Copilasi din 2002 (44)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Salut!

DODO, felicitari! E foarte, foarte bine, tineti-o tot asa! Bravo, Bogdan!!
Nina, sa-ti traiasca nepotica! S-au distrat foarte bine copiii la petrecere, se vede!
Sinzi, ce inspirata ai fost cu Disney-ul (cred ca ti-a venit ideea cand i-ai propus Aidei). Uite, si pentru noi e jenant ca stam destul de aproape de LEGOLAND si n-am ajuns pana acum. Ca de Disneylandul de la Paris nici nu mai spun....Macar de-am ajunge la vara in "insula cu palmieri", cum ii zice Robert. Vrem sa mergem in Mallorca, dar inca mai caut oferte.
Nicoleta, vad ca ati ajuns si voi la patinoar. Ce fain!


O zi buna!

Eu a trebuit sa duc azi la gradi niste oua fara continut pentru decoratiunile de Paste si mi-a luat ceva timp pana le-am gaurit si am scos din ele. O seringa ar fi fost ideala, dar m-am descurcat si fara.
La gradinita este un virus sau microb ciudat! Multi copiii l-au luat. Se manifesta asa: o zi febra mare, apoi o tuse urata- nici seaca, nici productiva, cum e mai rau. Robert a avut asa vineri dar peste weekend si-a revenit. Apoi am aflat ca si alti colegi au avut. N-am mai fost la doctor, i-am dat eu miere de fenicul si urmaresc tusea. El uneori tusea cu saptamanile si nu.-i trecea cu nici un sirop.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna,
Nina, se vede ca s-au distrat copii, foarte frumos si apetisant tortul, cine l-a facut, foarte apetisant!!!
Nicoleta, ce dragut e Stefan, zici ca e un ursulet pe patine, dragul de el!
Sinzi, la cat de frumos ai povestit si pozat (pana la urma am vazut toate pozele) ai reusit sa ma duci ptr. cateva clipe acolo!
Mariaanna, ma bucur ca a fost o alarma falsa si ca Alex e bine!
Cristina_C , e bine ca totusi a trecut boala asa mai usor, si ai putut s-o stapanesti cu medicina naturista!!!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Salut! Multumesc pt urarile de insanatosire. Bogdan s-a facut bine, azi a mers la scoala. La noi iar ninge, iar e zapada, m-am saturat!

Dodo, felicitari pt. progresele lui Bogdanel si la cat mai multe bucurii din astea!
Nicoleta, ce dragut e Stefan pe patine. Si aveti un patinoar mare acolo si nu parea prea aglomerat.
Ah, am uitat ce mai voiam sa spun .. :((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Asa mi se intampla si mie , citesc , rad , ma uit la poze , dar cand sa scriu ... tabula rasa



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Multumesc pt felicitari in numele puiului meu .


Doamne ajuta!

Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Salutare gagici ,

Vad ca ajung din ce in ce mai rar pe aici, dar am avut scuza serioasa ...

Sanziana, vazut pozele de la Disneyland, foarte frumoase si noi ne gandeam la aceeasi locatie anul asta, sa vedem cand o strecuram inainte de a veni caldurile alea terifiante de pe timpul verii...

Anina, aoleu ce distractie mare acolo la voi ...cati invitati ati avut?

Nicoleta, saptamani cat mai usoare de sarcina, si sa te vezi cu un bb la termen sanatos

Ca noutati, pot sa va spun ca asteptam si noi un la inceputul lui octombrie. Yasmine de cand a aflat ma intreaba in fiecare zi cum ii merge lui baby, ma pupa pe burtiq, la gradinita le-a spus colegilor ei care pot sa se joace cu baby al ei si care nu....bineinteles ca unii copii s-au suparat, dar ea mi-a replicat ca unii nu erau destul de "responsabili" sa aiba grija de el . Intr-o dimineata m-am trezit cu ea aducandu-mi cismele sa ma incalte Asta ca sa vedeti sustinere adevarata din partea fiemii

Va pup,

Cristina

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Cristina, felicitari!!! Sarcina usoara si bb sanatos!! Sa ne tii la curent cu ce mai faci, cum te mai simti!! Ce draguta Yasmine, deja isi iubeste fratiorul/surioara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Cristina, o sarcina usoara, un bebe sanatos!!! Felicitari si surioarei mai mari!!!!! Deci Nicoleta a predat stafeta!!!!! (v-a priit vacanta la caldurica!! haha)
Noi ne-am luat bilete cu 3 intrari la Disney...asa ca va asteptam!!!


Dodo-pui, felicitari lui Bogdanel pt progrese!!! Mai povesteste-ne!!!


Aida

Katty, si pe alta data!!! Poate vom reusi sa va ducem odata de-adevarate-lea!!! haha!!! Noi mereu suntem bucurosi de oaspeti!!!

Nicoleta, super pozele de la patinoar!! Stefan se descurca bine, pare tare stapan pe patine!!! Si chiar ca nu e aglomerat deloc!!! E doar de sezon? Ca am vazut ca e acoperit...

Nina, frumoase poze, ca de obicei!!! Ce tare le adimir eu pe fete!!!


Fetelor mie imi e foooarte dor de HeleneC!!!
Are cineva vre-o veste de la ea? Ce mai face George? Gabi??? Tare as vrea macar sa ne trimita cateva poze cu frumosii ei!!!!

CristinaC, cum ai reusit sa scoti continuul din ou fara sa le spargi?? Eu nu reusesc niciodata!!! Am o carte cu tot felul de proiecte, iar unul dintre ele este sa construiesti o barca cu motor..."motorul" este un ou gol, in care se pune putina apa si se incinge...aburul care iese propulseaza barcuta...Cred ca incerc sa il fac de 20 de ani si de atunci ma chinui sa golesc un ou!! hihi!!!



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze, 3000km prin Romania


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Intru sa citesc si ce vad?? Felicitari, Khristin!!! Deci am predat stafeta... fara sa stiu. Chiar ma gandeam ce fac eu cu stafeta asta... Iti doresc o sarcina usoara. Yasmine e o fetita tare grijulie, Stefan nu e chiar asa de grijuliu... dar la fetite instinctul este mai puternic (acela de a proteja, de a ajuta...). Mi-ai inseninat ziua :) (ma bucur tare cand aud se bebelusi care urmeaza sa vina pe lume).

Sinzi, faine tare pozele, poate ajungem si noi vreodata intr-un astfel de loc, macar in Europa ;).

Dodo, felicitari pentru progrese, la mai mare!! Premisele sunt, dupa cum spuneai, foarte bune, vor aparea si progresele multe repede-repede.

Aida, mata ta cum mai este? A trecut febra?

Stefan se descurca binisor pe gheata, insa la 1 martie se inchide patinoarul... desi e acoperit... speram sa prelungeasca perioada, desi ma indoiesc... NU patineaza copilul meu cumam vazut ca patineaza altii, insa tot e ceva ca se deplaseaza singur!! Noi suntem incantati. Cat despre aglomeratie, depinde in ce tura te duci, noi megem de la 18 de obicei, cand nu e nici foarte aglomerat.

Va doresc o zi super!

Nicoleta 31+ (cu Matei, DPN 19.04.2008) si Stefan (27.01.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Felicitari, Khristin!!! Sa fie intr-un ceas bun, sa ai o sarcina minunata, si sa vina BB2 sanatos pe lume!!! E tare draguta printesa ta cu grija fata de tine si de viitorul fratior/surioara!

Sinzi, si mie mi-e dor de HelleneC si de puii ei!!!
Poate daca se scot vizele SUA imi iau inima in dinti (ptr zborul cu avionul) si iti iau in serios invitatia!!! HiHiHi!!! Sa ne spui daca ti-a iesit barcuta cu motor-ou!

Incet-incet vine weekendul... ce planuri aveti???



Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput