Gravidute si mamici de CLUJ - 53

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bex spune:

hei:)

ce vreme:(( sunt deja la a doua cana de cafea, nu am chef de invatat, evident...Meli, tu? Lore? Anca?

Gabitza papusa, sper sa fie bine...

Co +Carina Alysa
http://b1.lilypie.com/tm33p2/.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velenamaria spune:

buna dimineata.....am fost la Ped.2..si nu am rezolvat nimic..asta din cauza incompetentei si nepasarii unora....ieri de la UPU am primit un bilet de trimitere..evident am intrebat daca trebuie sa sun inainte...mi s-a spus ca nu e nevoie. eu totusi am sunat si un "destept" de la inf zice .." da. doamna doctor e de dimineata..puteti veni linistiti cu copilul".ptr ca de dim acelasi "destept" sa ne zica" apai..nu stiu daca va primeste ca azi are raport pana la ora 11". am crezut ca mor de nervi..dupa ce-l trezisem pe edi la 4 noaptea sa pape ca la 8 sa-i putem face analizele imi venea sa plang de nervi...mai ales ca totusi am asteptat-o pe d-na doctor care nu a vrut sa ne primeasca....pai asa se trateaza bebe mic la noi??..tot cu hai azi..hai maine...
nu cred ca exagerez ....dar ma asteptam la mai multa atentie si grija avand in vedere ca e vorba de copii mici.

oare exista in cluj pediatrii particulari specializati pe probleme gastro-intestinale? nu as vrea ca maine sa umblu prin tot spitalul dupa doamna doctor...care ne-a spus..pai nu ma gasiti la cabinet..ma cautati prin spital.

nici nu stiu ce sa mai fac...dupa ce edi a papat la 4 dimineata..doua ore a tot scremut ,a plans si s-a agitat...si intr-un final a reusit sa doarma vreo 40 de min.
sper sa fie mai bine azi..ieri a fost teroare.

mami si edi

http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.c5qxmnvj&x=0&y=-v3oux6
http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.70cfcnbb&x=0&y=5th0zj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

NEATZA
CO deja la a doua cafelutza ?ce harnicitza esti
si eu mi am facut dar n am apucat inca so beau
GABI suna tare tentant vacntza ce vretzi so faceti ,cand ai timp da mi mai multe info
sincer si eu imi doream sa merg la Mare dar imi e cam frica de soare pt piticutza
of tu fetelor cand ma gandesc ca la 5 min de mine era Oceanul :(( asa mi de dorrrrrrrr
legat de ochisorul puiutzului nu stiu ce sa ti zic ,si Tiadris a avut scurgeri f urate la ochisor dar bine ca i a trecut
am mai scris ca am ascultat o emisiune la TV si era dr ..nu stiu cum o cheama ,dar e cea mai buna din tara si a spus ca sunt INTERZISE picaturile cu antibiotic in ochisorii copilashilor
nu stiu ce sa mai zic
pe mine nu m au ajutat absolut deloc ,dar la MELI au folosit
vai tu ELENA draga ce idiotzi ,saracu bebe,pai cum sa nu te enervezi ?dobitocii naibii
din pacate nu stiu un cab particular :(

INGERASHU MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Velenamaria-si eu m-as duce cu el la particular,saracutu.dracu sa-i ia pe nesimtiti.uite,eu nu stiu pediatru specializat, dar daca suni la policlinica interservisan de exemplu, sigur au, si e mai ok decat in spitale.numarul este 0264-414807 sau policlinica Grigorescu, si ei au medic pediatru, poti intreba daca e specializat cumva in gastro-entero, numar 0264-585900.multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Buna dimineata!

O noapte crunta. Mi s-a trezit de 2 ori. Nu vrea sa manance. Imi mananca cam la 4-5 ore cate 60-70 ml.Imi este frica sa nu scada in greutate. Am tot ras ieri saracutul.Sa vedeti cum e azi.Nu ai unde pune un deget. As vrea sa iau durerea , asta daca o are, pe mine. Dr a zis ca nu il mananca. Asha ma gandesc si eu,ar urla tot timpul daca l-ar manca in ce hal este.Abia astept sa treaca.

Si noi mergem in vara cu bebe in concediu. Inca nu stiu unde. Nu ma pot hotari daca sa mergem cu avionul sau cu masina. la mare la noi este exclus din start. Cred ca o sa alegem cRoatia,dar nu e sigur. Vrem un hotel care sa fie aproape de plaja, sau chiar pe plaja, cu all inclusive.Neaparat sa aiba piscina cu apa dulce.Eu si MArius facem alergie la nisip si apa sarata.Asha ca vrem marea numai pt aerosoli dimineata.

Elena de vce nu incerci sa mergi la iso x? Sa ii faci o eco.Cabinet particular nu stiu.Cauta si tu in pagini aurii, suna la Interservisan.Nu mai astepta. Asta ma enerveaza si pe mine in sistemul sanitar. Si apoi sa u vindem tot sa ne mutam din tara?

EU mai am duminica examen.


Co eu nu imi fac 2 cani de cafea. Eu imi fac din start 1/2litru

Gabi marul il pun intr-o tava? Asha pe uscat? Nu trebuie dat cu nimik? cam la ce temperatura?Curatat sau nu?


Lore, mamicutza de print David
Poze David Vlad
" target="_blank">varsta David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

elena, imi pare tare rau. cred ca si eu as fi plans de nervi. asa e sistemul medical, toti vor bani,bani si te trateaza ca pe un caine. rareori gasesti un medic-OM. in fine, daca vrei cab particular, seful clinicii pedi 2 (dr miu) are, pe strada porumbeilor.
uite un nr de tel pt programari:0747 238345
dar sa stii ca e f aglomerat, si el nu are ecograf. lucreaza marti si vineri. eventual zici ca ai o urgenta daca nu e loc maine). el e dragut, dar si un pic grabit, mie nu mi-a ascultat toate simptomele. in plus eram programati la 7 si am intrat la 8. dar asta cred ca e finca e f bun, majoritatea veneau din alte judete la el.

insa si la medstar este un neonatolog cu competenta ecografie (noua ne-a facut la cap, nu stiu daca stie si in alte parti ) care lucreaza numai sambata, daca suni azi poate gasesti loc (zi ca e urgenta), noi mergem acolo sambata asta. au site, .ro.
sanatate micutului

Gabi, unde e filmu?

mami de irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

lORE-SCUMPA , SIGUR DE LA BUBITE NU PAPA! poate are si in gurita si il deranjeaza. va trece peste, e comva o boala de copilarie, ia-o asa. multa sanatate si nervi de otel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

LOre, marul doar il speli, si il pui pe gratarul cuptorului,nu il cureti, si il lasi vreo jumate de ora.

Victo, tu am intrebai de alaptat, Sara mai suge dimineata, la prima masa, dar si atunci dam completare.

Sis, sintem mai bine cu ochisorul, dar totusi mergem si la medic.

Alex, nu cred ac e ceva grav, nu e secretie, doar asa ca lacrimile. Cu concediul, iti povestesc cand ne vedem.

Elena, nasol, uite de-aia prefer eu cabinete particulare.



Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Diana, nu ma certa, ca nu pot, jur sa-i dau si sa pape si sa o si filmez. Dar in weekend sotul va fi cameraman,promit! Azi, il iert ca e ziua lui! Trebuie sa-i pregatesc o surpriza, o cina romantica...in trei....hihihi!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Gabi multa sanatate si La Multi Ani pentru sotul tau.

Lore, mamicutza de print David
Poze David Vlad
" target="_blank">varsta David

Mergi la inceput