Gravidute si mamici de CLUJ - 58

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

Fetelor multzumesc pt sfaturile legate de baitza
IKO trista povestea prietenei tale ,dar iti multum f mult ca ne ai spus o
GEANI draga de tine prin cate ai trecut
mersi tare mult dar se gasesc si la noi suporturi pt bebe ,inca n am facut baie cu puiutzu dar curand o sa experimentez treaba asta :)
CO as vrea sa i cumpar o vanitza mai mare dar baia noastra e destul de micutza si nu stiu unde so pun
m am gandit si la faza ca folosim tot felul de dezinfectante pt baie ,dar zic ca daca o clatim bine e ok

Vreau SA fac vaccinul pt col dar stiam ca dupa ce ai bebe nu isi mai face efectul ...sau poate n am inteles bine?
DIANA eu n am sterilizat niciodata uleiul de masline ,oare nu si pierde din propietati daca l sterilizam ?eu asa cred

INGERASHU MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iko spune:

buna

Geany cam in aceasi situatie e si prietenamea ,tu ti-ai facut vaccinu ?
te intrb pentru c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

ola gagici,

Crrie,ne era dor de tine!!!!!pupici la fetele scumpe!

Alex,da de frica cred ca am lesinat la dentist,deobicei imi transpira palmele ,poate din cauza ca nu prea isi face nici la mine efectul anestezia.

vaccinuri,nu ,la Sorana ii fac doar Pentaxim(cu asta am inceput) si cele obligatorii ,nimik suplimentar!

oare,lory ,a "plecat" ,eiu tot sper sa nu????????

SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iko spune:

buna

Geany cam in aceasi situatie e si prietenamea bine ca tu ai scapat cu bine si ai un copilasi asa de frumos ,tu nu te-ai gindit sa-ti faci vaccinu?

pe care le intereseaza am intrebat ieri ,vaccinu se face de la virsta de 10- 13 ani coasta in jur de 1200 lei, consta din trei injectii se face una dupa o luna cealalta si ultima dupa cinci luni dar nu se face cit timp alaptez





















Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iko spune:

am inceput sa scriu si a disparut se pare ca sa trimis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iko spune:

nu mai tine ziua nasa asa ca mergem la papanas

nrl vad ca ai citit si tu dor de pui si nu te-a putut abtine fara sa scri despre sterge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geanina-nica spune:

Alex-asta e,, cu capul sus si optimism ,si cu zambetul pa fata,am trecut peste toate.

IKO-nu mi-am facut vaccinul pentr. ca la mine nu mai se poate si cred ca numai intre vartsa de 11 ani si 26 ani.

dpop-ce bine inseamna ca i se curata pielicica.si nu sterilizez uleiul.de masline dar sa fie virgin,vezi ca mai este si ulei de migdale intreba la farmacii e foarte bun.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

am mai scris si ieri ,repet azi..mi se pare ca individu e 'sarit',a acumulat atata suferinta si ura incat cum prinde ocazia de "razbuna",e doar o discutie virtuala ,poate nimik din ce scrie nu e adevarat,eu va sfatuiesc sa nu luati in serios acele discutii.

SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geanina-nica spune:

soanso-sunt deacord cu tine am citit si eu ceva dar a inceput sa-mi fiarba sangele in mine si am zis stai GEANI CA INDIVIDUL asta vrea sa ne inervam si sa-i raspundem parca o cauta cu lumanarea asa ca am zis ca-l ignor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Salutam fetele! Tocmai am venit de la o plimbarica(vorba vine plimbarica..am platit facturile) si e foarte frumos afara, sunt 11-12 grade. Deci, Anamica, poate pare mai inchisa vremea dar e foarte cald si placut.

MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

Mergi la inceput