Informatii utile Constanta 13

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna fetelor!
Mickita bine ai venit si felicitari pentru sarcina!
Esti binevenita oricand la noi, chiar daca vei scrie mai mult la subiectul cu mamici si gravidute, cum e si normal.
Madaluta cum sa ne suparam pe tine, ar fi bine daca ai putea sa ne "rapesti" pe toate fetele de aici si sa ne duci la Odisee. Dar o veni si vremea noastra.
Mari tinem pumnii pentru foliculul norocos!
Maria iti doresc mult succes! Te pregatesti de fiv cu Cocei la Giulesti?

toate fetele!

Ioana
animalutele mele iubite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Madaluata: Acum m-am linistit vis-a-vis de Ig G si M...multumesc!!Spune-mi, te rog, daca Ig G e negativa Ig M nu poate fi decat negativa, nu?? Mi-au trimis pe fax rezultatul de la Chlamydia Ig G = negativ si nu stiu de e nu-i si Ig M ( a fost in lista ceruta ).
Ioana: Pe 20 februarie e prima intalnire....atunci vom face planurile....eu vreau sa fac FIV cu Cocei si M.( vom vedea ce urmeaza )
Madlen: Ti-am trimis un pm cu ceva timp in urma, l-ai citit??
O zi buna tuturor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

Fetelor, unde va intilniti voi? Vreau sa ma alatur si eu voua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

quote:
Spune-mi, te rog, daca Ig G e negativa Ig M nu poate fi decat negativa, nu?? Mi-au trimis pe fax rezultatul de la Chlamydia Ig G = negativ si nu stiu de e nu-i si Ig M ( a fost in lista ceruta

da, IGG negativ, implicit si igm negativ, dar vezi k atata timp cat nu ai avut boala, nu ai nici imunitate...deci, (doamne fereste) o poti contacta oricand.La astfel de rezultate, analiza se repeta periodic.

quote:
Fetelor, unde va intilniti voi? Vreau sa ma alatur si eu voua.


mari_lolutza:din pacate, noi cele de la subiectul acesta nu ne-am intalnit niciodata, asa planificat. Ioana si Angelique au fost la mine la maternitate cand am nascut.
Cu fetele de la celalat subiect ne intalnim de obicei sus la Tomis la locul de joaca pentru copii, dar in ultimul timp cate una din fete ne-a invitat la ea acasa.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Nu am mai scris de ceva vreme, dar acum am vesti proaspete.
Pe data de 23 incep tratamentul pentru FIV nr. 2 si pe 26 plec iar la Szeged intr-o noua incercare de a avea un .

mari_lolutza promit ca data viitoare cand voi mai face o adunare la mine sa nu mai uit sa te chem. Data trecuta a fost prea din scurt si nu am postat aici o invitatie. Rusine mie!
Maria08 vad ca nu mai vrei sa mergi cu mine pe calea ungurilor. Eu iti doresc oricum mult succes!
mickita bine ai venit!
Madaluta !

Pupici pentru toate si mult succes!. Va doresc ce-mi doresc si mie!



"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita niciodata cum i-ai facut sa se simta" (Carl W. Bueechner)
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">
Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

CRISIS81, multumesc anticipat de invitatie. Ne putem intilni si la mine acasa, chiar daca eu am un apartament micut cu 2 camere in Tomis Nord. Astept cu drag toate fetele care vor sa vina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:



"A iubi pe cineva e totul! Dragostea te face sa treci peste orice obstacol ce ti se pune in cale. Cand IUBESTI inseamna ca traiesti!"



"De Valentine’s Day, lasa-ti inima sa zburde pe cararile iubirii… invata sa fii fericit, iubeste ca sa fii iubit!"




Va doresc o zi minunata tuturor! O zi plina de , cu , multa si bineinteles !


www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">
Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna fetelor! Va doresc sa aveti o zi minunata alaturi de sotii vostri!

Si fiecare zi sa fie pentru voi Valentine's Day!

toate fetele!



Ioana
animalutele mele iubite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eleny79 spune:

Buna fetelor!
Happy Valentines Day!!
Vroiam sa va intreb voi unde mai mergeti sa va faceti analizele?
Vreau sa repet spermograma sotului si la Synevo nu prea mai am incredere.
Deasemenea,as vrea sa merg sa-mi fac HSG si nu stiu daca trebuie sa merg intr-o anumita zi a ciclului.
Dr Lutescu mi-a spus ca nu ar fi necesar sa-l fac atata timp cat nu am avut nici o sarcina pierduta dar ma gandesc ca asta nu ar fi singura cauza a trompelor infundate.
Oricum pentru linistea mea as vrea sa-l fac.
Voi ce ziceti?
VA PUP PE TOATE SI SA AVETI O ZI PLINA DE IUBIRE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Eleny HSG se face din cate stiu eu, dupa trecerea CM, eu asa am facut. De fapt ce am facut eu se cheama test de permeabilitate, l-am facut la Lutescu. Ca si tie, d-na dr. mi-a zis ca nu e nevoie sa-l fac, dar mi-a facut la insistenta mea.
Tu unde vrei sa faci, tot la Lutescu?
Ref la spermograma, singurul lab unde se face cat de cat corect este Synevo. In alte locuri poate iesi spermograma mult mai buna decat este in realitate si te induce in eroare.
Daca va hotarati sa faceti la Synevo, sunati inainte cu cateva zile sa aflati programul cand se primesc spermogramele, ca la un moment dat nu se mai primeau decat sambata, probabil atunci avea cine sa le lucreze.
Cris multa bafta la FIV2! Sa dea DD sa ti se realizeze visul de data asta si sa fie totul bine!
Maria multa bafta iti doresc si tie! Sa fie intr-un ceas bun!
Dearbambi

Ref la intalnire, poate facem si noi aspirantele, una. Daca hotarati ceva, poate vin, in fct de ce program am, as vrea sa ne cunoastem.




Ioana
animalutele mele iubite

Mergi la inceput