Clubul BRASOVENCELOR! (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

salutare! semnez si eu condica... sunt la job, obosita franta si mor de somn...


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

E clar, mamicile din Brasov sunt cele mai ocupate mamici! Ca nu trece nimeni si pe la subiectul asta...

Sper ca ati avut un week.end frumos, va doresc si o saptamana frumoasa si va anunt ca am intrat in prenatal .

Nicoleta 36+ (cu Matei, DPN 19.04.2008) si mami de Stefan (27.01.2003)

AMR MAXIM 27 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Nicoleta, ma bucur ca stai acasa, poate ai mai mult timp si reusesti tu sa tii subiectul mai activ Din multe puncte de vedere asa as vrea sa fiu in locul tau....Si nu te mai trezesti cu noaptea in cap... Si n-ai sef...By the way, a mea lucreaza cat o tin puterile, cica pana la Pasti Sa fii sanatoasa si sa te plimbi toata ziua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

salutare!

Nico, pai de unde scrii? ti-ai pus Internet acasa?


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei din vechiul concurs este Humulesti.jpg
_
Poze din concurs:
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">poza Dianei este eupleclaBrasov.jpg

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=33" target="_blank">poza Dianei este pictata.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Salut, mai trec si eu pe aici desi cu vremea asta schimbatoare as dormi tot timpul. Ce bine ca maine e weekend!

A fost cineva la echitatie in Poiana ? As vrea sa o duc pe fiica mea. Din cauza desenelor animate cu Tara cailor sau asa ceva e innebunita dupa cai.
Am sunat si au ponei, dar costa vreo 30 RON jumatate de ora (scump, dar o data merge).

A mai fost cineva ? Stie cum se desfasoara lucrurile ?

"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

eu nu am fost cu vlad, dar desenele se cheam Regatul cailor, si mai este unul care se numeste IACAI-e vb de un baietel bastinas indian, nu stiu cum sa ii spun altfel!

POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

@sanziana72, nici noi nu am fost, dar cred ca jumatate de ora e ok doar pentru inceput. Vezi daca nu au ceva gen abonament, sau serie de lectii, ca asa, numai sa se tina in sa nu e decat o experienta pe care tu o impartasesti prietenilor ( a calarit fiica-mea!), pentru ea cred ca ar fi mult mai important sa INVETE sa calareasca. Cand era micuta a calarit si a mea pe ponei, la circ, la Gradina Zoologica, dar altceva decat ca povestea la toata lumea ca a fost f curajoasa nu s-a ales. Mie mi-ar placea sa faca cursuri de calarie, dar, financiar, printre alte sporturi si activitati, in momentul asta chiar nu mai incap. Daca mergeti voi, ne povestiti si noua cum e?
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Nu am net acasa decat cand are sotul meu laptopul cu el si reusesc si eu sa intru de pe mobilul lui pe net... nu stiu daca am explicat clar... inca astept rds-ul... ca as inrta mai des daca ar fi net prin cablu, la botu calului...

Eu nu as putea sa lucrez pana la Pasti fiindca se presupune ca nu mai prind sarbatoarea asta 2 in 1.

Cat despre a mentine subiectul activ... cui i-ar placea sa vorbeasca de unul singur???

Si lui Stefan ii place tare mult sa se plimbe cu caii sau poneii, de cate ori am avut ocazia l.am lasat... (de cate 2 ori in cele 2 calatorii mini-vacante in Viena) si de 2 ori la circ (ultima data acum cateva saptamani, cand a fost circul Europa in Brasov). Ii place mult, insa de aici pana la cursuri de calarie... nu prea cred ca va vedea curand.

Ne straduim sa il inscriem la cursuri de inot, dar sa vina odata primavara asta!!!



Nicoleta 37+ (cu Matei, DPN 19.04.2008) si mami de Stefan (27.01.2003)

AMR MAXIM 21 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

N-am ajuns weekendul asta la echitatie, era prea frig si nici nu aveam masina fratelui meu sa ne duca. Oare cu autobuzul e prea departe daca coboram in Poiana Mica ?

Oricum, asteptam sa se mai incalzeasca ca sa facem si o plimbare prin imprejurimi. O sa va povestim cand ajungem pe acolo, diuna, dar dupa cum e afara, nu va fi prea curand.

Si Marina a fost pe un ponei cu circul Europa, dar anul trecut, anul asta nu am ajuns sa ii vedem. Ar fi bine sa invete sa calareasca, dar e cam complicat si scump, vom vedea. Dar ar fi bine sa invete si sa aiba grija de cai, nu doar sa ii calareasca (vrea sa luam unul acasa, dar i-am explicat ca nu incape in camera) . Momentan ne-am luat pisica si catel (amandoua sunt fetite) si se alearga una pe alta, iar Marina pe amandoua (cand nu o alearga ele pe ea). Macar mai consumam din energie. Abia astept sa se faca frumos sa putem iesi cu toate la plimbare.

Anca_vlad, da, de Regatul cailor e vorba. Cand nu e Calipso, trece la Yakari. Tot timpul e cate un personaj din desene.

Nicoleta, inteleg ca nu mai ai mult pana nasti. Iti tinem pumnii. Unde nasti ?

Danielac, ti-ai mai revenit dupa weekend ? Sau tot franta la job ?



"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isa_Cris spune:

Buna!
Am ramas datoare cu cateva impresii din Brasov. Cum va spuneam am fost un weekend pe la magazine. Problema a fost ca timpul a fost foarte scurt si am inceput cu cautarea verighetelor. Pe partea asta am avut succes, doar cerceii mai trebuie sa mi cumpar. Nu ma intrebati ce magazin ca nu stiu cum ii spune. E undeva cand cobori din centru si sunt 3 firme diferite intr-un magazin! Ciudat a fost ca de la fiecare am luat cate ceva
Rochia de mireasa cred ca o s-o fac totusi la Sibiu, la comanda, pentru ca pe unde am fost, ba nu aveau ce vroiam , ba nu era marimea mea... O sa mai vad eu... ca mai am ceva timp si mai merg la Bv.
Va pup si va multumesc inca o data pentru indicatii.

Noi doi...proaspat logoditi!
La pescuit

Mergi la inceput