Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (20)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

irinush...pupici la dublu pt voi!!!! iasmi creste de la o zi la alta, in fiecare zi face lucruri noi ..si cel mai important: tot timpul e vesela si rade!!!! rade la oricine si la orice..

fug sa pap si am pun in pat ca sunt rupta de atatea plimbarici.... si maine o luam de la capat!!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria23 spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by Jasmin012
Te pomenesti ca te-a speriat degeaba si copilul e super ok.



Din pacate se intampla destul de des asta cu medicii astia de familie.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...


ANK si eu sunt de acord ca medicii catodata exagereaza fara sa se gandeasca ca te sperie...dar staim linistita ca sunt sigura ca nu este nimic ....copilul are un caput f. frumos ...nu te nelinisti.bb.prietenei mele are 5 luni si diametrul 46 si e perfect sanatos...chiar daca nu isi ridica caputul e ok pentu ca se poate sa nu fie obisnuit sa-l fi pus prea putin pe coate sa se obisnuiasca sa-si tina caputul sus....e ok...nu te mai nelinisti...te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

merg si eu la nani... nu m-am putut dezlipi de Raul in seara asta ... cred ca l*-am asfixiat ... Va multumesc ca existati...

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by lixa

quote:
Originally posted by Ank83

la nastere a avut 35 cm ... era normal.
Intr-adevar am facut o eko transfontanelara la o luna si dr spunea ca nu e afectata vreo zona neuronala..se vedea ca a avut o lipsa de oxigen la nastere si a primit atunci doar niste vitamine si acid folic.Pediatra a zis atunci ca daca ar fi fost ceva mai grav sigur ar fi primit mult mai mult decat niste vitamine.Atunci am fost asigurata ca nu va fi nici o problema in dezv psiho motorie .Acum bineinteles ca voi merge la alt doctor ..dar asta e f ocupat si voi merge abea sapt viit si asta dupa program (si asa atunci mi s-a spus sa merg)... ca are o luna programarile facute

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito



Catalin, din cauza lipsei de oxigen de la nastere, a avut o hemoragie craniana, descoperita la ecografia de la 7 zile. La recomandarea doctoritei, am mai facut 2 eco sa vedem cum evolueaza. Din fericire, s-a retras intr-o luna, fara urmari. Am fost apoi la neurolog, care nu a gasit nimic in neregula, dar a zis sa facem preveniv gimnastica de 3 ori pe zi si sa revenim la control dupa 3 luni (asa ca peste cateva sapt o sa mergem la un control...).
In ce sens se "vedea" lipsa de oxigen de la nastere la Raul? Ce a scris doctorul pe fisa de ecografie?
Oricum, ca sa fii tu mai linistita, cred ca nu strica sa-i faci gimnastica, cel putin pana la controlul de sapt viitoare. Asta ca sa vezi cum reactioneaza. Catalin, cam la 2-3 zile dupa ce am inceput gimnastica recomandata, a inceput sa ridice capul.

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze



ankule,lixa linistiti-va, noi aveam chegulete de 5 mm, din cauza prematuritatii, dar tinem capul super bine si am facut la ecografi si vizite la neuropediatri si e totul ok.



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

bb sunt la reduceri si haine de vara?

sa va zic faza... am primit, a doua tura de geci de iarna pt. varsta de 6-9 luni, frumoase n-am ce zice, dar sa le purtam la vara?... lumea nu gandeste



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Pussi,de unde le-ati primit?Trimite-le inapoi. Chiar ma uitam mai devreme la pozele voastre...ti-am admirat mai intai butoiul si mai apoi tustele. Tare-s scumpe mey...Asa-i ca Ana e mai...serioasa? Sau e numai pentru poza asa?
La noi clar Amira e prima pe lista prioritatilor,ca e mica.Robert e mai mare si mai putem negocia si intelege...dar la voi cum e?Ai o preferinta pentru vreo una anume?

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

g24hit ,a mea mananca intre 120-200ml de 5 ori pe zi,adevrat este ca mesele de 150-160 predomina cam tot la 4-5 ore ;dupa o masa de 120 mananca la 3 ore

Ne bucuram pt. yasmi
Ank83 ,incearca sa te linistesti,desi stiu ca e greu !va dorim sanatate muuuuuuulta !Toate raspunsurile au fost de bun augur,cred ca pediatrul tau s-a cam pripit
BB yasmi Ferice de tine cu un copil asa simpatic!a mea nu rade decat cand se trezeste ,la mami sau la tati ,inrest nimic,foarte serioasa fata mea,nici macar la jucarii,la acestea doar se mira ,casca niste ochi....
Pussi poti sa le faci cadou . Eu am strins hainute care ii sunt mici Anei si as vrea sa le duc la maternitate,si acolo sa le imparta asistentele cui vor crede de cuviinta,sau poate la biserica ,voi vedea ;desi cred ca la maternitate nu le primeste nimeni asa pur si simplu

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

mariussimiuc ar fi o idee, dar mi-e jena mie de gandirea lor... mersi de complimente, Elena e cea serioasa, profunda,inteleapta; Ana e o smecherie, isteata foc... Nu am preferinte, incerc sa ma impart egal intre ele.
bianca si eu m-am gandit la varianta cu maternitatea...avem o gramada de hainute mici.



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Buna dimineata si o !

Recunosc ca nu am avut timp sa citesc din urma si nici nu voi avea prea mult timp saptamana asta . Sambata ne crestinam si ne ocupam intens de ultimile pregatiri.
De cand cu vremea frumoasa ne plimbam mai mult si ne place

Maine implinim si noi 2 luni , suntem mezinii clubului !

Andrei are 5.400 gr, cam 60 cm, gangureste, isi tine capul bine si este un copil tare dulce si dragalas ( pana cand il apuca crizele de urlat ...mai rare e drept, dar inca existente ). Am amanat vaccinul pentru saptamana viitoare ca sa nu am surprize neplacute inainte de botez.
Va pup si va doresc o saptamana cat mai frumoasa

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Irinus ma bucur ca ai scris, nu mai stiam nimic de voi....
Pupicei la toti trei ca v-am vazut in poze si tare frumosi mai sunteti
BB si eu stau afara cu orele cu asta mica

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput