maine e inca tata in Bucuresti si nu am timp sa pun poze, dar o sa pun joi, ca sa ma laud cu Alexia Diana mea crestina!

Alexia Diana
5 Nov. 2007
poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by Aralia

Neatzaaaaa!
Am avut duminica botezul, ieri am avut mirul, azi si maine e inca tata in Bucuresti si nu am timp sa pun poze, dar o sa pun joi, ca sa ma laud cu Alexia Diana mea crestina!

Alexia Diana
5 Nov. 2007
poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate



Aralia, sa-ti traiasca micuta crestina! Asteptam poze si impresii de la botez

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria23 spune:

Neata fetelor...la multi ani sarbatoritelor(itilor) ....va pupam.
Mamicilor stiti cumva ceva impotriva caderii parului ca ma ingrozesc de cat imi cade...cred ca o sa chelesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

mneatza si de la mine ! scriu cam greu ca am un mic pasager clandestin in brate....

Irina, sa va traiasca baietii ca sunt tare frumusei. Parca nu mai seamana asa tare in ultimele poze (ca in primele pareau identici), si ce frumos sunt imbracati !

Pussi, ce rochite si salopete splendide ati avut la botez! Ai o poza superba cu ele doua imbracate in rochitele crem puse pe un fond rosu ! In legatura cu salopetele si noi am primit doua la botez (mai aveam 2 acasa...), parerea mea e ca sunt daruite cu cele mai bune intentii, pentru ca sunt atatea mamici care inca imbraca bebelusii in salopete de iarna ! Ieri cand am iesit afara, Sophia era in pantalonasi, body cu maneca scurta, o bluza subtire cu maneca lunga si pulover, iar absolut toti copii pe care i-am vazut erau in geci de iarna sau salopete, iar unii aveau si manusi!....

adra_bell (era sa-tu zic sandy bell ), am fost aseara la dr Radu Spataru la Medlife, a consultat-o pe Sophia, a spus ca e totul normal (inclusiv vertebra care iese putin in relief cand sta cu spatele flexat), dar ne-a recomandat sa facem o ecografie de bazin pentru orice eventualitate pentru ca pusa pe burtica se pare ca are o usoara asaimetrie a pliurilor la picioruse. In plus a remarcat o usoara tendinta de a tine talpile spre interior si mi-a aratat cum sa-i fac masaj. Am intrebat si de wrap si a zis ca e foarte bun ca tine copilul cu picioarele desfacute bine.

Ank-ule, noi tot masuram perimetrul cranian al Sophiei de frica fontanelei care e pe inchise si ne bucuram cand vedem ca are capul mare....

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ank..hmm..bb meu are 40 perimetru..

nu prea mananca bine copilu meu..sunt necajita

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

Eu nici nu stiu cat are fata mea perimetrul cranian...Acum astept sa se trezeasca s-o masor..nici pe la doctor n-am mai fost, ca daca s-a simtit bine am zis sa n-o stresez..
Nu stiu nici cat mananca in total pe 24 ore, doar cat lapte praf ii dau adica intre 300-450 ml, restul san.
Oare sunt inconstienta?

Alexia Diana
5 Nov. 2007
poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput