Rugaciune colectiva pentru a avea un copil(8)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

Doamne ajuta fetele!

va salut pe toate si ma bucur rau de tot ca s-a mai animat forumul nostru......

le salut pe toate gravidutele si mai ales pe cele care nu mai au mut si trebuie sa nasca....sa aiba credinta....si vor naste cat de usor posibil....caci le va ajuta Dumnezeu si Maicuta Domnului....

va multumesc la toate care v-ati rugat si pentru tatal meu.....are nevoie de rugaciuni multe.....ca nu este tocmai bine.....ii voi povesti de voi.....caci plec iar spre bucuresti maine sa il vad....

ma bucur ca au mai aparut si fetele mai vechi....va asteptam cat mai des alaturi de noi chiar daca nu sunt noutati d.p.d.v. maternal....ne mai tinem de urat si ne mai incurajam.......

maryb....sa ne spui maine o veste mare.....asteptam alaturi de tine rezultatul.....

mmc....ne vom ruga mult.....sa reusesti de data aceasta .....Doamne ajuta!


sukisuki multumesc mult ca te-ai rugat pt tata...si iti multumesc de urari.....esti draguta....

poate de data asta voi ajunge la Manastirea Antim sa las listuta noastra pentru 40 de zile....

Rugaciune si credinta!
Sa de-a Dumnezeu sa devenim mamici cat mai repede!
DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Am fost ieri la sf. Maslu pentru ca asa am promis. De fapt am stat mai mult pe acolo ca m-am si spovedit. Cred ca m-a pacalit si caldura de afara si frigul din biserica... am facut febra azinoapte. Am ajuns la 38.3 la un moment dat si nu mi-a mai scazut cub 37.2. Am luat un Paracetamol simplu ca nu am avut ce face... Imi este destul de frica... Ce stiti de febra in sarcina? Ce experiente aveti?

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081021/k/2cd9/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

alinuscha incearca sa bei cat poti tu de mult ceai, din lamaie, plante medicinale i sa mananci multe citrice, sanatate grabnica iti doresc

mmc ce bine ca faci sambata IA e mult mai putin stresant, suntem altaturi de tine cu puterea gadurilor noastre bune si a rugaciunilor, pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

buna dimineata dragele mele,

nu pot sa nu-mi impartasesc marea bucurie cu voi, Bunul Dumnezeu m-a binecuvantat din nou. Azi dimineata am facut un test de sarcina, fiind prima zi de intarziere si....

E CLAR POZITIV !!!

va pup dulce pe toate si va doresc ca Bunul Dumnezeu sa va indeplineasca si voua acest vis minunat.

maryb 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Cleo, esti pe aci ? As vrea sa te intreb ceva.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081021/k/2cd9/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmc_nd spune:

maryb, FELICITARI, ce minune si ce binecuvantare! Sa-ti dea Dumnezeu sarcina usoara si copil sanatos!

Eu am facut inseminarea azi, procedura in sine a fost putin mai grea decat datile trecute, dar acum multumesc lui Dumnezeu ca ma simt bine. Acum ma rog sa se sparga foliculii cat mai repede, luni merg iar la control.

Va multumesc pentru rugaciuni, Dumnezeu sa va rasplateasca! Doamne, ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Syris spune:

Buna, fetelor! Am trecut sa va citesc si am avut o supriza placuta cand am vazut ca marryb are un test pozitiv!! Felicitari marryb! Dumnezeu sa te ocroteasca si pe tine si pe bebe!
mmc, Doamne ajuta cu insemninarea!
Alinushcule imi pare rau ca nu te simti bine. Paracetamolul (acetaminophen) este OK la sarcina, e cam singurul bun si mie mi l-a prescris ginecoloaga pentru durerile de cap de la sarcina. Eu am facut 37.5 acum 3 saptamani la gripa, bebe e OK, l-am vazut azi, creste bine, are 145grame. Din deocamdata modesta (11 ani) mea experienta de cercetator pot sa spun ca o temperatura de 38 de grade nu imi afecteaza structura proteinelor sau activitatea enzimelor de le folosesc curent in experimente si eu zic sa stai linisitita ca nu cred sa fie vreo problema. Am o prietena care a facut febra mare (39-40) cu frisoane si nu au fost probleme, copilul are acum 5 ani. Sper ca ti-am fost de ceva ajutor...Voi ce ziceti fetelor?
Sy 16w5d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleopatra70 spune:

Buna,dragele mele fete!

Maryb,felicitari!Mare bucurie ne-ai adus,plang de fericire pentru reusita ta,Bunul Dumnezeu si Maicuta Domnului nu te-a lasat sa astepti prea mult si te-a binecuvantat din nou de data asta totul va fi bine pana la 9 luni.
Ma bucur asa de mult pentru tine ca nu-ti imaginezi,Dumnezeu si toate puterile ceresti sa-ti dea multa sanatate atat tie cat si copilasului tau din pantece pana la termen cu mare binecuvantare si bucurii.Sa aveti protectie divina clipa de clipa si Dumnezeu sa va ajute!
Ma voi ruga pentru tine zi de zi sa fie bine!
mmc_nd,sa-ti ajute Dumnezeu sa se samisleasca in pantecele tau un prunculet binecuvantat de Dumnezeu dupa IA,sa stai linistita acum sa fie acolo totul bine.
Bunul Dumnezeu,Maicuta Domnului si toti sfintii sa aiba grija de tine si sa ne dai vestea cea mare peste cateva saptamani,sa faca un miracol si un copilas sa se prinda in pantecele tau.Dumnezeu sa te ajute!
Ma voi ruga pentru tine sa ti se indeplineasca frumosul vis ca mare minune ar fi.
Alinushca,ma bucur ca ai fost la Maslu si te-ai si spovedit,o sa primesti mare ajutor dupa toate astea.
Imi pare rau ca ai racit si ai febra,o sa-ti treaca repede sa bei ceaiuri cu miere si lamaie,sa stai in patut la caldura si poti sa intrebi doctorul ce medicamente sunt indicate in acest moment la inceput de sarcina,sa nu-ti fie frica ca totul va fi bine,sa stai linistita,un paracetamol nu se simte,nu afecteaza nimic.
Dumnezeu si toate puterile ceresti sa va dea multa sanatate,bucurii si sa va aiba in grija neincetat!Dumnezeu sa va ajute!
Ai vrut sa ma intrebi ceva,astept sa-mi zici.
Ma voi ruga pentru voi tot timpul sa fie bine pana la termen.
Cami,sa fii puternica ca tatal tau trebuie sa se insanatoseasca cat de repede,sa faci tot ce trebuie ca noi suntem alaturi de tine,eu ma rog pe fiecare zi pentru el sa-i de Dumnzeu multa sanatate,aceste incercari ni le mai trimite uneori Bunul Dumnezeu sa vada cata credinta avem,sa aveti toata nedejdea in El si toti sfintii ca totul o sa revina la normal,se fac multe minuni cu ajutorul Lui,credeti si veti reusi,sunt sigura.
Dumnezeu sa-i dea tatalui tau insanatosire grabnica si sa se bucure te tine ca vei fii graviduta fericita cat de curand.Doamne ajuta!
Adela,ce ma bucur ca ne-ai scris asteptam un semn de la tine.Baietelului tau drag ii place in burtica ta,e bine ca a mai stat si mai creste putin,sa nu-ti fie frica ca totul o sa fie bine,o sa fim noi toate alaturi de tine prin rugaciune la nastere dar in primul rand Maicuta Domnului care stie ea mai bine sa te ocroteasca si sa aiba grija de voi sa decurga totul bine,ea ne intelege cel mai bine ca a purtat in pantece pe pruncul Iisus,Mantuitorul nostru.
Sa ne scri inainte de a pleca in spital sa stim cand are loc marea intalnire si pe urma sa ne povestesti trairile si cum a fost.
Dumnezeu,Maicuta Domnului si toti sfintii sa fie alaturi de tine sa ai o nastere usoara si frumoasa,sa fiti sanatosi in continuare si sa aveti protectie divina!Dumnezeu sa va ajute!
Ainigriv,iti multumesc pentru urarile tale frumoase ca de obicei!
Iti multumim ca ai trimis listuta noastra in Tara Sfanta,mare minune sa fim pomenite si acolo.Dumnezeu si toate puterile ceresti sa te rasplateasca pentru bunatatea,credinta si iubirea ta fata de Dumnzeu si oameni,vei primi multe impliniri spirituale.
Dumnezeu si toate puterile ceresti sa va dea multa sanatate in continure sa aiba grija de voi si sa ai multe bucurii!Dumnezeu sa va ajute!
Va multumesc tuturor fetelor pentru urarile voastre frumoase adresate cu multa iubire si va doresc ca visurile voastre frumoase sa vi le indeplineasca Dumnezeu si sa ne bucuram de cat mai multesi fericite!
V-as mai scrie dar durerile de spate si de burtica nu prea ma mai lasa,din cauza asta nu am reusit sa va mai scriu zilele astea in care nu am fost aici.
Ma rog in continuare pentru noi toate si o sa avem de acum multe bucurii,ati vazut ca au inceput sa apara.
Va iubesc mult!Dumnezeu si toti sfintii sa ne dea multa sanatate,bucurii,lumina,sa ne ajute si sa aiba grija de noi clipa de clipa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleopatra70 spune:

Dragele mele,

Revin cu o veste frumoasa, m-am hotarat ce nume vor purta copilasii mei iubiti.
Primul nascut o sa se numeasca Marian-Gabriel,Marian de la Maicuta Domnului si mama ei Ana,adica Mari(Maria)+An(Ana),Gabriel de la Arhanghelul Gavril cel care a adus vestea ca Maicuta Domnului va naste pe Mantuitor.
Al doilea nascut o sa poarte numele,Cristian-Andrei adica Cristian(urmasul lui Hristos)si Andrei de la Sf.Andrei care a fost primul apostol al Mantuitorului Iisus.Sa le poarte de grija Dumnezeu si Sf.ai caror nume le poarta copilasii mei sa-i aiba sub protectie toata viata lor.
Am ales numele copilasilor cu ajutorul Lui Dumnezeu,El mi-a luminat mintea si cred eu ca am facut o alegere foarte buna cu o incarcatura divina.
Va doresc si voua ca Dumnezeu sa va lumineze mintea si sa alegeti nume cu rezonanta divina si sa aiba grija de copilasii vostri iubiti.
Va iubesc si va doresc, multa credinta,sanatate si lumina!Dumnezeu sa fie cu noi!Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

mmc_nd, syris, cleo, multumesc din suflet pentru urari si ma rog la Bunul Dumnezeu sa fie bine de data asta si sa-mi tin puiutul in brate de ziua mea. Maicuta Domnului, toti sfintii si Bunul Dumnezeu sa ne ocroteasca.

ma bucur nespuns cleopatra ca ai stabilit si numele copilasilor tai, sa fie mandri de numele lor si sa fie sanatosi.

maryb 4+

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

Mergi la inceput