Copii din 1995-1998(14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katy spune:

Si pentru ca am vazut ceva despre Science Fair noi tocmai am scapat!Aseara trebuia sa mergem sa le admiram -am zis pas- ca nu merg sa admir proiecte facute de parinti.Care mai de care mai pompoase circuite electrice ,grafice cu formule matematice mult peste nivelul de clasa a patra.Fii-mea a demonstrat cum oxideaza marul, simplu ,dar tot m-am chinuit 2 zile sa zica "chemical reaction"si nu chemical recreation...Nici nu ma mira de ce ultima varianta ii era mai usor de tinut minte..doar are 9 ani.Ca sa nu mai zic ca am stat o zi intreaga sa se inegreasca merele si am aflat ca de fapt marul nu era copt de aia nu oxida asa repede.Inlocuit marul,facut poze si gata proiectul.Anul trecut a fost o faza haioasa tare cand unul din copii a facut fantana arteziana(mentosan pus intr-o sticla cu soda)si i-a improscat pe toti cei din jur!Tot juriu era ud fleasca dar ar fi trebuit sa stie care e riscul.Macar daca ar invata ceva copiii din experimentele astea..Scoala sa iasa bine ca are proiecte fitoase ca in rest parintii au timp berechet.
M-am intins cam mult pentru un prim mesaj.

Katy



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Ioi ce-mi place cum ne inmultim! Gaby_K, Katy, bine ati sosit, fac eu oficiile de gazda pana apar si restul fetelor! Astept, cu interes, sa povestiti mai mute despre copilasii din dotare.

Ati schimbat titlul, gagici? Ca numai nu mai intelegam de ce nu va gasesc si ce s-a intamplat? Gata, nu ma mai simt tolerata de azi!

Mihaela, stai sa vezi, ca eu sunt in culmea disperarii, mie au inceput sa nu-mi mai vina cuvintele in romaneste. Pe ungureste chiar nu mai pot deloc, transpir pana incep si pe la al treilea cuvant ma trezesc ca de fapt io vorbesc in engleza... Cel mai rau, am inceput sa visez in engleza de vreo 2 ani, de speriat, asa ceva, iti dai seama ce vise fade am! O fi varsta, nu stiu, eu ma amagesc ca am hardware cu spatiu si procesor limitate la craniu si ca sa stochez info, mai trebuie sa si "delete" cei mai vechi, ca nu pot sa upgradez, da ma tem ca am facut "format" pe-acolo... E si la voi vacanta?

Sanca, tu, de ex, ma uimesti ce bine te exprimi in Ro, cred ca tu esti versiune de-aia mai performanta de hardware! M-am distrat, cum ai reusit sa-l scoti pe Elliot la cumparaturi de mancare??! Mi-am amintit de data cand iti cautai sotul in magazin si el era de fapt acasa , Elliot e ori parolist, ori gurmand. Ce a dorit sa cumpere?

agho, bine c-ai scapat de cizma! Acum poti sa-i prinzi din urma pe copii, nu mai scapa ei! Ce chestie cu concediul medical.. toata luna feb?

miki, ala da stimulent cu tabara, n-are cum sa nu functioneze mai bine decat orice momeala! Succes la basket (si la "mascotit" celui mic - mandrete de el ca citeste, bravo, la anul cred ca ajuta invatatoarea la clasa sa-i invete pe ceilalti alfabetul).

Andra, da-o-ncolo de cocina, who cares! Ai grija de tine si sper sa te simti mai bine curand. E tare graitor mesajul tau in a exprima starea ta de spirit.

mirela68, vacanta placuta, si voi tot in iglu traiti pe-acolo? Dar cate materii se face la voi acolo? Paishpe? In ce clasa? Ma !

isabela, si fata mea e lipicioasa pana dincolo. Nici eu nu sunt pupacioasa, dar nu pot sa-i rezist ca ma pupa de-mi merg fulgii. Acum voi scapa o vreme ca vine mama si se mai da si la ea.

Ana68, nda, din cand in cand trebuie sa le reamintesti copiilor astora mari ca nu tot ce zboara se mananca. Ei sunt mari si tari doar cand le convine, cred si eu ca e convenabil asa. Bine ca s-au linistit treburile.

Treaba cu dependenta nu-i gluma, vad ca experimentati si voi (miki ce te joci tu, ia zi! ). Cand fiu-miu avea 3-4 ani, deci prin '94, m-am gasit ocosha sa-i cumpar nintendo. N-a cerut niciodata, am zis sa aiba copilul. Doar ca el era mai interesat in alte jucarii. Si-am luat eu intr-o zi ala si i-am dat cu Super Mario. Si cand m-am dezmeticit, dupa vreo luna, am realizat ca nu mai prea stiu ce s-a intamplat in luna aia, dar ca naibii nu pot trece de niste tzurtzuri intr-o pestera cu Mario ala de cateva zile. Tot cad, pierd energii... Si-atunci am zis "ho", am ascuns jocul si gata. N-am mai cumparat nimic pana mai de curand, cand am cedat, iar. Am zis ca nu-i chiar asa de negru... Ei si v-am zis ca in primavara fiu-meu juca in jur de 40 de ore pe saptamana? Bine ca i-a trecut cumva, acum are doar perioade! Asa ca, la fel ca si fumatul (apropos, andacos, cum merge renuntatul) la unii e mai adictiv decat la altii...

Mama vine ea, dar mi-e groaza deja, ca, pe langa ajutor si salam sasesc, vine iar cu rasfatatul suprem al lui MrP, singurul si unicul ei nepot masculin, incepand de la "copilul are dreptate" intotdeauna, la indopatul lui in fiecare seara la cerere pe la 11 cu BLT, not good for me...

Am uitat sa va spun ca desenul cu sloganul comunist al lui Mao, a fost singularizat si laudat de teacher de engleza. Intre timp a evoluat, e colorat, nu l-am mai recunoscut, daca-l mai vad in zona ii mai trag o poza. katy, noi avem "science fair" peste 2 sapt, eu nu m-am amestecat mai mult decat sa raspund daca m-a intrebat ceva, sunt curioasa, ca am vazut doar fasolele prin casa, n-am citit referatul si nu stiu cum vor prezenta. Interesant subiectul cu oxidarea!

Bey, da-i greu cu raspunsul la fiecare cand e activitate aici, si te pomenesti ca am mai si uitat pe cineva (caz in care probabil nu am zarit postarea, ori mi-am scurtcircuitat nervii cumva), scuze maxime.

Maine avem furtuna de zapada, anul asta doar in weekend le-am prins, of. Un weekend placut! Hai ca m-am intins, dar am zis sa fie, ca cine stie, poate iar nu mai dau pe-aici o saptamana.




Common sense is not so common...        [Voltaire]                 DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutare dragelor,

Isabela si eu am incercat o astfel de apropiere de prietenie...nu pot spune ca nu ne intelegem bine,din contra...vorbim ca noi fetele,numai ca eu sunt un gen de om mai...altfel,nu stiu cum sa-ti spun?mie nu-mi plac matzaitele si pisicitele...care vorbesc cu multa intonatie in glas si-si dau ochii peste cap,eu am o impresie bine stabilita in mintea mea si in urma experientelor cu astfel de persoane,ca sunt femeile in care nu poti avea incredere.Si pe langa asta, copila asta e foarte materialista,atunci cand are nevoie isi aminteste si de mine si de ma-sa si de ta-su ,de toti.In rest,daca nu o mai suna ta-su uneori...sufletu'.Asta e!Nu vreau sa par rea si ipocrita,tolerez multe,asa rea cum sunt...dar in momentul in care toate activitatile tolerate incep sa imi atinga proprii copii,in avantajul altuia si vad neechitate...ma simt pe post de taur,pe bune,mi se iau mintile si mi se intuneca privirea si nu mai raspund de mine...
Apropos de Anutza ta:cred ca te-ai gandit bine,probabil ca fata ti-a atras atentia...asa mai face si Alex si cand vede ca nu il bag in seama incepe sa o maimutzareasca pe Luana...Felicitari de mediile excelente!
Andra...ceapa ei de gripa!Insanatosire grabnica!
Miki,felicitari si tie pentru Andrei,pentru mediile foarte bune!Lasa mamico baiatu' sa mearga in tabara la vara...cine stie peste nu stiu cati ani daca n-o sa ai la usa casei un alt Ghita Muresan?????Ei?ati depus dosarul lui Luca?
Agho,bravo baiatului tau pentru media la romana!Aceeasi chestie i-am zis-o si eu lui Alex,noroc cu rotunjirea in sus,nu in jos...ca nu mai vedea el medii de 10 pe linie.Ma bucur sa citesc ca piciorul tau si-a revenit.Intradevar,bine ca inca il protejezi,bine faci!Sper sa fie in regula si sa poti pasi linistita!
Anca...ce fain la shopping cu flacaul...cred ca v-ati distrat super!Pai si eu cred la fel vis-a-vis de reactia lui Marius fata de fata mare...insa uneori nu cred...Marius e mai open mind in privinta asta...el mai mereu zice ca deja e majora si raspunde pentru faptele ei,ii spune asta in fata,chiar si eu fiind prezenta.Imi amintesc ca fata a facut o boacana imensa anul trecut,ceva ce nu pot povesti aici...in fine,s-a lasat cu lacrimi multe,depresie,grija parintilor ei sa nu faca o alta prostie,Doamne fereste....cu cheltuiala si mesaje citite de Marius,de asta cat e el de tare ca piatra se cutremura.Si si-a iesit omu' din pepeni la un monent dat si i-a zis in fata ca isi ia mana de pe ea,ca i-a spus foarte clar,cand a facut 18 ani,ca intai cartea si pe urma altele si ca daca i-a trebuit distractie si independenta...sa suporte consecintele...M-am si minunat atunci ca toate lacrimile alea imense nu l-au mai impresionat deloc.Deci cumva atitudinea lui Marius e deja stabilita,dar poate ca undeva intr-un coltisor are un regret...si banuiesc ca regretul asta vine si din faptul ca nu a fost alaturi de ea cand,poate,ea avea nevoie mare de el,in adolescenta ei.
Pai toyotistii se vor intalni in localitatea Danesh,undeva intre Medias si Sighisoara...la un complex turistic numit "La Danes Dracul" sau cam asa ceva...si vin din toata tara.
Miha...corect si sunt de acord cu programul la calculator.Alex are voie la comp foarte rar si cand o face parca ar recupera timpul pierdut...Ma bucur pentru succesul tau la suedeza!Felicitari!Nu te conversezi in casa cu Diana si Silvia?
Mqqm....ce facultate?Io-s confuza...Nah,deci mama ta se poate considera ca si ajunsa la voi,nu?Lasa sa alinte copiii,ca d-aia e bunica...Asa e cu tot ce zboara ,se mananca...si eu am fost la fel,de aceea incerc sa fiu toleranta si ingaduitoare...atat cat pot.Sa treceti cu bine de furtuna de zapada!
Gabi...bine ai venit aici.Ma bucur sa te reintalnesc!
Katy,bun venit si tie!

Fetelor...Alex incepe sa-si revina,incetisor...in schimb o luam de coada cu Luana...azi dimineata avea oleaca de temperatura,nu mare,37,5....in schimb tuseste ca 5 magari pe deal si are gatul visiniu...asa ca medic scrie pe noi dupa amiaza....
Va pup si sa aveti un week end excelent!


Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Bun venit fetelor noi! Si eu m-am cam uitat dupa subiect si nu-l mai vedeam...

Azi e zi de relache la fata mea, le-a spus diriginta sa vina fara carti la scoala, le va trece doar mediile in carnete si gata. Nu stiu cum s-a invartit Diana mea, dar are media 9 la fizica, a luat un 9 in testul de saptamana trecuta si i-a mai pus un 10 pentru ca a tot raspuns la ore. La Cangurul a gresit vreo 4 raspunsuri din 40, nici nu stiu daca mai exista vreo faza sau asta a fost singura.

Nu stiu cine spunea ca a crescut Diana fata de anul trecut, ca realizari scolare. Eu zic ca a scazut, anul trecut a avut 3 medii de 9 tot anul, acum are 4 deja doar pe primul semestru. Dar nu-i bai, daca se va mentine sistemul cu admiterea la liceu, trebuie sa munceasca sa aiba medii generale peste 9,50 daca vrea la liceu bun. Nu-mi place ca punem accent pe note si scapam din vedere ca ar trebui sa-si formeze mai inainte de toate o cultura generala, dar asta e sistemul, incurajeaza animozitatile si competitia intre copii pe baza notelor.

Vad ca vorbiti de dependenta... am avut si eu perioada Diner Dash, apoi Luxor, acum sunt cu trivia, cultura generala, ca si Miki.

Mqqm, salamul sasesc de la Cris Tim e preferatul fetei mele, eu mai mananc din cel uscat, imi place mai mult. Bine ca ai rezolvat cu venirea mamei tale, sper sa ajunga si salamul cu bine, sa nu ramai cu gandul la el.
Poate va ocoleste furtuna de zapada, sa puteti iesi in weekend eventual.

Ana, bine ca ati trecut peste hop! Mie de situatii de genul asta mi-e teama cand ma gandesc sa ma recasatoresc. Probabil e mai sigur cand el nu are copii din casatorii anterioare, dar nu poti sti niciodata. Mai ales ca as avea tendinta sa super-protejez copila de eventuale "atacuri". Mi se pare firesc sa beneficieze fiecare copil de aproximativ aceeasi suma de bani, ca sa nu existe discutii, indiferent pe ce se duc banii aia. Numai sa fiti amandoi de acord cu asta. Eu cred ca ai facut bine ca n-o mai acoperi pe Dunia. Ea e posibil sa-ti poarte pica acum, insa va realiza mai tarziu ca nu e bine cum procedeaza.

Mihaela, inregistrezi progrese! Important e sa intelegi ce se vorbeste si sa te faci inteleasa la randul tau, mai cu suedeza, cu engleza, chiar si prin semne, de ce nu? Esti abia la inceput, e chiar meritoriu ce stii deja.

Sanca, fata mea a cam trecut de faza geloziei... A avut o perioada cand nu ma lasa nici sa iau un copil strain in brate sau sa spun de alt copil ca-i frumos. Acum e interesat de cum da ea in fata prietenilor. Are o manie cu parul, a avut un par foarte frumos, lung pana la fund, dar nu l-a mai suportat si i l-am tuns cam pana la umeri. I se ondula frumos, era o frumusete. Apoi iar i-a picat ca vrea sa-l tunda si am ajuns la o coafeza care si-a batut joc de parul ei, a tuns-o in scari, dar foarte scurt in partea de sus, iar ea il are des si aspru, ii sta ca o matura. Pana ii creste il tot aranjeaza, il da cu ceara, il intinde cu placa, probleme mari! Hai ca am plecat de undeva si am ajuns la altceva !

Avem si noi o pisica, e destul de agresiva, mai ales cu mine. Nu m-am impus in fata ei si s-o vezi cum se infoaie la mine, vrea sa arate ca e stapana. Nu e sterilizata si cred ca si din cauza asta e mai agitata. Vreau s-o dau undeva la curte, sa vad cum lamuresc copilul, ca o iubeste mult.

Agho, felicitari pentru scoaterea gipsului! O vreme va trebui sa te protejezi, sa ai grija cum pasesti... Apropo de tenis, ca spunea Sanca, asta vara am jucat ceva mai mult si m-am ales cu rani la degetele mari de la picioare, mi-au cazut unghiile, cred ca incaltamintea a fost de vina, desi era sport, nu stiu cum am reusit s-o patesc.

La aragaz Diana umbla rar, cand isi fierbe crenvursti. Altceva nu face, nici nu incalzeste mancarea. Am de gand sa cumpar un cuptor cu microunde, sa-i las pregatit, doar sa incalzeasca. Langa aragaz trebuie sa stea, cred ca ar uita mereu mancarea pe foc.

Miki, oare jucam acelasi joc? Eu n-am reusit sa stau atatea ore, imi fug ochii la un moment dat si renunt, pana a doua zi .
Acum Andrei are motivatie sa traga tare cu scoala, se va duce in cantonamente si chiar daca nu e program de voie acolo, face ceea ce-i place. Felicitari pentru Luca! O sa-i prinda bine la scoala ca stie sa citeasca.

Isabela, asa e, copiii la o anumita varsta sunt mai sensibili, cer mai multa atentie, sunt centrati mai mult pe persoana lor. Abia de pe la 16 ani se desprind un pic si pot privi oarecum obiectiv situatiile. Dar asta e teoria, cine stie ce ne asteapta in practica?

Felicitari copiilor pentru rezultatele foarte bune de pe primul semestru si vacanta placuta!

Pup pe toata lumea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Bun venit,Gabi_K si katy!
Ca si Mqqm am ramas surprinsa si amuzata ca uite cate mamici vin aici! Ma repet, dar "vechile..." de pe ac. subiect sunt ca si vinul vechi!Se degusta incet, strop cu strop!

Mqqm...am ratat la scadere, ce sa-i faci? Dar cu-atat mai mult esti o minune!

Sanca, cred ca si eu ca ti-a placut plimbarea cu Elliot! E bn ca e organizat. Si are drept., noi le cerem punctualitate si cam ce oferim in schimb?...Sa ne fereasca Dumnezeu de judecata copiilor!

Mihaela, nici n-am vazut ca se schimbase titlul sub. M-am ghidat dupa numele voastre...cine a postat ultima...Ma bucur! Asa, sigur va fi si mai mare forfota! Inteleg partea cu Ovi, se mai intampla si la noi uneori si-asa nu-mi place. Eu pun mare pret pe comunicare si And. la un mom. dat chiar era suparat ca sunt rare ocaziile cand petrece timp numai cu tatal sau! Ana n-are faze de-astea! Ea face mereu glumite pe seama lui, el doar rareori se supara...asa ca-i merge!

Gata cu scoala. A venit acasa si si-a amintit de-o discutie dintre noi doua si m-a intrebat daca maine o va duce tatal ei la patinj?
And. maine merge la ziua unui coleg (tot And. il cheama si pe coleg).
A! Si ieri s-a descurcat la Cangurul-engleza (cu unele erori evident).

Super faza cu Anele nou-venite! De unde era doar Ana68, am venit eu cu Ana mea, iar acum au mai venit doua Ane!
In mare, avem Diane, Ane, Andrei/Andre/ade, Robert, cate un Alexandru, Elliot, Dedi, Matei, Luca, Luana, Silvia, Mr.P...

Mai, asa ma doare singurul cap pe care il detin! Am luat ceva, dar poate ca nu-i suficient.

Cele (Ana68, Andra, Dana)cu copilasii bolnavi sau mamici bolnave, cum va mai este?

Miki, e buna treaba cu baschetul. Si And. viseaza la asta!A luat note la sport ca a facut saritura de pe loc si nu mai stiu ce, desi in mare n-a prea facut sport (de obicei fotbal fac la scoala). Poate in sem.2 sa faca totusi sport. Facuse ceva handbal la un club scolar. Si mai demult sah. Pt. toate astea treb. timp!

Tuturor va multumesc pt. sfaturile cu piciorul beteag. Fac eu exercitii, il masez usor cu crema de corp (pt. pielea care e jupuita in unele locuri) si diclofenac.
Si alta mamica de la fi-mea a avut piciorul in ghips, dar cica si l-a dat jos ca n-a mai suportat. Ea a patit-o din cauza unei batranice grabite care a impins-o pe scarile din tramvai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Salutare, salutare, vad ca ne inmultim. Eu si asa aveam probleme cu retinutul numelor, acum sunt total pierduta, hehe. Bine ati venit la noi fetelor!

Si Andrei a fost la cangurul de engleza, sa vedem ce mare scofala a facut.
A scapat de media 8 la religie, s-a indurat aia de el si cand a vazut ca se ahgita omul sa raspunda, i-a mai pus nu stiu ce nota si i-a iesit 10.

Aha, io ma joc Conquiztador, ma dor ochii deja, dar cred ca am trecut de prima faza, in care nu stiam de nimeni si stateam pe el. E groaznic cand te prinde asa un joc. Brrr. Acum ma premiez cu cate un joc, imi zic; dupa ce fac treaba X, ma joc doua runde, etc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Hej hej! In sfarsit e weekend!
Si cum la mine we-ul tine pana marti ma bucur si mai tare...insa, de data asta am primit teme ca niste elevi silitori ce ne aflam iar marti vom incepe saptamana in forta, cu o dictare!

Ok, sa trecem la ale noastre...am modificat listuta, le urez bun venit noilor mamici si noilor copilasi, asteptam sa intrati in povestile noastre, ma bucur ca va place cu noi.

Diana are deseara o petrecere, e ziua unei colege care a fost la ziua Dianei. E tare bucuroasa, sunt invitate numai fete, sper sa se distreze.

alma, eu ziceam despre Diana ca merge mai bine decat anul trecut...imi cer scuze. Tineam minte ca spuneai cat e de grea cl.5-a, de aceea am ramas cu amintirea mediilor mai mici poate...
Da, cu limba ai dreptate, chiar aseara discutam cu sotul meu ca am ajuns si eu momentele prin care a trecut el (imi amintesc perfect cand venea de la orele de suedeza in Ro si se plangea ca parca nu mai stie nimic, iar profa lui il incuraja mereu ca trebuie sa se "aseze" putin notiunile, cuvintele) si parca am o nebuloasa in cap. Ma incurajez singura zicand ca e doar o faza in invatare...simt si eu ca am progresat si ma bucur.

agho, aseara in sfarsit Ovi a ajuns acasa mai devreme, fetele inca se pregateau de culcare. Au sarit pe el si Silvia nici nu l-a lasat sa manance, a trebuit intai sa-i faca programul de gadileala, el e cel care se "ocupa" cu asta . Apoi am avut si noi putin timp sa mai povestim si sa-l mai intreb la suedeza, sa mai punem tara la cale....

mqqm, nici nu stiam ca stii/ai stiut ungureste. Eu ma laud pe aici ca stiu putina maghiara, ca mama e unguroaica si ca vin din N-V-ul Romaniei. Profa mea cand a auzit asta, mi-a spus repede: aaaa, Transilvania? Dracula! Atat stia despre Romania.
Eu stii cum simt? In timpul saptamanii imi setez creierul pe suedeza, jumatate de zi. Acasa nu am probleme cu romana, e normal inca, sunt de prea putin timp aici. Dar in we, cum nu am timp si sincer nici chef sa iau manualul in mana, parca mintea setata pe suedeza se seteaza din nou pe romana si marti e tare greu sa o mut iar pe suedeza . Imi spunea un coleg din SUA mai zilele trecute, ca si la el e la fel cu suedeza si engleza si se mira de mine ca mai pot vorbi si engleza . Si am patit si eu o faza simpatica la scoala. Una dintre colege cand a auzit ca stiu si putina maghiara m-a rugat sa-i spun ceva in ungureste...ma crezi ca a trebuit sa stau si sa-mi "mut" mintea cateva minute bune pana sa-i pot spune cuvintele in ungureste. E chiar foarte greu si la scoala deja imi e greu sa mai vorbesc engleza. Stiu ca nici nu trebuie, dar uneori cum nu vin cuvintele in suedeza, le mai amestec, mai ales cu colegii care stiu engleza.
Haha, azi ii explicam colegului meu din Armenia, care nu stie engleza decat rusa si armeana, ce inseamna carbunele si cuprul, nu intelegea cuvintele in suedeza si nu avea nici dictionar. Haiul de pe lume, ce mai, dar ne distram!
O intrebare: ce e BLT?
Nu, noi nu avem vacanta acum, aici vacanta e in saptamana 9, parca din 25 februarie. Atunci am si eu vacanta. Aici e saptamana sportului, copiii merg sa joace tot felul de sporturi...Diana si-a ales fotbalul!

Ana-Maria, pup Luana sa-i treaca repede raceala! Multa multa sanatate tuturor!

andra voi cum mai sunteti?

Huh, nici eu nu stiu daca am spus tot ce voiam , poate mai vin!




vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Se inteteste activitatea vad,las ca-i bine,Bine ati venit mamicilor.
Azi e o zi ceva mai buna,asta dupa ce ieri credeam ca mor,dar dupa-amiaza asa m-au apucat niste nervi pe fizicul asta al meu ca am dat ignore la toate durerile si m-am pus pe smotruiala de a zis mama ca-s nebuna,ma enerveaza statul in pat si vaicaritul asa ca am luat taurul de coarne.
Copiii sunt bine,se cearta intre ei deci se insanatosesc,au reinceput nazbatiile ,un alt semn de sanatate,oricum tratamentul il tin pana saptamana viitoare.
Robert ieri mi-a facut doua mari bucurii,dupa ce a inceput clasa a cincea dezastruos cu 7 la aproape toate testele,ieri mi-a adus carnetul si mediile erau de 9 si 10 cu o singura exceptie la matematica unde era 8 din cauza unui 4 cu care la ars p[t ca de 3 ori nu a fost atent si si-a scris alta tema,deci per total am fost multumita insa i-am atras atentia ca daca vrea turneee de rugby prin tari straine sa faca bine si sa puna osul la munca.
A doua bucurie a fost ca a facut toata piata exact ca mine,a luat cartofi ,ceapa,paine salata,mandarine,bineinteles in mai multe reprize,ca sa nu care prea mult,dar a luat produse excelente,ba a invatat sa sondeze si piata inainte de a cumpara,ce sa mai,comoara la casa omului.
Va pup si incerc sa tin pasul cu voi!


Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Alma, Miki, Andra, referitor la medii, acum chiar ca aveti motive in plus de bucurie! Felicitari!

Andra, bolnavioara cum esti, dar parca ai devenit un pic mai activa pe forum?... As vrea si eu sa am atata energie. Acum cateva zile m-am chinuit sa fac curatenie in baie, en-detail. Dupa ce-am terminat, nimeni n-a observat nimic. Puteam nici sa nu fac. Dupa ce le-am zis au inceput cu aprecierile.

Ana68 si Alma, abia acum am vazut postarile voastre. Nu erau cand ma apucasem si eu de scris prima data pe ziua de azi.
Si Ana are grija cum arata, dupa ce isi pune fesul/caciulitza, asa isi aranjeaza "franjurii" in jos...Parul ei e fragil si moale, nu cred ca va avea dimensiuni mari vreodata.

Ieri, And si colegii au iesit mai devreme de la ore, (azi le-au dat liber) si au fost in parc mai mult de juma' de clasa, s-au plimbat, jucat etc si And a venit multumit acasa.
Azi au tras fetele si baietii de And. ca sa iasa afara si-au fost cu totii la o pizza etc. Dupa un semestru abia si-au dat seama ca se pot simti bn impreuna. Azi, de unde nu vroia sa plece ca incepuse joaca pe calc., s-a intors bucuros. Posibil sa reediteze astfel de intalniri.
Pup pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Mihaela, am revenit sa-ti spun ca asa e : greu cu setatul! O scoti tu cumva la capat. Doar n-o s-o lasi pe Silvia sa stie suedeza mai bn decat tine?Esti si tu ca un bebelus! Incet o sa cresti, cu lingurita, nimeni n-o sa-ti ceara totul dintr-o data, dar sigur esti tu pretentioasa!Succes! Am ascultat si eu in "vorbele de copil"..si cred ca as avea nevoie nu de mai multe sertarase in cap ci de cateva perechi de limbi.

Ana68, deci asa...intalniri cu tttoyottishtii? Plus 10 pe linie...mare frumusete de note! Cum sa nu-l iubesti pe nazdravan?)

pe curand

Mergi la inceput