Clubul BRASOVENCELOR! (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Salutari tuturor bolnaviorilor si bolnavioarelor! Pe mine ma mananca palma sa scriu ceva dar nu stiu daca am voie...Oare se ia drept reclama...?Ma risc. S-a inventat si se importa si la noi Coldrex sirop pentru copii, o formula desteapta special pentru starile de guturai, desfunda nasul si capul, nu mai curg asa multi mucusori, scade febra, trateaza tusea. Eu cand am vazut formula am zis ca e exact ce ne trebuie ca sa le ofer copiilor un oarecare confort in racelile de toamna si primavara. L-am incercat acum si sunt multumita foc!
Acum ar trebui sa inchei cu ceva de genul"Acesta este un medicament!...daca apar manifestari neplacute adresati-va medicului sau farmacistului..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

neata si de la mine, am cam tras chiulul, asa ca haideti la cafea!

ioana bine ai revenit si incantata de cunostinta, si eu sunt o brasoveanca ratacita prin bucuresti!

diuna, multumim de sfat, sper ca ai primit pe off line informatiile de la mine, sunt prin zona pana pe la 17 asa ca m apoti intreba orice!

POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Apropo de patinoare, eu stiu ca in Brasov este unul singur, cel din Racadau (care de sambata se si inchide, cica...). Cel din Tractorul s-ar fi desfiintat... Ar mai fi unul in Poiana, nu?

Simona, las ca trec ele racelile astea, vine primavara si iesi cu fetele in parc... Uuuuf, urasc racelile! Stefan este bine, cam nervos insa, daca sta mai mult in casa si nu are parteneri de joaca ne solicita pe noi care nu mereu suntem in forma (mai ales eu...).

O zi frumoasa sa aveti, ca imediat vin Babele... Brrrrr!


Nicoleta 32+ (cu Matei, DPN 19.04.2008) si Stefan (27.01.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oani23 spune:

Servus! Si eu tot prin Brasov :).
amalisimona, si micuta mea o sa fie scufita rosie, la carnaval peste 2 sapt. De-abia astept. La noi e primul carnaval. Sa ne povestesti cum a iesit.
Apropos, ce ziceti de vremea asta superba? (Si eu sunt la servici :( )
Oani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_io spune:

amalisimona, cum i-a placut carnavalul "cufitei losii"?

diuna, io am probat coldrexul pt. adulti si sunt entuziasmata, mi-am facut provizie cand am fost ultima oara in tara, contine paracetamol si vitamina c din cate stiu eu, probabil siropelul pt. copii e mai usor, dar combinatia asta e teribila, dar probabil depinde si de organism.

sunteti dragute, fetelor

io sunt toanta, m-am ars la deget, cand scoteam din cuptor cartofii, a bufnit geamul si in loc sa casc gura la cartofii mei, am cascat gura la geam, asa ca...asta e.
noi am avut zapada dimineata, ne-a adus-o cadou uraganul asta nebun, dar deja s-a topit, ca a fost si soare, acuma doar mi se mai plimba ghivecele prin balcon.
va pupez si fug!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

salutare!

Diuna daca citeam saptamana trecuta probabil ca probam si eu la Diana siropelil, ca mi-a facut febra mare si muci si tuse... i-am dat antibiotic si sirop d etuse , am tinut-o o zi acsa, ca mai mlt nu aveam cum si acum e bine... dar e teroare cu vremea asta! acum ninge tare dupa ce ieri era vreme de primvara!

Ieri a venit Nicoleta cu Stefann la Diana la gradi si ne-a adus martisoare, nu vreau sa va spun ce incantata a fost fiica-mea! Multumim Nico!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Slaba miscarea pe aici... cum ati petrecut de 8 Martie? Noi, prin munca... de vremea asta ce ziceti?

O saptamana buna sa aveti.

Nicoleta 34+ (cu Matei, DPN 19.04.2008) si Stefan (27.01.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_io spune:

chiar slaba, nico...
noi am fost la o piesa de teatru ( romaneasca, nu nemtzasca ) si la un restaurant ro unde pe langa ca am papat si am beut, am mai si dansat.
si am primit de la organizatori sampanie si martisor ( ei, chiar daca asta se da de 1 martie, unde sa gasesti aici martisoare? asa ca am martisor bre ).
cam atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

si eu prin zona, si astept cu nerabdare primavara!

POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Ce ziceti fetelor de ninsoarea de aseara? Stefan a intrat in oanica si il ruga pe Doamne-Doamne sa aduca mai repede primavara (s-o fi gandit ca ramane fara fratior, in ritmul asta...).

Mai dati si voi pe aici, sa stie lumea ca mai sunteti .

Nicoleta 34+ (cu Matei, DPN 19.04.2008) si Stefan (27.01.2003)

Mergi la inceput