Gravidute si mamici de CLUJ - 53

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Anca controlul nu doare, dar pregateste-te sufleteste pentru cealalta parte.E mai rau decat prima data.De fapt tu cum ai nascut?natural? ca atunci e VAI.Daca nu aitunci stau mai bine lucrurile.

Fetele care o sa incepeti munca,ce o sa faceti cu copii?

Meli bine ca e asta si nu einfectia aia pacatoasa, ca e foarte mare problema cu tratamentul.

Sa-l vedeti pe puiu meu cum arata....tot e numai picatele.

Lore, mamicutza de print David
Poze David Vlad
" target="_blank">varsta David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

lore, eu am soacra in cluj..probabil o s ail las la ea dimineata si noi ne vom grabi sa ajungem repede acasa
sau cd nu va putea soacra, o voi chema pe mama

anca b..bine zice lore..poti sa ai tu chef..ca s+are putea sa iti dispara instant..eu nu ma laud cu mari perfomante, din pacate.

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

vai de mine...natural am nascut...si am avut si epiziotomie, care s-a vindecat f ok, zic eu, dar oricum a fost taietura...
deci trebuie sa-mi pregatesc sotul...rabdarica si asteptari nu prea mari de la "prima noapte" . ca eu oricum am "morcov" si tot felul de ginduri.

Anca si Stefan (13.01.2008)
http://www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Anca nu e vb numai de prima noapte. E vb de 5-10 incercari.Eu pot zice ca sunt ok dupa 6 luni de la nastere, asha ca....si mie mi s-a vindecat ok . Sa aveti neap[arat lubrifiant, pentru ca ajuta mult.Si muuuuulta rabdare.Va doresc succes

Lore, mamicutza de print David
Poze David Vlad
" target="_blank">varsta David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

pe mine m-a durut un pic si la control

mami de irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Lore-sa-i faci neaparat o poza haioasa cu picatele,hihi,ce dusa sunt,nu?
eu incep in toamna masterul,sper -in cluj-si cum am diploma in mana vreau sa deschid si cabinetul,deci....va fi tare nasol.si eu la fel,o las dimineata la bunici,sper ca dupa-masa s-o am cat mai libera.

Ancab-si pe mine m-a durut de am crezut ca moooor la "romantism" cu sotul.eu am fost internata dupa 3 saptamani dupa ce am nascut ca am avut complicatii si nu m-a durut consultatia,deci de consultatie nu cred ca trebuie sa te sperii prea tare.

Soanso-felicitari,lasa ca vom termina si noi cu examenele astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

salutare
am papat ca o purcica asa ca nu ma mai intreb de ce nu slabesc :)

Fetelor daca nu vreti Felix propuneti voi altceva ,noi venim oriunde


pupici
noapte buna

INGERASHU MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

fetelor,eu ma culc,nu mai pot invata, simt ca innebunesc.deci,hihi,mai bine ma culc.va doresc o noapte usoara, pove maine

Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Buna seara si de la noi! Noi am avut un drum cu peripetii in...Floresti, am vrut sa mergem la o prietena, de casa noua, dar ne-am impotmolit in niste noroaie....In plus, tocmai sapau aia in mijlocul drumului si a trebuit sa facem cale intoarsa...Sara s-a si enervat si a inceput scandalul...M-am cam desumflat, ne interesa si pe noi o casa in floresti, dar cum se construieste atata....oricum, asta era o zona tare aiurea. Si cand am ajuns acasa, fetei ii curgea iar ochisorul, maine mergem la Vladutiu, deocmadata am pus Tobrex.


Lore, ce sa zic, bine ca stiti care-I baiul, sa treaca repede! Asta conteaza!Merele coapte se fac f usor, le pui in cuptor si le lasi cam…jumate de ora, o sa iti dai seama cand sunt gata isi schimba putin culoarea. Sint delicioase, Sara le adora!

Geanina, la vara, vrem sa mergem pana in Bulgaria, la Albena. Ne e dor de mare si soare, noi sintem mari amatori, iar anul trecut am stat pe tusa, ca nu am avut voie calatorii gravida. Au fost ai mei anul trecut, si la all inclusive au conditii excelente. In special, pt copilasi. Asa ca terenul e testat. Mergem cu Sara si sora cu nepotelele.

Elena, sint convinsa ca nu a fost zis cuvantul cu rautate.

Co, aia cu luatul in brate e chiar culmea…Nu si-a scos si sanul sa alapteze?…hihihi Ma bucur ca e bine mamaruta!

Oana, stii ca imi pare rau ca nu vii cu noi la 8 martie, dar hai sa iti mai zic ceva, si eu am senzatia ca nimeni nu o ingrijeste pe Sara mai bine ca mine, si chiar asa este, dar stau sa ma gandesc ca la un moment dt tot o voi lasa in grija altcuiva, sa ca...Si tu ziceai ca o vei lasa cu soacra, poate n-ar strica sa se mai obisnuiasca, si ii spui frumos ca preferi sa nu o tina prea mult in brate...bla-bla-bla....Te-am convins?


Anca, controlul de la 6 saptamani e superok, chiar daca e pe masa, si eu am fost cam traumatizata de masa aia, dar a fost chiar ok. Cu romantismul, no comment, la noi a fost nasol…

Alex, din categoria "as slabi, da' imi place mancarica, si daca se poate si noaptea", tocmai am devorat cu sotul niste pulpite la cuptor...
Pup! Vise placute!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

buna dimineata scumpelor!

vai, ce vreme urata, si eu care speram sa ies mult azi la plimbate ci piti.asta e. altadata. maine am examen, bag la invatat, dar tot in alta parte imi sta capul, hihi, concedii, una-alta...

Gabriela-si Sara are probleme cu ochisorii? ufff...

va pupic si o zi frumoasa sa aveti!

Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput