FIV160

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Kitta:223.19.06

Marrina: a fost foarte bine,incep stimularea pe 31.

Kitty: vom fi colege...cred ca si de salon(rezerva).Si eu,ca si tine..pe 31 stimulare,pe 8 eco.Cred ca ne vom cunoaste!

Flori:

Arina: nu te mai stresa,stai linistita,caci sansele sunt foarte mari cu blastocist.Iti tin pumnii!

Preturile la Gynera ,pentru fetele interesate,sunt: FIV simplu 2400 euro; FIV+ICSI: 2800 euro.Asadar,dublu fata de Giulesti.

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Nusy ce ai facut azi la eco?
Zouzoule
Arina stai linistita nu a-ti mai face fel si fel de canduri doar un singur lucru poti sa-l faci si din tot sufletul tau e sa te ROGI la BUNUL DUMNEZEU sunt alaturi de tine si ati tin pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Ma poate lamuri cineva si pe mine ce valori sunt bune, proaste etc la FSH? Si poate imi explicati si mie la o valoare "proasta" de FSH ce tratament ati avut si ce rezultate. Stiu ca nu se pot trage concluzii, nu putem generaliza dar...pur si simplu ma roade curiozitatea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Mihaele: A fost bine,mai fac inhibare 3 zile apoi stimulare.

Ella: valorile normale ale FSH-ului sunt sub limita de 12.Insa,cam de pe la 9 in sus e considerat un FSH mare.Eu,de exemplu,la primul FIV am avut FSH 10 si ceva(deci mare).Mi s-a prescris stimulare cu Gonalf 3 fiole/zi timp de 10 zile si am avut 8 foliculi,din care 5 ovocite bune,din care au rezultat 3 embrioni(prin ICSI) de 8 celule, toti frumosi.Dar n-a fost sa fie....



Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Nusy pe 5 merg si eu la doamna doctor si pe 6 incep inhibarea bravo ma bucur ca este bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Multumesc, Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Azi am fost la echo la Mr M si mi-a dat tratamentul pt urmatorul FIV: diferelin de 0,1 si 4 menogon(tratament scurt).Are dreptate amzulica la Giuly se gaseste menogon care expira in 2009, mi-am luat si eu azi si am fost f mirat.,Imi pare rau ca am luat cum a zis profu numai pt 10 zile, daca o mai fi nevoie sper sa mai gasesc atunci.Mai am pana vineri AC , astept CM si din Z2 ma pun pe treaba.
Cam astea sunt noutatile.
cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Dragele mele scuze ptr. intarziere.
Am fost la muncutza ...
Acestea sunt linkurile:
PRETURI BIOS.
http://home-and-garden.webshots.com/photo/2357892950088867502GfiJDX

http://home-and-garden.webshots.com/photo/2742873950088867502lGgkVA

Koricica si eu …
Ma bucur ca ti-a placut “Perlutza” Sper sa imi iasa bine analiza toxoplasmei… , ca stam lipite una de alta.
Lista cu preturile de la Bios. o am in albumul "Ca in basme" . Nu stiam sigur daca reusesc sa bag lista in album.
FIV o sa fac cu dr. Cocei si am inteles ca dansa lucreaza cu dr. Marinescu.

Pup si “babeta “ de Amzulica .Hai mamicaaaa ca trebuie sa reusim!!!! Tooate panzele sus!!

Nusyca bafta multa !!!

Tuturor fivoaselor le doresc: SA VA IMPLINITI VISUL!! In frunte cu Licuriciul nostru!!!

va pup!!!



PERLUTZA sufletzelul meu!


Copilutz'-> viitoare mamica de copilutzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Nusy multumesc mult!
Cristinici bafta multa, sa fie cu noroc! Ma mira f tare vestea cu Menogonul...cine stie ce s-a intamplat? O fi ultima transa inainte sa dispara... Tu ai facut stimulari la fiv-urile anterioare tot cu Menogon? Sau schimbi tratamentul?
Bafta tuturor fetelor care sunt in focuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

gata,am completat listuta cu tot ce ati trimis...e plina de informatii foarte pretioase..absolut totul despre fiv
cristinici,kittyke sa fie de data aceasta cu noroc...Doamne Ajuta!
Arinaacum mai ai putina rabdarica,ca se lasa cu ochisori
despre mine ce sa zic..astept sa-mi vina omul cu zugravitul..iau pastilele rosii ca sa-mi vina cm si s-o iau din nou de la inceput...m-am apucat de "drinkalit"un sfert de pahar de vin rosu...si am sa iau de maine regulat de 3 ori pe zi..macca,tinctura de brinca ursului si cretisoara si sa vedem ce iese...sa va intreb ceva...mi-a trecut azi prin minte sa intreb si sa caut,daca s-au facut implanturi de trompe uterine...am gasit ceva pe google despre salpingoplasty...chirurgia plastica a trompelor...oare stie careva ceva?ati auzit cumva de implanturi de trompe?plss daca stie careva ceva,sa-mi spuna...ca tare "ma bate" un gind...pupici

"A-I multumi lui Dumnezeu când vântul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit;
a-I multumi însa când este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

www.slide.com/r/fnRY8xtt2D_VUyFEmJByVOmyMTMOCB?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">
iconita

www.politieanimale.lx.ro" target="_blank">SALVATI ANIMALELE SI VOTATI
www.photagious.com/slideshow?db570aedbf6afebfeb3c1f1197223805" target="_blank">zouzounaki licurici cu sclipici...
www.snowjoke.com/viewer.php?id=52333" target="_blank">LA SKI

Mergi la inceput