Naturiste si homeopate (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Marynik,

Ca si completare la ce a zis miki: Omega 3 este foarte buna si pt ficat.

La capitolul sa turceasca este vorba de radiografie nu de eco. Practic iti radiografiaza capul.
Si eu am prolactina tot sub 100. Cam asta este prolactina marita usor.
Si subscriu la ce a zis miki: poate creste pe fond de oboseala, stres, nesomn etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marynik spune:

Da fetelor , in ultimul timp am fost f stresata , obosita sa nu mai zic , sufar de insomnii , numai dupa 12 noaptea ma pun in pat si ma frichin ca nu mi gasesc locul
Chiar si in noaptea de dinaintea zilei cand am facut analiza am adormit f greu
Ma gandesc ca si asta poate fi o cauza
Si parca incep sa i dau dreptate si dr lui ca din cauza stresului nu raman nici insarcinata
Aaaa , si am o problema si cu sindromul premenstrual .Efectiv ma termina
Gudinde , zici ca si tu ai probl cu prolactina , ai luat vreun tratament pt asta?

Dupa cum va spuneam , e prima oara cand intru aici si eu nu stiu care sunt problemele voastre
Mi ar face placere sa va cunosc mai bine
Si voi daca vreti sa stiti mai multe despre mine , intrebati ma orice ,iar daca imi puteti da vreun sfat, mi ar prinde f bine


O vesnica aspiranta
Lupta pentru bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

miki-miki nici nu se putea gasi o persoana mai potrivita sa preia sefia capitolului. Ramasese cam in deriva. De acum se va insufleti. Am citit povestea lui Adimercedes cu final fericit si ma bucur ca a stiut cui sa lase subiectul.

Eu am mare nevoie de sfaturile voastre fetelor, pentru "starpirea" Escherichiei Coli care imi provoaca infectii urinare recidivante de aprox 10 ani. Nu mai vreau antibiotice pt. ca am luat toata gama, pe toate caile. Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Miki-fetele sunt pe maini bune! A stiut Adimercedes cui sa lase in grija atatea fete dornice de a primi sfaturi pt rezolvarea diverselor probleme. Stii ca eu scriu de obicei la doua subiecte pe forum, dar azi am avut mai mult timp de stat la calculator si am avut rabdare sa vad ce alte subiecte mai sunt...si peste cine dau?!
Cu asa fete documentate nici n-am stat pe ganduri (pt nimeni nu e sanatos tun), asa ca va rog sa-mi spuneti ce sa fac cu ciclonul care e neregulat. De obicei intarzia 1-2 zile ( e de 30 de zile), dar de doua luni mi s-a dat de tot peste cap! Mi-a intarziat 7 zile, respectiv 11 zile. Stiu ca ceva nu e in regula. Mi-am propus sa merg la gine, dar cred ca numai in aprilie.
Si eu sunt adepta naturistelor, dar din pacate sunt destul de inconsecventa si beau ceaiuri sau iau pastile doar cand apare o problema. Trebuie sa invat sa previn anumite probleme!
Cu siguranta am sa revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

marynik,
Da, si eu am prolactina usor marita ca si tine. La mine se datoreaza dezechilibrului estrogen-progesteron si atunci pt asta fac tratament. Nu pt prolactina. Prolactina se va normaliza (sper) in momentul in care dezechilibrul mentionat nu va mai fi asa de mare si in momentul in care o voi lasa mai moale cu stresul de la servici, o sa incep si eu sa dorm ca un om normal etc.

anes,
Sa sti ca homeopatia trateaza cu succes infectiile urinare recidivante. As adauga eu cu conditia sa dai peste un homeopat bun.
In plus sa sti ca nimic nu ajuta mai mult decat lichidele: baut apa si ceaiuri cat cuprinde.
Lipsa apei si/sau constipatia duc la infectii urinare indiferent ce tratament alopat/homeopat/naturist vei lua.

ioana78,
Eu cred ca intai trebuie sa mergi la medic sa afli de ce "ciclonul" este neregulat si apoi in functie de diagnostic se gaseste un tratament naturist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marynik spune:

Gudinde , esti tare dragutza
La tine care e problema , ai progesteronul mic ?
Ai idee , un estradiol mai mic ce semnifica ?

Omega 3 recomandati de la vreo firma anume?
Simplu sau in combinatie cu ceva ?


O vesnica aspiranta
Lupta pentru bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

marynik

Ca sa-ti raspund punctual la intrebari:

1. Eu personal iau Omega 3 de la Doppel Herz. Am luat si simpla dar si in combinatii.
2. Eu am deficienta progesteronica in faza luteala.
3. Estadiolul este cel mai important estrogen inafara sarcinii. Estadiol mic --> o deficienta estrogenica. Important este de aflat cauza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

gudinde ai pus punctul pe "I". Eu nu prea beau lichide si sunt si constipata. Infectiile urinare au inceput odata cu debutul vietii sexuale. Nu o data am auzit ceea ce mi-ai spus tu, dar, ma straduiesc sa beau lichide cu forta. Uneori, trece o zi fara sa beau macar un pahar de apa . Nu am inercat tratament homeopat niciodata. As dori deocamdata unul naturist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

quote:
Originally posted by marynik
Aaaa , si am o problema si cu sindromul premenstrual .Efectiv ma termina
Mi-ar face placere sa va cunosc mai bine
Si voi daca vreti sa stiti mai multe despre mine , intrebati ma orice ,iar daca imi puteti da vreun sfat, mi-ar prinde f bine


Marynik Eu cred ca dupa ce incepi sa inghiti tratamentul vei scapa si pe SPM. Si dc nu e asa sa-mi spui.
Pai sa facem cunostintza, eu nu am bb din cauza de azoospermie. Tb sa facem un FIV+ICSI cu prelevare de prin biopsie testiculara. Si din motive financiare l-am cam amanat , dar in vara asta il vom face. Sa dea DD si sa reusim din prima

quote:
Originally posted by anes
Eu am mare nevoie de sfaturile voastre fetelor, pentru "starpirea" Escherichiei Coli care imi provoaca infectii urinare recidivante de aprox 10 ani. Nu mai vreau antibiotice pt. ca am luat toata gama, pe toate caile.

Anes nu stiu ca sa-ti zic sa mai iei. De preparatul cu miere+propolis+catina te-ai tinut? Uite imi sclipi mintea putzin, iei de la FLP capsule de usturoi care sunt f tari una dimi si una la pranz sau seara (dizolva si pietrele la rinichi dc iei 2 deodata) si mai iei si pastile de propolis care se sug 2/zi. Cu astea 2 sper sa rezolvi. Dc mai aflu de ceva iti spun. A.... cica sa ai grija cu directia cand te stergi sa fie din fatza spre spate si hartia igienica sa nu fie colorata .
quote:
Originally posted by ioana78
Cu asa fete documentate nici n-am stat pe ganduri (pt nimeni nu e sanatos tun), asa ca va rog sa-mi spuneti ce sa fac cu ciclonul care e neregulat. De obicei intarzia 1-2 zile ( e de 30 de zile), dar de doua luni mi s-a dat de tot peste cap! Mi-a intarziat 7 zile, respectiv 11 zile. Stiu ca ceva nu e in regula. Mi-am propus sa merg la gine, dar cred ca numai in aprilie.

Ioana78 Sa iei in zilele in care nu sangerezi extract de muguri de zmeur de la Plantextrakt 50 picaturi dimineata inainte de micul dejun. Este reglator hormonal si progesteronic in acelas timp.(asta iau si eu acum) Pt ca la tine e lipsa de il iei asa , dc era vb de o alta fata care avea sanse sa ramana gravi in mod natural as fi spus sa ia doar dupa ovulatie. Dc ti se pare tolba cam goala ia si celebra Omega 3 de la Dopell Hertz cu acid folic si B-ri.





Miki
Anul asta pui de-un pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Ioana78 tu ti-ai facut analize hormonale? Cum sunt? Eu nu stiu decat de anal sotzului tau , de tine nu tin minte sa fi spus dc te-ai investigat vreodata.
Gudindel ceai de teci de fasole ai baut? Te rog mumos poti spune sumar cam ce face metforminul ala sa nu mor proasta



Miki
Anul asta pui de-un pui

Mergi la inceput