FIV160

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

'neata fetelor!

Sa va zic ca am facut o tampenie cat mine de mare si am bagat un test de urina duminica???? Adica la 5 zile de la transfer cu blastocist!!!! Nu va mai zic rezultatul ca-l intuiti si voi.

Deci dupa ce am avut un weekend aiurea rau din cauza ca sambata dimineata simteam ca-mi vine ciclul iar duminica am avut un test negativ, am hotarat ca nu mai fac nimic pana vineri. M-am razvratit impotriva-mi, reprosindu-mi ca nu sunt in stare sa ma abtin si n-am nici cea mai mica urma de vointa. Am tras o jelanie mica, dar macar m-am linistit!! Acum sunt foarte bine mai ales ca de ieri nu mai am durerile alea ca la ciclu, decat sporadic. M-am consolat cumva la gandul ca ce-o fi o fi, asa ca mai bine stau relaxata.

Sa va zic simptome??? N-as putea spune ca am asa ceva, ma rog, sani mariti, nu neaparat durerosi, si am mai remarcat o chestie: ppi miroase a antibiotic (scuzati va rog ) Nu cred ca e de la utrogestan, nu?

Tin pumnii fetelor care au intrat pe traseul 'FIV', nu dau sfaturi ca nu sunt in masura!!

DREAM, eu habar n-am cat de mare e septul meu ca nu mi-a zis. Oricum, e bine de stiut ca limita e de 12 mm.

ZOUZOU, sper ca endometrul ala sa mai fi crescut!

KORAPOP, merci pt lamurirea cu histeroscopia si laparoscopia. In cazul asta, ma bucur ca am bifat histeroscopia. Eu eram convinsa ca si la laparo se investigheaza cavitatea uterina.

Fetelor dragutelor, va pupic si cu optimism inainte!
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Zouzou,n-are importanta ca e de casa sau de magazin , vin rosu sa fie(nu stiu daca sigur are efect asupra endometrului dar la un alt forum toata fetele beau vin rosu pentru endometru,macar incerci)
Ruby sa fie cu NOROC
Nusy,am fost vineri la Gynera si de 31 incep stimularea. La echo ma duc numai pe 8 februarie. Nu e totusi prea lung timpul pana la primul eco?? (dupa ce am iesit imi parea rau de ce nu am insistat sa ma duc mai des la eco in timpul stimularii, dar acum inteleg ca nu va fi in tara(nu mi-a spus)
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

copilutzu astept cu interes lista de la BIOS!!!!Am cautat-o in albumul Perlutzei care e simpatica foc,dar nu am gasit-o.Multumim si multa bafta!Cu cine vei face FIV?
Stuart multumim pentru link-urile cu folosirea pen-ului la puregon.F. utile!
Zouzoule eu nu prea stiu cazuri de reusita cu endomteru mai mic de 8 mm,stiu unul singur al lui Romanian din Suedia,ea a avut 6 mm endo,dar poate la ultima eco si apoi poate i-a mai crescut pana la ET,ca nu toti doctorii masoara la ET endometrul ( cel putin dr. meu nu il masura,ultima masurare fiind la ultima eco,adica inainte cu 40 si ceva de ore de punctie).Sa speram ca va tine DD cu noi!
Rubia,Kyttyke multa bafta!!!
Arina sa nu mai face prostioare,stai cumintica inca o saptamana si apoi fugi sa faci bhcg,lasa testele de urina pana dupa testul de sange care va iesi pozitiv si apoi vei face teste de urina numai pt placerea de a vedea doua liniute.OK?
Anca multumesc Cum te simti,s-a oprit sangerarea?Sanatate multa!

SHERI nu stiu daca ne mai citesti,dar eu va trimit cate un si cate o tie si micutei tale printese Alessia!Sa va traiasca, sa creasca mare si frumoasa si va aduca numai bucurii!!!!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Arina Pai ce-ti spusesem eu ca mai repede de ziua 14 de la punctie n-ai ce vedea? Ia mai lasa stresurile si bucura-te de VIATA!

rubia, kittyke Multa BAFTA!!!

nusy Sa ne scrii cum a fost azi la eco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Zouzoule pune inapoi pe prima pagina si menogonul ca io tocmai l-am primit azi - cine spunea ca nu se mai da, ca nu se mai gaseste? Sa fie in functie de varsta? Io-s babeta - 38. Multumesc. Ah uitasem 320 Roni/cutie de 10 fiole la Giulesti - stiti voi.

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticatic spune:

amzulica, ma bag si eu ca musca-n lapte... zici ca ai cumparat menogon de la Giulesti? Mie dr mi-a spus acum vre-o 3 sapt ca nu se mai gaseste si ca drept urmare a trebuit sa iau menopur (ma pregatesc pt a doua inseminare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

amzulica sunt si eu extrem de mirata ca ai gasit menogon!!!!Cand expira?Poate le-a mai ramas ceva din stocul vechi celor de la Giulesti;si eu voi face FIV si mi s-a spus clar ca voi lua menopur care e acelasi lucru cu menogonul,doar ca dublu pret,dar ca menogon nu se mai gaseste si nici nu se va mai gasi....Bafta multa!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Fetelor aceeasi reactie am avut si eu mai ales ca ma dusesem pregatita cu vreo 30 de mil. pt. tratament. Deci au la Giulesti menogon sa-si puna si-n cap. S-a dus baba aia care le vinde si a adus cu bratul. Mie mi-a dat 3 cutii si mai era o tipa la care a dat menopur. N-am inteles nici eu.

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Am uitat sa spun ca expira in 2009 - data de fabricatie este iulie 2007.

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Fetelor, cine are mai la indemana nr. de la Cabinetul particular de pe Calea Grivitei al Dr. Cocei ca l-am pierdut?
Va pup. Nimic nou pe frontul de vest la mine, doar analize proaste FSH mare, pe care le voi repeta luna viitoare.

Mergi la inceput