Rugaciune colectiva pentru a avea un copil(8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sukisuki spune:

buna seara fetelor ,va pupik tocmai ce am venit de la servici si am intrat sa va salut!!!

cleo cred ca este minunat ceea ce simti , sa fii sa nataoasa si u si bebicii...ai dreptate in ceaa ce zici, este un sentiment pe care nu al poti descrie in cuvinte!!! am 4 gravidute la serv care zic acelasi lucru!!!! ei sint in par linga ele se stie!!!! curind o sa vina si rindul meu!!! dumnezeu sa fie cu tine pina la capat si sa ai o nastere usoara ..

MMC_MD iti urez bafta si sa ne mai tii si pe noi la curent !!!pupici si DOAMNE ajuta !!!


ainigriv iti multumesc mult ca ai trimis listuta si ca ma aflu si eu in ea !!!! u cum te simti ... esti bine ? multa sanatate si sa ai o fetita frumoasa si buna cum este si mamika ei !!!!


CAMI iti doresc din tot sufletul sa fii multa sanatete tatalui tau si asteptam vesti!!! DOAMNE ajuta!!!

va salut pe toate fetelor si cit mai multe gravidute!!! multa rugaciune , liniste sufleteasca si sa ne ajute DUMNEZEU!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela achim spune:

Buna fetele mele dragi...

Va multumesc la toate pentru gindurile frumoase si pentru rugaciunile voastre,sinteti minunate....m-ati facut sa pling...Dumnezeu sa va rasplateasca pentru bunatatea voastra...Eu inca n-am nascut,se pare ca e asa de bine in burtica iar pruncul meu se lasa asteptat...Au inceput emotiile si gindurile,dar toata nadejdea mea e in Dumnezeu si in Maicuta Lui,si sint sigura ca va fi bine...Sper sa va pot anunta inainte sa plec la spital,e asa de bine sa va stiu aproape de mine cu gindurile si rugacinile voastre...

Cleo ce mult ma bucur ca pruncii tai sint bine,mai ai si tu un pic pina te intalnesti cu ei si vei fi cea mai fericita mamica...Dumnezeu si Maicuta Lui sa va apere in continuare si sa ajungeti cu bine la final...Doamne ajuta!

MMC sa-ti ajute Dumnezeu si sa reusesti cu inseminarea,eu stiu fete credincioase care au reusit,cu multa rugaciune....Dumnezeu e Mare si face Minuni....asa ca ai incredere...

Virginia imi pare rau ca te doare spatele,ai grija de voi,pe parcursul sarcinii trecem prin multe incercari dar Dumnezeu ne ajuta sa trecem peste...iti doresc multa sanatate...

Sandaa ai dreptate,minuni face postul,si eu am postit si voi posti in continuare...si pe linga foarte important e postul trupesc...

Marryan multumesc pentru gindurile tale,si asteptam o veste buna in continuare...trebuie sa predau si eu cuiva stafeta,nu?

Va pup pe toate si Dumnezeu sa ne auda rugaciunile...

ADELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisaa07 spune:

SALUTARE,

am trecut si eu pe aicea pe la voi sa va spun ca am acelasi gand cu voi, ma rog la Dumnezeu sa-mi dea si mie un copil!
si stiu ca Dumnezeu ne iubeste atat de mult incat in marea Lui indurare nu ne poate refuza nimic, mai ales ca si noi Il iubim. Dumnezeu este iubire si daca vrem copii, trebuie sa iubim cat putem noi de mult, cu toata puterea nostra, asa cum Dumnezeu din indurarea Lui ne da tot ce-i cerem!- de lucrul asta sunt convinsa!
va pupic pe toate - si citesc tot ce scrieti, si-mi place tare mult ce incurajare capat din cuvintele voastre scrise aicea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Draga Adela ma bucur ca ne-ai scris, mai ales acuma cand ai emotii mari dar Dumnezeu si Maicuta Domnului te va ajuta sa treci cu bine si sa-ti tii copilul in brate.
Ne rugam si noi pt tine si pt Aditi stiu ca si ea trebuie sa nasca cat de curand. Va doresc nastere usoara, Maicuta Domnului care ajuta tuturor femeilor care nasc o sa fie cu voi tot timpul si o sa va usureze nasterea. Va pup. Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

dragele mele, nu am mai intrat de mult pe la voi....va rog sa ma scuzati...

am intrat sa va spun ca am ajuns iar sa sper ca poate sunt insarcinata....ieri, azi cel tarziu ar fi trebuit sa-mi vina, dar totusi pana la ora asta nu si-au facut aparitia si sper sa nu si-o mai faca. Mi-am cumparat un test pentru maine dimineata si sper sa am parte din nou de o minune de la Bunul Dumnezeu si sa vad maine pe test II liniute.
Poate va rugati si pentru mine in seara asta...ce special pentru mine....eu va multumesc anticipat si sper ca amine sa vad o veste mare.

va pup dulce pe toate si va tin la curent.

maryb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

buna
nu am mai scris de ceva vreme pentru ca nu am nimic nou sa va povestesc
sunt ntr-o perioada de asteptare
poate de luna viitoare
va pupic si sunt alaturi de voi toate cu rugaciuni, si tare ma bucur cand va vad optimiste si pline de credinta
credinta ne va imfrumuseta viata chiar daca nu in sensul pe care unii dintre noi il intrvad, dar eu cred ca mai important decat rugaciunea si ajutorul ceresc nu e nimic
multa liniste in suflet va doresc mai ales ca vremea de afara parca indeamna la bunatate si speranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Doamne ajuta,fetele noastre dragi!!!Ce bucurie ca avem semne de viata de la voi.

Adela,esti o scumpa si e normal sa ai emotii acum,dar nu-ti face griji ca Maicuta Domnului va fi langa voi si toate ne vom ruga sa fie o nastere usoara,iar prunculetul sanatos va sti cand sa vina pe lume.Intr-adevar postul face minuni,inclusiv la noi,la mamici, este bine de tinut,ca nu mancarea este baza ,ci Duhul Sfant care lucreaza si are grija de pruncii nostri.De noi nu-ti face griji,sunt dureri normale de bazin/coloana si nu ne putem plange,ca stim ca are grija si de noi bunul Dumnezeu.

Mmc,de data asta sa dea Dumnezeu sa fie o reusita,insa inainte de a pleca incearca sa te spovedesti si sa primesti Sf.Impartasanie,sa dai cat mai multe acatiste la cat mai multe biserici si totul va fi bine.Maicuta Domnului sa fie langa voi in fiecare clipa si sa mijloceasca pentru un prunc frumos si sanatos.Doamne ajuta!!!

Sandaa si tu esti o scumpa,plina de lumina si de bunatate si iubire,nu cred ca va trece mult si bunul Dumnezeu te va rasplati cu Darul cel pretios.Asa ca ne rugam in continuare sa se faca voia Domnului.

Crisaa,bun venit la noi,unde este liniste si iubire,asa cum spui tu,Dumnezeu este Iubire si la fiecare va indeplini cererea atunci cand va sti ca-i cel mai bine.Daca vrei sa te alaturi noua la rugaciune sa ne spui si numele de botez.Apoi sa ne auda Dumnezeu pe toate,sa ne dea in primul rand rabdare si credinta.

In rest,cate un pupic sau mai multi la fiecare,sanatate si credinta,sa ne ajute Dumnezeu sa auzim numai de bine,ca avand un capitol nou trebuie sa umplem lista cu.Doamne ajuta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmc_nd spune:

Dragele mele, va multumesc pentru vorbele frumoase si gandurile bune. Maine va avea loc inseminarea, ma rog la Dumnezeu si Maica Domnului sa fie o reusita.

Doamne, ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmc_nd spune:

Dragele mele, va multumesc pentru vorbele frumoase si gandurile bune. Maine va avea loc inseminarea, ma rog la Dumnezeu si Maica Domnului sa fie o reusita.

Doamne, ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sukisuki spune:

buna seara fetelor !!!


criss bine ai venit printre noi!! sa te ajute dumnezeu sa ai cit de curind bebele mult dorit ca si noi toate !!!


maryb sa dea DOMNU sa fie cu ochisori ma gindesc numai la tine ....mai ne sa ne dai vesti !!! Doamne ajuta!!!


adela iti doresc o nastere usoara si multa sanatate tie si bebicului!!!

mmc sa ne spusi cum a fost la inseminare!!!! ne rugam pt tine !!! Doamne ajuta!!

va salut pe toate si va trimit numai ginduri bune , sanatate si sa ne ajute DUMNEZU sa avem cit mai multe gravidute .

Mergi la inceput