Copilasi din 2002 (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Salut!
Sanzi, frumoase poze, trebuie sa ajungem si noi la Disneyland odata si odata, inainte sa ni se insoare baiatul :))

Multumesc tuturor pt. urarile de ziua lui Bogdan si pt. urarile de insanatosire. Azi este mai bine, dar nu l-am dus la scoala. Fac in schimburi cu barbatu' acu sunt la servici si stau pana pe la pranz, dupa care ma duc acasa. Aseara am tras o sperietura, nu stiu ce s-a intamplat, dar brusc si din senin an inceput sa i se umfle un ochi!! L-am pus in pat si cand l-am mai verificat o data, mi s-a parut ca ochiul a continuat sa se umfle si abia il mai putea deschide si m-am speriat. I-am dat o compresa cu apa rece si l-am dus la urgente. La urgente au zis ca dureaza 2 ore pana se uita cineva la noi!!!! Si ochiul daduse inapoi, de la apa rece cred. Copilul era f. obosit. Asa ca am plecat, am mers la o farmacie si i-am luat niste picaturi homeopate, apa de ploaie cred, da' ca sa luam ceva. Azi dimineata a dat inapoi ochiul f. bine, nu e complet complet bine, dar aproape gata. Nu stiu asta ce o mai fi.

Nina, si eu am observat ca fetitele tipa mai tare. Bogdan la gradinita avea mai mult fetite, era singurul baiat din clasa la un moment dat si tipaaau. Faza tare e ca invatase si el sa tipe la fel. Acu' nu mai tipa.

Nicoleta, sanatate si abia astept sa vina bb Matei, odata cu primavara. Si mie tot primavara si toamna imi plac.

Va pup si mai lucrez cate ceva ca nu prea mi-am facut treaba in ultimele zile din cauza de boli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ruxi, poate sa fie o reactie alergica faptul ca i s-a umflat ochiul!!! Poate a mancat ceva, sau a luat un medicament la care a facut o mica alergie...
Daca va hotarati sa ajungeti la Disney sa ne spuneti, ne intalnim acolo!!!


Nicoleta
si eu sunt la fel , imi place vremea de primavara sau toamna...imi plac chiar si ploiile, imi plac padurile si multa vegetatie!!! Exact ce nu am aici...hihi...
Din fericire este oceanul...nu cred ca as putea trai intr-un loc fara mare sau ocean!!!!

Nina, fetele par foarte fericite!!! Cred ca se simt fooarte bine cu tine!!!! Iar Cristina e tare norocoasa ca le are prin preajma!!! Chiar, ce isi doreste o fetita de ziua ei la 11 ani??

Katty, voi pe unde va mai plimbati??? Nu ai mai pus poze de ceva timp!!!! Eu acum invat sa imi folosesc ap de foto nou...inca il folosesc pe auto din pacate...imi e greu, mai ales cand trebuie sa fac poze instant, sa stau sa il setez!!!!

Cristina, si noi ar trebui sa ajungem la un stomatolog...dar aici nu cunosc pe nici unul...uf...Felicitari curajosului ca a fost linistit (nici eu nu reusesc asta!!!!)






“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze, 3000km prin Romania


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

A fost o hotarare ad-hoc sa plecam la Disney, era chiar si jenant ca suntem de 2 ani aici, este la 3 ore de noi si nu ajunsesem niciodata!!!
Am plecat direct dupa munca vineri...David era in exatz!!!!
A fost tare aglomerat (am inteles ca asa e de obicei), dar am avut noroc de vreme superba (vara este foooarte cald).
Pe David nu l-au interesat deloc personajele animate, sa le vada, sa faca poza cu ele, sau spectacolele de la castel...
L-au innebunit in schimb roller-coaster-urile, si tot ce era in miscare!!!! S-a dat in tot ce a prins si avea voie (majoritatea aveau ca regula sa ai o anumita inaltime), la Disney a putut sa mearga in toate....mie in schimb mi-a fost teama sa ma dau in unele din ele....si m-am delectat facand poze!!!! Erau unele roller-coaster care mie chiar mi se pareau periculoase (dar eu am rau de inaltime si poate de aceea), cadeau liber si mai luau curbe bruste, te udau!!!!!
Oricum a fost superb...chiar emotionant!!!
LA Sea World, a doua zi, eu mi-am invatat lectia, nu m-am dat in nimic, baietii s-au urcat intr-un fel de lift care urca in timp ce se invartea 100 de etaje, apoi intr-un roller coaster pe apa (era unul si in Disney dar nu asa inalt), eu doar i-am privit!!!! Mai era un roller coaster doar pentru adulti, era imens, si David dezamagit ca nu se poate da si in el...
Si spectacolele au fost impresionante, cel cu Shamu (o specie de balena) a fost extraordinar!!!
Si am mai fost intr-un simulator de elicopter care mergea in Artic...am trecut printr-o furtuna (ne-a zgaltait cam tare) ne-am prabusit si am intrat in apa!!!! Totul s-a terminat cu bine si am aterizat in sigurata la Artic, unde am coborat din elicopter-simulator si am vazut ursi polari, 2 specii de pinguini, beluga si o morsa imensa!!!!
Am luat pranzul intr-un restaurant sub un acvariu, si in timp ce mancai inotau rechini pe langa noi!!!

Am ajuns acasa franti de oboseala!!! dar a meritat!!!!

Gata...povestirea!!!!



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze, 3000km prin Romania


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Sinzi ma bucur pt tot ce pot vedea (chiar si prin intermediul pozicilor)
Nina sa-ti traiasca nepotica(scuze de intarziere);
Nicoleta pt tine si BB Matei mai e putin si-o sa vedem puiul de om.Sarcina usoara in continuare Sa dea DD sa fie totul bine.
Mariaana sa dea DD sa fie o alarma falsa la Alex;
Cristina noua inca nu ni se clatina nici un dinte si nici nu am schimbat niciunul;dar difera de la copil la copil
Katty
Ruxij
sa nu fie nimic grav la ochi;
Aida pe tine si matzuca.

Despre noi ce pot sa spun:
*doar cateva reactii poate
Eu:Bodo hai sa invatam poezia!
El:Nu,nu,naine
*prima propozitie repetata dupa mine:
Dodo ale masina.
Cu atat ne "laudam"
Doamne ajuta!

Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Dodo-nu pot sa zic decat ca ne bucuram enorm pt Bogand!! BRAVO, BODO!!

cristina si Andrei(am 5 ani!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna dimineata de la Ciuc, de la - 12 grade C dar cu un cer senin.
Aici sunt pozele de la petrecerea Medeei ! Am stat aseara pana tarziu sa le pun pe net.
Sinzi, da, ma iubesc mult, altfel nu stiu cum as face fatza cu ele. Eu le iubesc, pt. ca pana a sosit Cristina pe lume, ele erau fetitele mele de suflet si ma ocupam de ele, cand mai veneau pe la noi sau le lasa sora mea la noi. Iar ele au simtit intotdeauna asta si mi-au dat aceeasi dragoste.
Pentru Cristina e foarte bine cu ele la noi. Si pt. ele la noi, ca poate nu simt chiar atat de tare lipsa mamei. Oricum, se vad si vorbesc zilnic pe net.
Medeea la 11 ani, isi doreste...bijuterii, cd-uri cu muzica, haine la moda, ei ii plac bibelourile, flori, carti (pt. biblioteca, ca de citit nu prea citeste, decat ce i se cere la scoala suplimentar). Depinde de firea copilului, zic eu.
Lia, eu cred ca a facut o usoara alergie la ceva. A patit-o si Cristina, in ianuarie(imediat dupa ziua ei)cand nu stiam daca era de la arahide sau de la Nurofen(o doza potrivita pt. varsta ei, dar poate nu si la greutatea ei), de i s-a umflat buza superioara, iar peste noapte si o pleoapa, usor.
Sper ca acum e bine Bogdan !
Marianna, mda, pana cad maselutele de lapte, mai e ceva timp. Si daca sunt cariate e rau, ca in timp se sparg si ramasitele sunt mai greu de scos. vad la nepotica mea mai mare de 11 ani, careia nici o masea nu i s-a schimbat, inca. Dar procesul a inceput, ca sunt care misca usor.
Gabi, felicitari lui Bodo si la cat mai multe propozitii, cat mai curand posibil !
Nicoleta, vrem poze de la patinoar !
Ai grija de tine !
katty si cristina22, va salut si pe voi !

O zi cat mai faina, tuturor !







Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Intru in graba, ca parca nu imi mai ajunge timpul...

Am mers aseara la patinoar, nu au reusit sa ajunga prietenele noastre. Dar Stefan a patinat si asa singurel (nu am mai facut poze de data asta, dar am de data trecuta cateva...). A fost frumos, dar eu am cam inghetat...

Revin cu poze.

Nicoleta 31+ (cu Matei, DPN 19.04.2008) si Stefan (27.01.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Buna dimineata.
Sinzi,fain v-ati distrat!
Anina, nepoata ta e o norocoasa cu maselele.Si eu sper ca nu vom avea probleme foarte mari cu Alex, chiar daca acum sunt cariate.I-au iesit repede si probabil vor cadea repede(devreme).
Dodo, cred ca m-am alarmat degeaba.Acum Alex nu mai are simptome de raceala.


Mariaanna, mami de Alex nazdravan

câteva poze

Povestea nasterii lui Alex,povestea noastra



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

http://good-times.webshots.com/photo/2711340020101701233LBXSIm

2 poze noi, de la patinoar.

Nicoleta 31+ (cu Matei, DPN 19.04.2008) si Stefan (27.01.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Anina-da' ati avut chef pe cinste, cu dans si tot tacamul!! Mutricica asta mi se pare absolut perfectahttp://family.webshots.com/photo/2773184520047446837SnGrak

Nicoeta-Stefan patineaza singur-singurel?? Bravo!!!

cristina si Andrei(am 5 ani!!!)

Mergi la inceput