Informatii utile Constanta 13

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eleny79 spune:

Ioana,la asta ma gandeam si eu...
Oricum o sa mai merg la dna dr si luna viitoare sa mai incercam odata.
Intre timp am auzit de o cunostinta care a reusit cu dna dr.la a 4-a incercare asa ca exista sperante si pt noi.
La ea problema era tot sotul asa ca...
Pupici si o duminica placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Fetelor, a fost vreuna dintre voi ieri la Bios Diagnostic, la Bucuresti?? Era acolo un cuplu din Constanta si ma intrebam daca e o fata de pe forum....
Ioana: Si eu am insistat inainte de inseminare sa-mi faca eco....pana la urma nu a avut incotro....mie mi se pare absolut necesar!!!!Daca foliculul nu s-a spart sau nu-i aproape de acest moment....da-i banii aiurea.....cat despre asta ar fi mai multe de spus...
Va pup pe toate, fara exceptie!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

quote:
MADALUTA, ce schema de stimulare ai facut tu? Eu am senzatia ca schema mea e prea slaba, ca nu-mi simt ovarele de nici o culoare. In ce zi a ciclului ai inceput si cu ce ai facut tratamentul

mari:schemele de stimulare nu se potrivesc de la o persoana la alta. Depinde foarte mult de lungimea CM , dar si de lungimea fazei luteale si foliculare.
Multi medici care mi-au prescris stimulare nu au tinut cont de astea si imi dadeau schema clasica, adica din ziua 3 closti sau puregon si din ziua 16 duphaston....Chestia asta mi-a daunat pt k eu aveam cm -ul lung de peste 32 de zile si neregulat, iar duphastonul luat inainte ovulatie nu facea decat sa o inhibe.
Singurul medic care mi-a calclulat efectiv cu creionul in mana schema a fost d-na lutescu, dar n-am apuacat sa o urmez deoarece ma hotarsem sa fac inainte laparoscopie si histeroscopie, iar abia apoi sa o aplic. am ramas insarcinata imediat si n-am ami aplicat-o

Madalina25
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

MADALUTA, esti o scumpa. Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mickita spune:

Buna dragelor! Recunosc ca sunt novice pe forum , dar orice lucru are un inceput asa ca-mi fac curaj . Sunt o viitoare mamica, am 5 luni si astept cu mare emotie momentul. Sper sa pot gasi aici sfaturi utile si sa-mi fac prietene cu care sa ma consult. Precizez ca sunt din Constanta. Asa ca daca sunt burtici din Cta si vor sa vb accept cu mare drag.

Inchei aici mica mea istorioara si sper sa ne auzim cat mai des.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Buna fetelor!
Cam slaba activitate aici.....azi spun si eu " prezent"!!! Despre mine la momentul asta: am primit o parte din analizele facute sambata pe fax , iar pe celelalte le asteptam peste vreo 10 zile....pe 20 februarie - marea intalnire cu dr. Cocei!!
Pentru fetele cunoscatoare..as vrea sa ma verific....daca Ig G este pozitiva si Ig. M este negativa insemna ca am imunitate, nu? Sau ma insel??
Va pupacesc pe toate!!!!!!
Sa nu fiti suparate pe mine ca am intrat mai rar....am luat si noi o pauza , dar acum am plecat la drum!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Mai fetelor.......chiar deloc activitate .....offfff....
Crisis: Din cate stiu eu luna viitoare vei fi iar la unguri, nu?? Iti doresc de pe acum succes!!
Merdan: Pana la urma ce decizie ai luat?? Ce planuri aveti??
Andicu, Mamacita, Madaluta: Voi aveti atceva mult mai important de facut decat sa intrati pe forum!
Cineva scria la un alt subiect despre intalnirea care a avut loc......a fost o intalnire????
Numai bine!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

Fetelor, am fost azi la dr. si mi-a zis ca am un folicul de 19 mm. Va rog sa-mi tineti pumnii cit puteti de strins.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

quote:
Pentru fetele cunoscatoare..as vrea sa ma verific....daca Ig G este pozitiva si Ig. M este negativa insemna ca am imunitate, nu? Sau ma insel??


maria: da ,asa este : inseaman k anticorpii sunt prezenti, iar boala e absenta.

quote:
Cineva scria la un alt subiect despre intalnirea care a avut loc......a fost o intalnire????
Numai bine!!

Daca ai citit la celalalt subiect de constantence, da a fost o intalnire...dar nu numai una. Noi ne intalnim destul de frecvent in ultimul timp, iar daca voua v-ar face placere sa veniti cu noi...va asteptam cu mare drag....

mickita: bun venit si sarcina usoara!
nu as vrea sa le supar pe fetele de aici k vreau sa "te rapesc", dar ma simt datoare sa iti dau o informatie "utila" si sa iti spun k pt mamici si gravidute de constanta mai este deschis un subiect la capitolul"odisee".Multe din noi am trecut intai pe aici dar ma bucur pentru tine k tu ai sosit direct cu bb la purtator si n-ai mai avut nevoie de asteptare, tratamente, intrebari, nelinisti...si toate cele.Bineinteles k poti scrie si aici, iti vom raspunde cu mare drag oriunde te vei posta.Fiind la inceput , primele 10 mesaje iti vor fi moderate si vor aparea cu intarziere, iar din cauza asta multe fete s-ar putea sa nu-ti raspunda. Sa nu crezi k este ceva intentionat, caci aici gasesti numai fete sufletiste.....

mari_lolutza: gata, tinem pumnii stransi..stransi..si ....
Te sfatuiesc insa sa mai faci un echo sa vezi dc acel folicul s-a spart( adica daca ai ovulat) k sa stii ce ai de facut pe viitor...nu vreau sa te dezamagesc, dar nu toti foliculii se sparg si elibereaza ovulul...

Madalina26
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Mergi la inceput