Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (20)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Oana, se desface doar cit se vede in poza. Uite-te si in poza sursei, mai jos in pagina, arata cum e lipit foietajul de mar inainte de coacere.
Tocmai a mincat sotul un foietaj si i-a dat nota 10+!

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Oh, Adi, ce tort ai!!! Impresionant!!!
Natali, cred ca ai chef de musafiri de faci asa bunataturi?
Am facut si eu clatite cu visina si cu dulceata de smochine in we... chiar demult nu facusem deserturi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Va pun poze cam cu ce mi-a iesit la petrecere:
http://good-times.webshots.com/photo/2867169870102353462THtllR
De aici incolo.
pana la urma n-am mai facut si tortul in litera "U" ca n-am mai avut tp din cauza pitikului.
Litera "I", care nu prea mi-a iesit , m-a facut sa ma razgandesc!
oricum, toti au mai cerut si o a2a portie din fiecare tort asa ca....ma declar multumita!
Iar minipizza, a fost de-a dreptul delicoasa si s-a terminat rapid!

ma asteapta 3 blaturi de tort pt alte incercari in viitorul apropiat!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4a6d3bdb13f907e3635902&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">SARBATORI

DAVID
Alyna si David (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Adriana superb arata tortul Audi.

Natalia am admirat si merele tale in aluat, nu se vede defel ca s-au desfacut in felii.

Alyna foarte aspectos tortul cu capsuni. Mi-ai facut pofta de capsuni .

Eu am tras chiulul weekend-ul asta, am fost plecati la munte. As fi vrut sa fac vineri o cioco de casa, dar a refuzat sotzul.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Pt sambata am facut si niste maffins cu cioco super.\Reteta e cu 2 batoane de Mars topite+fuli prumb+frisca batuta+visine din dulceata(sau altceva), se amesteca, se pun in forme de briose (eu in hartiute) si le-am dat la rece!
Super bune sunt si fff dulci!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4a6d3bdb13f907e3635902&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">SARBATORI

DAVID
Alyna si David (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Alyna reteta asta o dadusem si eu cu cateva pagini inainte (era si pe culinar), ii spune tarte crocante. Intr-adevar, foarte buna si recomandata ciocoholicilor ca mine.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Alynutza, scuze dar nu vazusem reteta postata de tine!Eu am luat-o de pe un blog al unei fete.

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4a6d3bdb13f907e3635902&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">SARBATORI

DAVID
Alyna si David (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

N-ai pentru ce sa-ti ceri scuze, ziceam doar ca-i 'testata' reteta si confirmam ca-i foarte buna. Singurul 'pacat' este ca nu poti manca prea mult (cel putin eu n-am putut) e mult prea satioasa.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Am facut si eu tartele crocante,dar am renuntat la dulceata,ca mi s-au parut prea dulci,chiar si pentru gustul meu.

Ieri Amira mea a implinit 3 luni. Si cu aceasta deosebita ocazie am papat tiramisu ,un alt fel de tiramisu.
Am facut un blat de pandispan pe care l-am insiropat cu cafea (fara cofeina ),am pus deasupra crema de tiramisu cu frisca in loc de albusuri si un pic de gelatina sa stea mai teapana.Am ornat cu piscoturi,ca sa aduca mai mult a tiramisu.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Miha, ce bine arata tortuletul si cred ca a fost si bun
Multe lunisoare inainte frumoasei tale, e o scumpa! Ce tare e poza cand e suparata si are botic, iti vine s-o papi!

Eu am facut acum cateva zile o praji cu visine si branza dulce, reteta tot de pe forum o aveam demult, nu mai stiu cine a postat-o. Intai se face compozitia de blat, se pune in tava, apoi amestecul de branza dulce cu oua in care eu am pus visine(in reteta era cu stafide) se toarna deasupra si se baga la cuptor. A iesit super buna, dupa ce descarc pozele va arat cum a iesit.

Oana 32+ cu bb Stefan
si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput