Ma puteti ajuta sa aleg?

Ma puteti ajuta sa aleg? | Autor: ralucutza77

Link direct la acest mesaj

Sper sa nu deranjez pe nimeni cu subiectul asta. Am de ales pentru o asigurare de sanatate intre Medicover si Medsana si mi-e greu sa ma hotarasc. Ma intereseaza in primul rand un medic pediatru, un ORL-ist si un ginecolog (femeie de preferat). Ca locatie ambele sunt departe de noi (stam prin zona Salajan) asa ca nu poate fi un criteriu. AVeti opinii/recomandari legat de una din clinicile astea? Puteti sa imi recomandati vreun medic? Multumesc!Poze:
http://community.webshots.com/album/562040587rahoEU?start=0

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monaraus spune:

Pe mine pediatrul ma indruma sa fac mereu analizele copilului la Medicover.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maricar spune:

Eu am mers la ambele si am fost incantata de Medsana, mi s-au parut mai seriosi in privinta analizelor si a medicului ginecolog. Dar sunt convinsa ca sunt pareri si pareri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Experiente personale:
- Medicover
- super pediatru (doctorita Calapod). Grijulie, atenta, placuta copiilor, nu panicarda, panicoasa si nevricoasa. Foarte important: asistenta de la copii Ruxi, foarte foarte buna, mana usoara si la vaccin si la recoltare, dragutza si extrem de rabdatoare.
- oftalmologi foarte buni, din care una (Goicea) foarte buna si pentru copii, a reusit sa-l consulte pe al meu de 2 ani cand am facut conjunctivita toti din casa
- ginecologii se tot schimba, nu stiu de ce, nu am reusit sa pastrez legatura doar cu una ca sa stiu ca de fiecare data ma duc la un om care ma cunoaste.
- medici generalisti buni, care au lucrat ani de zile la urgenta/salvare (Mihai Florin, Dasca)
- lucreaza cu Synevo care e considerat la ora asta cel mai bun laborator
- programari si hot line super atenti atata timp cat esti abonat ...

- Medsana
- ginecoloaga super buna (Tarlea), nu stiu daca mai lucreaza acolo, lucreaza si la centrul de depistare precoce a cancerului genito mamar si e extrem de experimentata.
- programari, receptie - jenanti inclusiv cu abonatii (fac distinctia pentru ca ei o fac fata de pacienti).
Cam astea sunt experientele mele personale. Acu, tu alegi in functie de ordinea prioritatilor tale. Succes

Copiii merita tot efortul nostru
Simona, Sonia, Crisa
Alex, Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Experienta personala si recomandare din tot sufletul de la Medicover:
- pediatru: dna. dr. Denis Stanescu
- ORL: dr. Lungu
- ginecolog: dl.dr. Hamid


Oana, nazdravanul Andrei (18.02.2005) si Cristina (8.02.2007)

Comorile mele

Va astept la www.bijuterii-cadouri.ro

Mergi la inceput