Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (20)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Mai fetelor acum am vb cu dr de fam si sunt terminata cu nervii ,abia m-am abtinut sa nu ii spun nimic...
Eu il intreb de asta antimeningita si el imi spune ca trebuia sa fac vaccinurile cu plata si ca nu m-a interesat binele copilului ca acum nu are rost sa mai fac asta antimeninjgita ca cica este cuprins in cele cu plata si oricum am ratat schema.Dupa care mi-a spus ca pot sa incep cele cu plata de la 4 luni,dar tot el imi spusese ca daca incep cu cele de la stat nu mai pot sa ma sucesc,cand i-am spus asta a zis ca nu este nicio problema sa incep de acum...
Voi ce credeti ca mie imi vine sa urlu cu dobitocul asta?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete




Si eu stiam ca nu poti schimba schemele .

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

carnea de care vorbea pediatra mea nu facea nici muuuu nici beeee.... facea piu piu..... deci nici vorba de ce ai spus voi

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by nelone77

Salutare!!

In primul rind la multi ani sarbatoritelor: Ggaby si Iuli-ana si sa nu-l uitam pe bebele Lalei- Andrei!!

Chiar ca cu vremea asta nu ne induram sa stam in casa...Iesim si noi imediat afara.

Am o intrebare ptr cine alapteaza exclusiv: se incepe diversificarea la 3 luni? Doctorii din Deva asa propun. Mie nu mi se pare ok, daca am lapte suficient de ce sa il pierd?

Voi ce stiti? Ce ziceti?

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77



Eu la cel mare am "prins" si aplicat schema veche de alimentatie " sucuri la 2 luni, piure/supa la 3 luni , carne la 4 luni. A fost si este un copil sanatos, frumos dezvoltat.

Acum insa la Andrei voi incepe diversificarea la 5 luni . Imi pare mai bine asa.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

RGE mi-a fost dor de voi si de ursulet....A primit in final bibe???

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Lala, multumesc!
Alina, ce frumos ca stii sa pictezi! Poate mergi pe urmele nick-name -ului tau....Eu nu am nici un talent artistic

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

chiar o sa citesc si eu mai multe despre carnea de vita si de miel... ca vorba aia avem 4 luni jumate si proteine nu vin de nici unde...ca lapte de al meu nu mai papa deloc de la 3 luni

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by RGE

BUNA la toata lumea..stiu ca nu v-a fost dor de noi...suntem bine..am inceput sa ii dau ursuletului si lapte praf ca nu-i mai ajunge ce-i dau eu....de diversificare nici nu vreau sa aud..ii mai dau si ceiut la 2 zile in rest nimic...a inceput sa-mi faca capul calendar..tipa si rade toata ziua...se chiunuie sa articuleze ceva pe acolo..eu ii explic ca e prea mic dar nu vrea sa priceapa ..e ambitios ca ma'sa..in rest e ok..tot cu ochisorul probleme..cica nu are canalul infundat insa suntem la al treilea tratament pt conjuunctivita si nici asta nu da roade...i-am facut iar analizele si asteptam alt tratament..in rest stam toata ziua afara, in parc, prin mall...pe unde apucam..mami si-a reannoit garderoba ca cele dinainte de sarcina imi sunt mari..as vrea sa ma apuc si de sport..gimnastica ceva...am iesit chiar si cu rolele cu carutul..super tare..va recomand..in cadita stam singuri..ne plac rau desenele animate dar nu prea ne lasa mami..papam la greu iar noaptea dormim 12 ore..ceea ce mi se pare prea mult zic eu ..vineri mergem la vaccinu; de 4 luni..astazi m-au dat lacrimile uitandu-ma la hainele din sarcina..mi-e atat de dor de perioada aia si as vrea sa opresc cumva timpul sa nu mai creasca ursuletul..sa ma bucur cat pot de el acum ca e mic ca pe urma vrea la discoteca, o sa incep sa-i spal hainele sa nu-l miroasa tasu ca s-a apucat de fumat, o sa vina cu vreo "negresa" acasa sa ne zica ca vrea sa se innsoare

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"

poze
"Doamne ajuta-ne!!"


Rox, chiar ne era dor de voi... ma bucur sa stiu ca sunteti bine si imi pare rau de ochisor. Ti-e dor de gravideala... mie nu, ca in ultima luna si ceva era tare greu cu burtoiul, dar sunt de acord cu tine ca asa vrea sa pot opri timpul in loc, caci bebe parca prea repede creste. Si eu spun mereu ca azi sunt totul pt el si maine-poimaine pleaca cu fetele si uita de mama... Eh, viata e nedreapta uneori...
Vezi ca avem album cu fiecare luna, puneti si voi poze...



Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Adra, m-ai prins!
Roxana, pai crezi ca daca pui asa problema crezi ca scapi?? Noi te-am asteptat mereu, tu esti cea care a tras chiulul! Adica nu ti-a fost dor de noi?
Sa stii ca m-am uitat mereu prin parc dupa tine. Noi iesim in 2 ture de cate 1,5-2 ore aproape numai prin parc. Ma gandesc sa-l tin macar departe de tevile de esapament... Pe la ce ora iesiti? Poate ne-ntalnim. A, si de fiecare data ma intorc pe partea cu Romancierilor.

Oare cu Stefania ce se mai intampla? Dany26, Dany2007?
Ma duc ca ma striga! Zici ca-i lup! :))

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by Vasari

Adra, m-ai prins!
Roxana, pai crezi ca daca pui asa problema crezi ca scapi?? Noi te-am asteptat mereu, tu esti cea care a tras chiulul! Adica nu ti-a fost dor de noi?
Sa stii ca m-am uitat mereu prin parc dupa tine. Noi iesim in 2 ture de cate 1,5-2 ore aproape numai prin parc. Ma gandesc sa-l tin macar departe de tevile de esapament... Pe la ce ora iesiti? Poate ne-ntalnim. A, si de fiecare data ma intorc pe partea cu Romancierilor.

Oare cu Stefania ce se mai intampla? Dany26, Dany2007?
Ma duc ca ma striga! Zici ca-i lup! :))

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.


Acum o sa intreb si eu ce-o mai fi cu Iuli-ana, Dany2007, Alfa Anca, Crisstiana, Calatoarea? Ca de mult nu mai stim nimic de ele... Sper ca sunt bine.


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

VASARI ..noi iesim de obicei in jur de 12-13 pana pe la 16-17 ...si eu ma tot uit dupa voi..lasa si tu un pm cu nr de tel ..
..a primit pana la urma ursuletul meu bibe de la tasu"..cum naiba se face ca unul se chinuie sa-l creasca si celalalt primeste numai bucurii

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"

poze
"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput