Pacientele optimiste si gravi dr. Tutunaru cap. 50

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Dragele mele ....nici pana la ora nu mi-a venit cm ! Nici nu cred ca mai vine...
Maine dimineata fac iar un test de urina ,la prima ora , iar mai tarziu un pic , merg la IDS ptr bhcg ! va tin la curent....
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

buna
FELICITARI BEBE2008
iti tin pumnisorii ANACONDA2!!!
vreau sa ajung la dr T.Am fost la el anul trecut, dar am intrerup o perioada. ma duc la spital, pentru monitorizare sau ma duc la cabinet?
inca o intrebare: la cabinet tot nu sunt respectate orele de programare?
as vrea sa fac un IA?cine a mai facut, poate imi da niste sfaturi:ce analize, ea a propus sau dr?
va rog sa nu ma "ocoliti", sunt intr-o stare f proasta..psihica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

gabitoni , activeaza-ti pm , ptr detalii .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

a dat dd sa ma prind si eu
gata, anaconda2
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aaandreea78 spune:

Bebe 2008.........O sarcina usoara!!!!!
FELICITARI!!!!!
Anaconda asteptam rezultatul, ca apoi sa nu ne mai oprim din urari.
In sfarsit s-a deschis sezonul la gravidute..........
Am fost si noi la dr. Tutu azi, era multa lume, ce ma bucurat cel mai mult era ca o tipa reusise din primul FIV si acum era gravida in 12 sap. (asta e una din povestile de pe hol de astazi).

29+ RADU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2008 spune:

Buna fetele mele dragi!

Va multumesc din inima pt gandurile voastrebune
Sunteti niste oameni deosebiti, de aceea Dumnezeu va face o minune si pentru voi, asa cum a facut si pt mine. Pt ca eu aceasta sarcina o consider o minune.
Am fost la dr T, sarcina e ok, mi-a dat tratamentul de sustinere si mi-a zis ca din acest moment s-ar mai putea opri in evolutie doar daca are un defect genetic.
Ma rog la Dumnezeu sa am un bebe sanatos si la termen.
Pt fetele care nu cunosc povestea mea: acum 3 ani am obtinut o sarcina, care s-a oprit in evolutie la 8 saptamani, dar depistata la 3 luni - deci va imaginati ce a urmat...chiuretajul plus pericolul anterior de septicemie....
Apoi a urmat 1 an de incercari si vizite la tot felul de medici...pana in februarie 2007 cand cineva mi l-a recomandat pe doctorul nostru.
Au urmat analize imunologice, monitorizari, laparo unde mi-a gasit 2 puncte de endo pe fundul de sac Douglas, iar in cea de-a doua luna dupa laparo, am obtinut aceasta sarcina natural.
Cam asta este povestea mea....sper ca de data aceasta una cu final fericit.
Eu inca nu ma gandesc la viitor...iar fetele care au trecut printr-o situatie similara inteleg ce simt eu acum ....ci doar ma rog la Dumnezeu sa-mi lase aceasta minune si sa am un copil sanatos.
Va pup si va multumesc din suflet pt ca existati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Si eu si eu vreu sa felicitez !
Bebe Felicitari din inima! sa ai parte de o sarcina usoara si bb la termen si sanatos!Ai stiut tu de ce ti-ai pus nickul asa
Anacondaiti tin pumnii sa devina evidenta a 2 liniuta zilele astea!
Dragi tutunici va pupez si chiar daca nu mai sunt activa sa stiti ca mai imi arunc un ochi aici(cum as putea sa stau departe cu totul?) si va tin pumnii la toate sa reusiti sa deveniti mamici si sa fiti sanatoase!
KISSES

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy_ggg spune:

buna fetele
Am facut testul si e negativ ,bineinteles .Asta e,o luam de la capat.

pamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

aaandreea, poti, te rog, sa ne mai dai ceva amanunte despre graviduta prin FIV pe care ai intalnit-o la dr. T? A facut FIV cu domnul doctor si areusit de la prima incercare? Multumesc mult!

Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Mie nici azi nu mi-a venit cm ! mai fac si maine dim un test , apoi luni la prima ora fac bhcg .
Pammy , mai asteapta cateva zile , si repeta si tu testele . Ti-am lasat pm .

Mergi la inceput