Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (20)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

amy am vazut ca m-ai intrebat de cereale. eu ii dau in bibe de seara cate 3 masuri la 180 ml lapte!! de la 4-5 luni e bine sa i le prepari mai gros si sa i le le dai cu lingurita!!
nu am inteles ti-a spus dr sa ii dai la fiecare masa?????

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Adina, ce baietel inaltut e Floris! Bravo!

Victo, aaa, bine: credeam ca te sperii si tu.


Voi le dati bebeilor VIGANTOL pt inchiderea fontanelei, nu? Si se da pana la 2 ani? Aici se da un polivitaminic tot pt fontanea, dar numai pana la 1 an (15 picaturi pe zi)




Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

Ank, ma bucur mult de vestile bune! Se vede ca te-ai mai linistit. mamica grijulie

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Jasmin012
Voi le dati bebeilor VIGANTOL pt inchiderea fontanelei, nu? Si se da pana la 2 ani?


Si pentru fixarea calciului.Se poate da si dupa 2 ani,depinde de ceea ce decide pediatrul.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

amy am vazut ca m-ai intrebat de cereale. eu ii dau in bibe de seara cate 3 masuri la 180 ml lapte!! de la 4-5 luni e bine sa i le prepari mai gros si sa i le le dai cu lingurita!!
nu am inteles ti-a spus dr sa ii dai la fiecare masa?????

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007





mersi frumos pt.rasp.
da asa mi-a zis sa-i dau la fiecare masa timp de cateva zile cate 1 masura la 90ml lapte(dar nu o sa-i dau decat peste zi iar la mesele de noapte ii dau doar laptic simplu);

Bebelina Yasmi ce face,ii mai dai Augmentin???
afara de la 11 la 19 ??!!!!plimbareata mare fetitza ta!


POZE

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

amy asta e programul nostru zilnic... sper sa nu exagerez1! mi se pare ok sa ii dai doar la mesele de peste zi, atunci cand e mai agitat, noaptea mananca mai calm si mai linistit!!! pusi

noapte buna!!


-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Si noi am iesit azi pe la 11.30 si am intrat in casa pe la 20.00 Pana la 17.30 a dormit continuu.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

Aralia,in primul rand felicitari!la mine vine pediatra lunar, e foarte important;verifica daca nu are ganglioni inflamati ,ii verifica fontanele ,tonusul muscular,refelxele,evolutia in general

Lixa , foarte folositoare datele despre gimnastica;multumim frumos!
Pussi,fetele tale sunt niste ingerasi!In leg. cu dormitul ,ai nevoie de baby phone si gata;te asiguri ca sunt acoperite,si daca poti te mai trezesti in cursul noptii sa le verifici;recomand dar eu nu fac asta -pur si simplu nu ma pot trezi;metoda lui Victo e foarte buna
Amy26,ne bucuram ca sunte in forma buna.Ce fel de cereala ai luat?
Ank83,vestile ne bucura!
Andra_bell,morcovul crud -e laxativ iar cel fiert constipant!!
daca stati asa mult pe-afara,cum pastrati apa calda pt. laptic? ii hraniti afara?
Fetelor ,oare cat de mult mai conteaza pt. bebe 80 ml lapte de mamica pe zi?Nu stiu ce sa fac ,sa mai pompez sau nu? e destul de frustrant ,ca stau cate 15 -20 min. pt.40 ml!
Noapte buna!

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

neata

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miha deci nu sunt singura "plecata de acasa" toata ziulica...

eu azi m-am trezit mai devreme sa fac papa ca de cand a venit caldura nu am mai facut...

bianca, eu de obicei nu ii dau la iasmi lapticul cald tare, ci asa la vreo 33 de grade. cand ies afara imi iau termosul cu mine!! si papam in parc!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput