Gravidute si mamici de CLUJ - 58

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

bianca nu te-am pus finca nu mi-ai zis, simplu.
sau daca mi-ai zis n-am vazut io.
va pun acu'

carrie bine ai venit 'napoi, ma intrebam ce mai faci, acu cateva zile m-am uitat la albumul de haloween, ce draguta era! era alba ca zapada cumva?

dariandra, da, asa o cheama.

mami de irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

Buna dimineata si de la noi, cu forte proaspete!
DIANA - Sa nu uiti si de noi.
Am recunoscut-o din fotografii si mi-a fost colega la masterat.
Spune-i ca o , n-am mai vazut-o de aproape 4 ani.....
CO draga, la cafeluta si eu;mi-e groaza de vremea asta mizerabila.Sper sa nu ma acapareze prea mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Buna dimineata! Bex, mult succes la examen!
Alex, poti incerca in cada mare folosind un suport special. Eu nu-i po face baie in cada mare inca pentru ca mi se pare frig in baie, nu am calorifer care sa incalzeasca baia(baie mica, de garsoniera)
Asa ca noi inca ii facem baita in cadita ei, dar sta in fundulet ca pe lungime nu mai incape de pe la 5 luni.


MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamica spune:

Buna dimineata,

Co multumesc de aprecieri, Carina e o minune cu ochisori albastri! Eu am spus tot timpul ca 13 e o zi nororcoasa pt mine si acum si pt fetita mea! Bafta la examen, ziceai ca azi ai ultimul? Yuppiii!
Iko se poate face vaccinul la orice varsta? pe mine m-ar interesa detalii! Intr-adevar cancerul e o boala parsiva si nemiloasa, imi pare rau pt prietena ta!

Of, si azi e vremea morocanoasa ....


Diana si Ana (13.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

iko eu nu voi face vaccinul pt ca sincer, mi se pare cam experimental si eu prefer sa nu fiu cobai. poate peste cativa ani...
in fine, nu vreau sa intru in polemici, e ingrozitor cancerul, dumnezeu sa ne fereasca pe toate.
daria, nu te-am uitat, dar sicer mi-e cam lene in ultimele zile sa scriu, nici la soanso nu i-am mai zis, da' vedeti voi ca apar modificarile.
tu fetelor, voi reusiti sa va puneti la yahoo messenger status cu link la poze? eu reusesc sa pun link la aproape orice altceva, numai la poze nu merge

mami de irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geanina-nica spune:

HOLA,am vanit si eu
NOI suntem bune doar ca s-a trezit ALVARO de 2 ori in aceasta noapte.a papat si s-a culcat,parca ar fi un bebe mic
-iko-vezi ce printesa,curajoasa are mama,

IN LEGATURA CU VACCNUL EU SUNT DEACORD.
CA POVESTESC POVESTEA MEA,
EU SUNT OPERATA DE PAPILOMA VIRUS DE 3 ORI,ACEST VIRUS ESTE VIRUSUL CARE PROVOACA CANCERUL.
EU AM INCERCAR SA RAMAN GRAVIDA 2 ANI,AM FACUT UN CONTROL RUTINAR SI MI-AU GASIT.VIRUSUL,SI IN 1 SAPTAMANA M-AU OPERAT,DUPA PRIMA OPERATIE MI-AU FACUT O BIOPSIE SI MI-AU DESCOPERIT CA VIRUSUL ERA MAI PROFUND,VA DATI SEAMA AM CREZUT CA PICA CERUL PE MINE,NU-L AVEAM pe ALVARO,BUN, AM TRECUT LA A2 OPERATIE,AM FACUT HEMORAGIE PE MASA DE OPERATIE SI AU TREBUIT SA MA INCHIDA FARA SA SE STIE DACA M-AU CURATAT BINE ASA CA MI-AU FACUT IARASI BIOPSIE SI BINENETELES M-AU OPERAT DIN NOU,EU ATUNCI AM ZIS GATA NO SA MAI AM COPII NICIODATA,DAR MULTUMES LA DZEU,CA AM SCAPAT CU BINE SI MI-AU LASAT UN PICULET DE COL CA SA POT SA FAC MACAR UN COPIL.

MI-AU ZIS CLAR CA DACA AVEAM COPII I-MI SCOTEA TOT VAGINUL.AVEAM,29 ANI.
ATUNCI NU APARUSERA INCA VACCINUL,DUPA PAREREA MEA E BINE SA-L FACI,ASA MACAR I-TI REDUCI RISCUL SA-TI APARA VIRUSUL ASTA NEMERNIC.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geanina-nica spune:

DIADRA-nu plange i-ti trimit de aici o raza de soare

dpop-tot am vrut sa te intreb, dar am uitat,i.au disparut petele,cu pielicica uscata la IRINA?

BEX-Bafta la examen.si ce za mai zic de CARINA e o minunatie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

geany m-am uitat atunci la poze la alvaro, dar irina nu are pete deloc. doar pielea e mai uscata in unele zone. in fine, nu i-a trecut dar parca un pic s-a ameliorat. daca te uiti la ea nu se vede diferenta intre pielicica uscata si cealalta, numai la pipait. o mai dau cu crema, sa vedem...

mami de irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

cele care dati cu ulei de masline pe bb, l-ati sterilizat inainte? (adica intr-un recipient pus la fiert in abur)

mami de irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamica spune:

Diana eu la inceput l-am fiert in bain marin, acum il folosesc asa simplu si e ok, eu iau ulei extravirgin presat la rece siil folosesc pt zona scutecului.
Si la Ana am avut o perioada cu piele uscata, care se simtea la pipait mai aspra si dr care o vede mi-a zis ca are o tendinta atopica (dar nu e diagnostic de dermatita atopica) si la noi a functionat ff bine produsele din gama Mustela Stellatopia, ii pun in apa de baie uleiul o spal cu gelul respectiv si apoi ii fac masaj cu crema emolienta si e din nou cu pielea fina-fina.

Cand ai timp si chef te-as ruga sa ne treci si pe noi in listutza
Diana 17.11.1979
Ana 13.09.2007
Mercic.

Mergi la inceput