Pacientele optimiste si gravi dr. Tutunaru cap. 50

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana-alexia spune:

Bebe2008, sa ai sarcina usoara si la termen, si bebe sanatos!
Anaconda, Doamne ajuta sa fii gravidutza!

Ana_p

Lucialu , te-au scos vestile bune din barlog? Si eu sunt cam inactiva, si pe forum, si dpdv medical... simt nevoia sa ma las doar in voia sortii, o vreme...

toate fetele! Sa va ajute Doamne Doamne in tot ce faceti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

Buna fetelor. maine dim la 8.30 ma prezint la tutu pentru cea de-a doua monitorizare din luna asta. daca ati stii cat sper ca luna asta sa fie cu ochisori.
pamy regret nespus ca nu esti gravidutza dar nu dispera dumnezeu se va indura de noi si vom reusi. capul sus si mergi mai departe.
fetelor va pup dulce dulce si va iubesc pentru ca sunteti singurele care ma intelegeti. aici am gasit sprijinul de care aveam nevoie. multi multi pupici.

pentru a obtine ceva trebuie sa vrei cu adevarat
http://tt.lilypie.com/XILYm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2008 spune:

Iyoana: Iti multumesc pt gandurile tale frumoase. Sper ca bunul Dumnezeu sa fie alaturi de tine pe drumul greu al vietii
Pup toate fetele si tin pumnii pt pamy si anaconda.
Haideti fetelor .... sa ingrosam randurile gravidutelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Cu regret va anunut ca azi este ziua 1.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

anaconda imi pare tare rau. nici eu nu sunt foarte bine. sunt cam suparata. foliculul meu de joi seara de la 13.8 a crescut pana azi dimineata abia la 16,1. imi e putin teama. tutu a zis ca nu e rau dar nu e nici bine ca a crescut doar 2 cm. m-a intrebat cand am avut ultimul contact sexual si i-am zis ca aseara si a zis sa fac pauza si imi zice el cand sa... mari ma duc iar. oare de ce nu trebuie sa fac din 2 in doua zile. daca se sparge si eu nu fac nimic. sunt tare trista fetelor. poate nu ar trebui sa imi fac atatea griji dar uite ca nu pot sa stau linistita. sper sa creasca pana marti. a mai patito cineva asa ca mine?

pentru a obtine ceva trebuie sa vrei cu adevarat
http://tt.lilypie.com/XILYm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Ana-Alexia mai ies si eu cateodata mai ales de e motiv de bucurieSa stii ca m-am tot gandit si la tine dar cum stiam ca tu esti pe aici cam mereu dar fara sa dai semne nu m-am ingrijorat.Stiam ca daca ai de zis ceva zici tuIubita eu te inteleg.Numa sa nu de-a "Ghita cu cornita(e)"sa nu-ti iei macar suplimentele,ca tare bine fac.Mai ales ca tu chiar ti-ai schimbat modul de alimentatie.Pup fata si eu zic ca vine si la noi soarele pe straduta.
Anaconda e valabil si pentru tine.Imi pare rau.Stiu si eu cum e.Dar trebuie sa speram si intre timp sa ne bucuram de ce avem deja.Eu asa gandesc acum.
Rocsy stai linistita.Gigeii traiesc bine merci 72 de ore.Stiu sigur.Singura chestie"naspa"e ca s-ar putea sa iasa o Rocsy mica din asta.Pentru ca adevaratii duracell de pana la 72 de ore sunt "tatici" de fetite.Ar fi vreun inconvenient?ATENTIE ASTA IN CAZUL CA SE INTAMPLA INAINTE SA-TI DE-A VERDE DL DR.Ca altfelu' daca e voie exact cand s-o sparge iese un sotu' in miniatura
KISSES TUTUNICIAS

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

eu nu imi fac probleme referitor la sexul copilului si fie vorba intre noi mi-ar place fetita...dar pana la urma ce o fi sanatos sa fie. problema este ca nu a crecut foarte mult foliculul ala asta ma sperie cel mai tare. am avut ovare lenese luna asta. poate pana marti se sparge sa nu ma mai plimb pe drum. tare mult mi-ar place sa am un ecograf :)) sa vad si eu in ce stadiu e ca asa pana ma duc la tutu stau cu inima la gat. eu sper din toata inima ca luna asta sa se lasa cu ochisori.indiferent ce va fi nu ma dau batuta ma lupt in continuare cu infertilitatea.

pentru a obtine ceva trebuie sa vrei cu adevarat
http://tt.lilypie.com/XILYm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns machus spune:

Bebe2008 Felicitari din toata inima!!! Sa iti dea Dumnezeu o sarcina usoara si un bebe sanatos !!!!
Si pe mine m-ar interesa povestiri adevarate despre FIV-uri reusite la dr T & Matei. Mi-ar face bine....
Si eu i-am facut sotului programare la IDS pentru spermograma pe 16 feb si, din pacate, mi s-a adus la cunostinta ca nu au sala de recoltari. Nu stiu ce o sa facem, ca "acasa" nu avem in Bucuresti.
Salutari calduroase AnaAlexia, Lucialu !!!
Anaconda, Pamy [/red] capul sus. Fiti optimiste!!! Cand am fost eu ultima data la cabinet era o tutunica care reusise la 4 a inseminare! Important este ca sunt sanse; trebuie rabdare si credinta in Dumnezeu!!!


Anul acesta se va intampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

m'neata fetele
felicitari bebe , sa-ti traiasca bb, sa fie sanatos ,si tu la fel .... ce veste minunata ...io am inceput bine sapt cu asa o veste
anaconda ,pamy imi pare rau ...
io cum va ziceam am fost la munte, a fost fain , dar am cam baut vin fiert , si ma gandesc ca daca are ochi luna asta , s-ar putea sa iasa un pic alcoolizat ...
am si io o intrebare ( ca de fiecare sapt de altfel)... daca eu aveam ciclu de 30z, cu ovulatie in z17-z18 , dar datorita stimularii ovulatia a "aparut" in z13, cm cand ar trebui sa vina ?

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2008 spune:

Fetelor va multumesc din suflet pt gandurile voastre bune
Ma rog la Bunul Dumnezeu sa aiba grija de copilasul meu!

Va pup si va doresc tot binele din lume

Mergi la inceput