Regasiri (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

kokorina, e bine ca papa iaurt si fructe da daca vrei a pape bine bine masa de seara ( pe care eu una sincera sa fiu nu pun asa mare pret ca pe micul dejun si cea de pranz, uneori e chiar inexistenta, bine el mai suge inca, asta e altceva) nu le mai da sa rontaie nimic intre mese, eventual iaurtul il poti da dupa masa ca e usor si nu incarca burtica iar fructele mai bine le dai la micul dejun sau chiar in loc de cina, ceva de genul! astea le strica foamea! la noi daca de exemplu Octavian nu papa bine o masa, ii mai dau un pufulete, o eugenia, un biscuite sau o bucata de mar sa rontaie...dar daca papa binisor nu le mai dau decat dupa masa de legume si carne pe care eu o consider cea mai importanta masa a zilei! ma rog, vezi tu cum faci! daca au o perioada mai naspa si nu papa, crede-ma ca sunt destui mofturosi mai ales in perioada asta a eruptiei dentare, asa ca tre sa i intelegem, ei nu au pofta de mancare cand ii dor gingiile! rabdare si tutun! si ce e cel mai important cred eu, fara stress! stresul se transmite copiilor si nu aduce decat nervi si depresii ...incearca-i cu acelasi fel de papa la fiecare sfert de ora, daca nu vor si nu vor, inseamna ca nu le trebuie si le faci altceva la masa urmatoare, fara sa decalezi orele de masa!

roxana, astept poze ca eu una nu te mai tin minte!

kokorina, stai linistita ca mai sunt copchii care nu au stat in carut deloc ..eu una sunt tare fericita ca Octavian e genul energic, plin de viata, umblaretz, poznas..mi asa drag de el cand il vad cum face trasnai..ca sa vezi ce a mai inventat acum pentru distractia personala:se baga sub masa unde e o scandura de sustinere mai joasa, se culca orizontal si apoi se impinge de fund sa treaca pe sub ea..si se chinuie si se enerveaza si pana nu trece nu se lasa ..e ca un viermisor, o mica taratoare..

a invatat unde ii sunt picioarele si prima data cand i-am aratat avea piciorul gol, acum daca il intreb unde e piciorul se chinuie sa traga de pantaloni sa il dezveleasca ca deh! daca e cu pantalon nu mai e picior..si pune degetul victorios pe o bucatica de piele


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by desiree

poze cu noul dormitor

ne-a venit astazi e super misto sunt foarte incantata

it made my day!



Sa-l stapaniti sanatosi! e super! cam cat a costat?

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

DESIREE....vazut dormitor nou.e super meserias.e exact pe gustul meu,scuza-ma nu mie mi l-ai cumparat,dar imi place tare mult.sa-l stapaniti sanatosi si....sa stii ca e pe gustul meu :)

stii cum e faza cu mancatul asta,rontaitul sa-i zic asa?spre exemplu ei mananca mai tot timpul putin.orice le-as da mananca putin,eu nu pot spune ca le place aia si ailalta nu le place.ca din fiecare amandoi ciugulesc.daca dimineata mananca stiu eu fructe,asta pe la ora 9-10,la 11 laptele si apoi somn....masa de pranz e in jur de 13,cateodata in functie de somnul lor,ora se decaleaza.si cum ei papa putin,le mai dau ceva imediat(sa nu-mi scpape ora mesei),un iaurt,iarasi fructe,un biscuite.iar masa de seara(pe care nici eu nu dau cine stie ce mare importanta si cateodata si noi o sarim,asta in functie de cat sant ei de obositi,ca astia nu mananca sa-i pici cand le e somn)...e in jur de ora 17-17-30.pana atunci,deci intre 13-13.30 si 17-17.30....le mai dau fructe,iaurt,daca mancam noi in timpul asta ii mai incercam si pe ei....dar din tot ce-am insirat aici, mananca cantitati mici..putin-mult e relativ,dar mie mi se pare extrem de putin pt un copil de 1 an si 3 luni.iar inainte de culcare e bibele,pe care sophia cateodata nici nu-l mai bea,ca a mancat prea multinsa dupa o ora il cere....pascal ca mananca,ca nu mananca el isi bea bibele tacticos inainte de culcare....si pana pe la 12 ii mai hranesc cu bibe....

e un mod de-a spune "ma stresez"....nu ma stresez dar parca nici bine nu-mi vine sa-i vad ca iau 3 linguri si apoi nu mai vor.si nici nu mai au rabdare in scaunele.la ce le-am cumparat nu stiu.aceeasi intrebare o am si referitor la sportul dublu,care nu a costat chiar putin...il vand si-mi cumpar pantofi din piele de sarpe de la casa Dolce&Gabbana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

buna seara tuturor
Iulia este bine, nu mai face kk des. Adica azi facu o singura data si nu fu moale. Dar continuam cu mancarea de regim, lapte pentru diaree si ceai de menta.

quote:
Originally posted by desiree
da, as fi bucuroasa sa imi trimiti pletoasa ca ajutor de nadejde pe aici, ei ii pun mopu in mana si octavian ii arata cum se tine matura si farasu si gata pot sa stau si eu linistita ca ma ajuta copiii!


Cum adica, el doar arata? Ajutor deloc? Tu vrei sa-l faci pe Octavian direct inginer? Parca o vad maine dimineata pe Iulia cum isi spune oful pe forum, suparata ca soacra-sa sta cu burta-n sus si nu misca un pai, iar Octavian se tine tzantzos si ii arata farasul... Pana acum se vorbi de soacre, ia vezi
Este foarte frumos dormitorul. Sa va bucurati de el.
Dar patul ala este extensibil? Vezi ca Iulia se cam rostogoleste in pat cand doarme

Dolores, sper sa iasa bine analizele si sa va treaca mucii cat mai repede. Va tin pumnii .
quote:
Originally posted by kokorina
ANGI.....ultima poza cu iulia pe care clar nu am ratat-o,iti spun ca initial m-am uitat mult mai atent sa vad daca nu cumva ai fotografiat vreo papusa.stii de care papusa vorbesc?de alea din portelan,poate ai vazut macar la tv daca nu chiar si prin magazine.acuma nu stiu daca sant si in romania dar aici sant si toate seamana cu iulia.eu as mari poza aia si as inrama-o.poate pt tine e ceva obisnuit sa o vezi asa cu parul ravasit dupa baie,dar crede-ma ca este o poza absolut superba,analizeaz-o mai bine si tu,ai sa-mi dai dreptate...


Kokorina, stiu despre ce papusi vorbesti. Mie mi-e draga de mooor, iar dupa baie, este asa frumoasa... As poza-o non-stop: si cand se trezeste, si cand mananca, si cand se joaca, si cand bea apa, si cand sta pe olita, si cand rade, si cand plange, si cand ii fac baie, si dupa baie, si cand doarme... Daca puneam poza asa cum a fost ea facuta initial, iti dadeai seama ca nu e facatura. Adica a pozat-o taica-sau intreaga, din cap pana in picioare, nud rau de tot. El n-a vrut dar asa i-a iesit Ca sa o pot face publica am mai tuns poza.
Eu ii dau Iuliei lapte de vaca din comert seara cand ii prepar cerealele. Asta de aproape 2 luni. Vreau sa vorbesc si eu cu pediatra sa vedem daca o sa trecem de tot pe lapte de vaca. Iuliei am vazut ca ii place.
Dbunny, daca tu vrei sa fie cu oki, iti tin pumnii, daca nu vrei sa fie cu oki, tot iti tin pumnii. Dar daca e cu oki, macar sa fie fata .


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
Iulia - 3 noiembrie 2006
Petrecerea de 1 an a Iuliei
Botez Iulia, Metamorfoza
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Varsta si greutatea Iuliei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

quote:
Originally posted by roxana c.
Nu cred ca v-am spus ca in urma cu vreo luna l-am prins mancand impreuna cu cainele un biscuite. Acum....cainele-i vaccinat, dar totusi e caine




Mai, oameni buni, fie-mea vorbeste non-stop. M-a bodoganit astazi... m-a facut cu ou si cu otzet, ca se uita la mine si vorbea ca un om mare, atat doar ca nu intelegeam nimic. Treaba e ca o tine asa de dimineata pana seara. Cand o fi sa inteleg ce spune, cum mi-o fi?
A invatzat sa faca cu ochiul (bine, clipeste din amandoi ochii), a inceput sa faca si ea bezele si duce degetzelul la gura in semn de "shhh". Arata buricul, si la ea, si la mami, si la tati. Cand o intrebi unde e buricul lui mami, vine la mine, imi ridica tricoul si incepe sa ma zgarme in buric fericita.

Gata, mi se inchid ochii.
Ne vedem maine.
Va pup

"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
Iulia - 3 noiembrie 2006
Petrecerea de 1 an a Iuliei
Botez Iulia, Metamorfoza
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Varsta si greutatea Iuliei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

quote:
Originally posted by Dbunny

quote:
Originally posted by desiree

poze cu noul dormitor

ne-a venit astazi e super misto sunt foarte incantata

it made my day!



Sa-l stapaniti sanatosi! e super! cam cat a costat?

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.



cam 800 eur


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Ce v-am spus eu ca intru iar noaptea?

Am incercat sa pun poze si nu le-am mai gasit, le descarcasem in calculator si cred ca au umblat copiii . Acum sper sa le fi bagat in alt fisier, sa nu le fi sters. Si aveam si filmulete cu Calin -dansatorul, vroiam sa ma chinui sa le pun, acum....pune, Roxano, daca ai ce! Si nici chef la ora asta sa caut n-am, asa ca in cautarile mele am dat de alte poze, pe care le-am pus in album. Stiti ca va spuneam ca l-am fotografiat pe Calin cum doarme, aici si alte poze facute de la Craciun incoace aici

Gata, fug in pat.

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Uitasi: Desiree, vazut dormitorul sa-l stapaniti sanatosi, sa inteleg ca cel din poza asta a montat totul, da?

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

david nu e bine deloc...nas fffffffff incarcat, tuseste, spre seara tuse productiva si am senzatia ca e si putin ragusit

dolores si David Cristian -22.11.2006-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Neata!

Dolores, cum ii mai este lui David? Analizele i-au iesit?

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput