Ingineri fosti, viitori...(19)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katik spune:

nico, tare frumosi sunteti, toti patru!!!! iar andra o dulceata de printesa! fain faceti voi baita in chiuveta! noi nu mai incapem
dorina, da, ne distram copios! am inceput de dimienata cu masa!
nico, la noi la gradi alte pb deocamdata nu ar fi, doar scarlatina asta, la grupa de la etaj, chiar deasupra noastra. de joi s-a descoperit si de atunci se dezinfecteaza in continuu. joi si vineri a fost gradi inchisa pe chestia asta. cred ca de miine mergem si noi, mai vorbesc deseara cu asistenta.si vede si bogdan rezultatele analizelor copiilor din grupa cu pricina, sa vedem daca mai sunt si altii sau purtatori.
si mie mi-e frica cu robi ca e prea mic pt boli din astea, dar si pt kriszti ca scarlatina e cu internare obligatorie la infectioase




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salut fetele! dupa ce m-am chinuit sa va scriu cateva randuri, am vrut sa vad ceva ca fraiera, si am pierdut mesajul...o iau de la capat!
Nico, faina bebelina Andra, si frate-su si voi! da-i un tzuc printesei de la mine! si ce cuminte a stat la tuns, l-am tuns si noi sambata pe Luca, pai cat a taiat aia la parul lui, el numai a tipat si a dat din maini!

Pisi, ai tai sunt la cresa? pana la ce ora ii lasi?
Kati, pe coltul cu Leonardo e instalata o camera web si tot arunc cate o privire, ca tare dor mi de Timisoara! uite aici: www.banaterra.eu/romana/webcam/index1.html
daca treceti pe acolo, sa ne faceti cu mana

Ieri ne-a asteptat mami cu o oala de sarmale cand ne-am intors de la ziua fetitei, oau ce bune au fost! a si aspirat, asa ca azi nu am mare lucru de facut, ma dus sa bag la spalat o tura! la noi soare, dar frig!

pupici, sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Claudita, pruncii mei sunt impartiti in doua tabere: Bady merge la gradinita, ca-i baietel mare, de grupa mijlocie deja, iar Ducu sta acasa cu bona, ca mi-a fost mila sa-l scot "in lume" asa de mititel.
De la toamna, insa, se schimba calimera, ca l-am inscris si pe el la gradinita.
Pe Bady ( a se citi Vladut, dar eu ii mai zic asa, ca m-am invatat de la Ducu) il tin la program prelungit, adica pana la ora 16 cand vin de la serviciu sa-l salt. Asa va sta si Raducu de la toamna. ...


Pisicuta, mamica de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

Orice sut in fund este un pas inainte!

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!
M-am trezit si eu intr-un final si cred ca m-am trezit direct la birou dar ce sa mai fac asa ca merg inainte cu turma...
Merci frumos de ceiutul cu lamaie ca este tare bun!
Nico: La multi ani!' intarziat si de la mine. Sa-ti traiasca sa fie sanatoasa, desteaspta ... toate cele bubne sa se adune!
Claudia chiar ca estei in rasfat! Vreau si eu la balaceala!
Anca - nu te uitam draga mea! Stim ca estei obosita! Sper ca lucrezi intens si la programul 'barza'!
Pisi ma bucur ca esti iar in forma! Tine-o tot asa!
Kati spor la hranit bebicii! Si Roxy a mea sta acasa din decembrie din motive de contaminare a ei, apoi de contaminare a lor si tot asa!
Va pup fetelor si sa aveti o zi buna de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Tuinea, credeam ca doar eu ma trezesc abia cand sunt deja ajunsa la serviciu, dar vad ca nu sunt singura in club!

Multumesc de uratura si-o sa ma straduiesc "s-o tin tot asa"!




Pisicuta, mamica de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

Orice sut in fund este un pas inainte!

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Pisi, nu esti singura bine inteles! Eu cred ca am dormilita cronica! Am incercat eu sa o pun pe seama zilei insorite de afara si ca este astenie de primavara dar cred ca este dormilita si amplificata de ceva lenevita cronica! Maine sper sa ma trezesc mai in forma aca zi am tot stat sa analizez niste date si nu vad diferenta intre ele ... Iuf ca le-am aspus pe toate!
Va pup fetelor!
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

neatza fetele inginerele!
poftiti rapid la o cafelutza(eu sunt deja la a doua)
apoi la cu voi!!!!!inviorarea!!!
sa aveti o zi buna, revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Neata si io!

Beau din shoala de cafeu, mi-am facut gimnastica , la indemnul Katiei, mi-am gonit sefa din berou, cu maxima gingasie, adica ceva in sensul asta... si-acuma ma pregatesc sa ma apuc de lucru!

Va doresc o zi minunata si cu spor in toate!

Pisicuta, mamica de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

Orice sut in fund este un pas inainte!

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

salutare
am venit sa iau o gura de cafea si gata fug la treaba. azi am muuult de lucru.


nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

hei pe unde sunteti? toata lumea munceste? banuiesc ca doar kati e la plimbare cu pustimea.
e asa de frumos afara si eu butonez de zor. putina gimnastica mi-ar fi prins si mie bine.

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003

Mergi la inceput