Declaratie rpivind motivul de adoptie

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_29may

Am nevoie de ajutor,

Vreau sa adopt o fetita si nu stiu cum sa fac declaratia privind motivatia de a adopta si as avea nevoie de un model precum si de caracterizare.

Va multumesc si poate ma mai invata-ti si pe mine ce am de facut, aceasta fetita a fost crescuta de mine si de fam. mea si apoi ne-a fost luata.Acum vreau sa o infiiez si am nevoie de ajutor.


Uite aici modele de caracterizari prin bunavointa Mishei () http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133142&whichpage=6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bogdan_dab spune:

Buna fetelor, noi am facut dosarul de adoptie de un an, si cei de la protectia copilului din braila nu au dat macar un senm de viata. Cand am facut actele pt. dosar ni s-a atras atentia sa nu ii stresam cu telefoanele pentru ca ne cauta ei cand gasesc un copil, chipurile , care se potriveste profilului nostru psihologic. Nu am vrut sa apelam la (PCR- pile, cunostinte si relatii) dar se pare ca pe la noi asa se rezolva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuelita spune:

Bogdan_dab, banuiesc ca stii ca poti trimite cereri pe fax catre toate DPC-urile din tara. Din cate stiu se trimite pe fax atestatul, cerere si inca un document dar am uitat cum se cheama. Sigur stiu fetele.

Nu vreau sa plictisesc, insa mai scriu si aici: in cauatarea mea a unui copil mulatru am vorbit cu multe dintre DPC-uri. Toate mi-au spus ca nu au copil mulatru dar au copii rromi sanatosi si frumosi.

Fiecare are diverse opinii pe care le respect si nu le comentez.
Tot ce va rog e ca o fractiune de secunda sa va ganditi cum ar fi sa acceptati sa vedeti si un copil rrom.
Cand te afli in fata copilului potrivit, faptul ca e rrom e un detaliu tehnic pe care nu-l mai iei in seama. Si da, copilul potrivit, acela care va asteapta, poate fi si intr-un corpusor de copil rrom. Sunt la fel de frumosi, isteti si inocenti ca si copiii romani.
Succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Salviae spune:

Bogdan, atestatul le aveti in mana? Eu am depus dosarul in septembrie, ni s-a spus ca o sa primim atestatul inainte de craciun. Bine, nu ne-au zis care craciun. Probabil cel din 2oo9... Ar trebui sa avem si noi rabdare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

"Dispozitia" e al treilea document Atestatul este anexa la acea dispozitie.
Si da, se pot trimite cele 3 hirtii pe fax la toate DPC-urile din tara. Teoretic, prioritatea o au cei din judetul respectiv, insa copilul TAU poate fi si in Asia, ca tot al tau va fi.

****************************************************************


In fiecare zi alaturi de Emma!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde" target="_blank">Curiosilor

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankel spune:

Buna ziua la toata lumea,

Ma alatur si eu grupului de persoane care vor sa stie cum se face o declaratie de motivatie. Am inteles ce anume trebuie scris, dar nu reusesc sa leg cuvintele coerent.

Va rog frumos, daca puteti, sa ma ajutati cu un exemplu concret.

Multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole30 spune:

Buna la toata lumea!
Eu am un baietel de 5 luni si as dori sa creasca alaturi de un fratior pe care as dori sa il adopt. Sunt atat de multi copii care au nevoie de dragostea noastra incat sper sa reusim cu totii sa trecem peste birocratia din aceasta tara si sa putem bucura un sufletel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

ankel - activeaza-ti PM-ul, ca sa-ti pot trimite un model de motivatie.

mult succes.



...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

SoriLea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankel spune:

SoriLea,
ce inseamna PM si cum as putea sa il activez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

ankel

da-mi adresa ta de e-mail ca sa pot sa-ti trimit un model de motivatie.

SUCCES


...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

SoriLea

Mergi la inceput