Nasterea Iuliei

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

NATY,nu mi pot stapani lacrimile nici acum...esti o femeie tare curajoasa si ma bucur ca bebita e bine,chiar daca trebuie sa mai stea putin la incubator.

la inceputul sarcinii mele cu bebe 2,atunci cand aveam sangerari,ai fost una din primele fete care m a incurajat si mi a dat sfaturi...

iti doresc multa sanatate atat tie cat si iuliei!

22+cu bebe codrin si mami de cris

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruby. spune:

Impresionant!!!
Impresionanta toata experienta prin care ai trecut,dar mai ales faptul ca...da...ESTI MAMA!!!
Toate celelalte vor trece.Nu se vor sterge din amintirea ta,dar se vor atenua.Si le vor lua locul,experiente de genul...primul zambet constient(mai mult sau mai putin) pe care ti-l va darui printesa ta,apoi primul gangurit pe care tu din prea mult entuziasm il vei interpreta ca pe un cuvant(de obicei care il aude primul...tata vrea sa creada ca...a zis TATA,sau mama ca a zis cuvantul MAMA),apoi vei astepta cu sufletul la gura primii pasi,pasi care desi vor fi nesiguri si stangaci,tu ai sa-i vezi ca fiind perfecti,apoi ai s-o vezi incet,incet cum isi castiga perdonalitatea si independenta..razboinduse uneori cu voi,parintii,care din prea multa protectie o sa-i stabiliti limite pe care ea cu siguranta le va depasi...Apoi o sa plangi la prima voastra despartire,atunci cand va trebui s-o lasi la o gradinita si sa se integreze in lumea ei,apoi o sa plangi de emotie cand intr-o zi o sa-ti spuna ca s-a indragostit de baiatul din grupa,care nu-i da atentie...si multe altele...
Da...Acum ESTI MAMA..
Pregateste-te pentru momente atat de puternice si de placute..care cu siguranta vor compensa toata suferinta prin care ai fost nevoita sa treci.
Prin tine...Dumnezeu a mai facut o minune.
Acum tu doar trebuie sa te bucuri de aceasta minune,si sa te rogi celui de sus,sa te lase sa disfruti de ea in liniste.

Felicitari Natynic..BINE AI VENIT IN RANDUL MAMELOR!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Multumesc tuturor pt gandurile frumoase!
Monalac, , sper ca esti bine si ca nu mai ai nici un fel de probleme.
Amina Marina, de ce nu vii la grupul de martie-aprilie?? Te asteptam. Vei intalni multa caldura si prietenie.
Diana Mirela, ca sa vezi ce mica e lumea! E mult din 2004, nu-mi amintesc de tine; presupun ca ai terminat facultatea. Ce faci?


Naty
mamica Iuliei Elena
DOAMNE, ADU-O ACASA SANATOASA PE MINUNEA MEA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

Natynic drag si Iulia mica...pupici speciali si dulci ca mierea si de la noi! Doamne Domane va va rasplati inmiit de acum inainte pentru toata suferinta indurata...iar faptul ca si tu si Iulia sunteti bine, este un prim semn!

Doar 8 saptamani pana cand o vom strange in bratzuca pe
fetitza noastra iubita, Honey Ioana !


mami_papatot +32 Honey Bunny


http://community.webshots.com/user/mami_papatot

Sunt cucoana-n casa mea!

http://bd.lilypie.com/24Mjp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Naty si Iulia, luptatoarele noastre ! Sa fiti sanatoase si sa vina puiutza cat mai repede acasica !

Cum ti-am scris la randunici, e importanta povestea voastra, pentru ca iata, exista speranta in sistemul medical, exista OAMENI acolo, in care inca putem avea incredere! SI pentru faptul ca ne-ai dat speranta inapoi, iti multumesc !

Olga 37+ cu Ioana-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ali_bia spune:

Desi am mai citit si la randunici, am mai citit-o si aici..foarte impresionant, esti o luptatoare si sa fii mereu asa.Iulia e un dar de la Dumnezeu, stie el de ce ti-a dat-o mai devreme..sa va bucurati de ea..esti o mamica de nota 10. Sanatate multa la toti trei

_
Mamica de Bianca(23oct2003) si acum de 2
Alina32+
Alexandra-Ioana
Bebe2
Pozele mele

AMR-8 Saptamani pana la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



Naty ma bucur ca bebe este bine! am intrat acum cateva saptamani la odisee si am citit acolo ca ai facut ceza de urgenta .. m-am gandit la tine si la bebica! Doamne ajuta sa fie sanatoasa si sa vina repede acasica!!

este o luptatoare si o curajoasa!!

Elena de Eva Maria

CRESTEM MARI

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Ruby, DEJA mi-au dat lacrimile pe loc citind "scenariul" imaginat de tine...mai ales cu indragostitul de baiatul care nu-i da atentie...Printre altele, ai sa razi, dar de aceea mi-am dorit o fetita si m-am gandit ca n-as sti sa fiu mama de baiat...pentru ca nu ma pricep la problemele baietilor...daca fetita mea va suferi din dragoste voi suferi adanc si eu dar e sigur ca va avea in mine cea mai buna prietena...
Of, da Doamne sa ajungem cu bine acolo!

Naty
mamica Iuliei Elena
DOAMNE, ADU-O ACASA SANATOASA PE MINUNEA MEA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

naty, Doamne ajuta ca Iulia sa vina cat mai repede acasa si sa va umple viata de lumina si tie si randunoiului tau:)!!!
iulia, te iubim mult de tot, ai grija de mami sa se faca mare, ca tu deja esti domnisoara mare si frumoasa!
naty, plang de tristete pt ca acum, citind povestea ta, realizez cat de grav a fost si de bucurie ca sunteti bine amandoua. ne vom ruga in continuare pt voi si pt celelalte mamici cu bebici randunici.


alexutza 4 ani + si 32 +Teodor Mihai
http://bd.lilypie.com/WaYCp2.png
http://community.webshots.com/user/paveliucalina
Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Naty, m-a impresionat foarte tare povestea ta! Esti o luptatoare si micuta Iulia ,la fel.Dumnezeu va avea grija de ea si cat de curand va veti putea bucura de fiecare clipa petrecuta impreuna!
DD a mai infaptuit o minune!
Va doresc din inima multa sanatate!

Si eu ma avut preeclampsie dar din nefericire,pentru fetita mea a fost prea tarziu.

Numai bine va doresc!



Mirela 14w
Our little Miracle!

Mergi la inceput