Gravidute si mamici de CLUJ - 50

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Ioana da,fara intrerupere,fara laptic.Oare ii vreun bai????

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

buna seara si de la noi!

obosita.... dar a meritat! nu am cuvinte sa descriu sentimentele care m-au "trecut" la botez! a fost unul din cele mai frumoase momente din viata mea! minunat! imi jucau lacrimile in ochi de numa'... e o dulce!

partea mai nasoala a fost sa descopar ca Maria nu este obisnuita cu "lumea"... au venit ai mei si a inceput sa planga... un plans sfasietor... asa a facut si la botez la biserica... credeti-ma ca si acum acum in cap acel planset! sau mai bine spus tipat!
astazi de dimineata parca incepuse sa se acomodeze cu ai mei! insa au plecat! ce sa fac??? dilema mare pe capul meu!

am facut prima greseala mare consider eu... nu a intrat in contact cu lumea... asa s-a hotarat in consiliul de familie ca inainte de botez e mai bine sa o lasam ususrel cu vizitele si uite unde am ajuns! ufff! nici nu stiu cum sa fac ca sa fie bine...

gabriela - ma bucur ca evoluati bine cu diversificare!

raluca - de ce intrebai de kg? nu a pus bine Mihai sau de ce? insanatosire grabnica!

multa sanatate la bebebii bolnaviori!

ajutoooooor! unde gasesc salopetele de bebelusi marimea 74-80???????

in legatura cu zymaflour-ul eu am renuntat pentru ca din cate am citit eu este fosrte controversat! victo - daca ai inceput sa ii dai trebuie sa continui!

Oana si Maria-Teodora

minunea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

RAmonela cum sa fie grav, numa sa ii suni pe aia de la cartea recordurilor pt categoria "Bebele cel mai cuminte". Ziceau neonatoloagele la bebeii mici-mici sa ii trezesti sa le dai laptic, dar eu stiu mame care nu i-au trezit si nu a patit nimic bebele.

Velena, al meu e cel vorbaret.. de atunci nu a mai zis nimic. Numai aaa , eeee si tipete , Bine ca am fost atunci pe faza.


Ioana mama de bebe
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Ramo, cum sa fie bai? Bucura-te ca doarme, in nici un caz nu trebuie trezit bebe pt papa. Si Sara doarme de la 9 seara la 8.30 dimineata! Stiam eu ca asa va fi si Bea!

Oana, felicitari din suflet pt crestinare! Ma bucur ca totul a iesit bine! E foarte emotionant momentul. Cu socializarea, asa e, daca bebele e obisnuit sa-i vada doar pe mami si tati, se sperie si plange cand vede alti oameni. E bine, treptat sa o obisnuiti cu oameni, familia, prieteni. Eu vazusem fenomenul la vecina mea, a carei fetita avea 5 luni si plangea de numa-numa cand vedea alti oameni, se linistea doar cu mama ei. Si am incurajat vizitele la noi acasa. Lasa ca nu e tarziu, dar incearca treptat sa o "socializezi". TE pup!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Oana, felicitari pentru botez.
Stefan e inca micut, insa avem vizitatori cam la doua zile, asa (vin bunicii, cu rindul, sa-i vada nepotul). Si e mult mai agitat cind e lume in peajma si chiar si dupa ce pleaca. in zilele in care sintem singuri acasa e foarte cuminte. insa asta e, trebuie sa se invete cu oamenii. incet, incet, o sa se obisnuiasca cu


Anca si Stefan (13.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

gabriela, ancab - va multumesc de urari si de sfaturi!

gabriela, ramonella - ce fetite cuminti aveti! ce bine dorm! suuuper! sa o tineti tot asa!

Oana si Maria-Teodora

minunea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

cu salopetele 74-80 nu ma ajuta nimeni???


voi ce le dati la bebiti in picioruse? sosetute, botosei???

Oana si Maria-Teodora

minunea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

TU dragele mele am avut o zi tare faina la piscinuca ,nu m am cantarit ca tot ce am dat jos innotand am pus la loc in seara asta cand am mancat :(
OANA felicitari pt botez
sa stii ca am vazut salopete tare dragutze (o sa pun poze)la magaz de langa Z din IULIUS si eu am cumparat pt mamarutza mea (68)dar erau si marimi mai mari

RAMO esti o norocoasaaaaaaaaaaaaaaaaa hai sa facem schimb de bebelashe o noapte

INGERASHU MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

alex - la ce pret erau salopetele? unde e magazinul Z in Iulius? asta inseamna ca si tiadris se trezeste noaptea? si noi... cam de cate ori va treziti???

Oana si Maria-Teodora

minunea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Oana felicitari pentru micuta crestina!!!!!!!

Alex lasa draga ca si a ta va incepe sa doarma toata noaptea,depinde de fiecare copil cand.

Eu sunt un pachet de nervi...A venit cumnata,sora lui sotu la noi cu noul prieten...A intrat in camera la fetita,care dormea,a luat-o in brate,mai vroia sa ii si rada...Apoi a dus-o in sufragerie,o tinea tot in brate...Prietenus-o tusea ca un magar,dar am crezut ca din cauza tigarilor...Cumantamea ii tot spunea lui s-o ia in brate,asta ii dadea doar degetul si Bea il strangea.Apoi am dus-o in patutul ei sa doarma...da de unde,dac a trezit-o de 30 min,de unde sa mai doarma...Cand au plecat,s-au intots inapoi sa ceara apa sa-si ia el medicamentele...Soc!!!Mi-am amimtit ca saocramea imi spusese ca cumnatamea s-a dus joi noaptea la el ca era foarte bolnav...Inconstienta!!!!!!!L-a adus pe ala bolnav la o fetita de 2 luni!!!!!!!!!!Si tusae ca un magar!!!!!!Ala de 2 saptamani e bolnav,de cand am avut noi botezul,ca stiu ca s-a dus la el ca avea febra!!!!!Vai ca nu mai pot de nervi!!!!!!!!Si o mai si trezeste pe fetita din somn!!!!!Dupa ce au plecat,am sters-o pe manute cu spirt,ca si le baga in gurita...Apoi am tinut-o cu noi in bucatarie,cat timp ne-am facut de mancare.A fost tare maraita,a plans...m-am gandit ca-i e foame,dar a papat numai 40 ml...Si tot a plans,am luat-o in brate si nu s-a potolit...Pana la urma am pus-o jos si s-a linistit si a adormit...Si am pus-o in patut...S-a mai trezit putin si a mai papat 40...Si a adormit la loc...off firar sa fie,nu e destul ca l-a adus pe ala bolnav,i-a mai stricat si programul la micuta....cum sa scoli un copil asa mic???ca n-am observat ca o scoala,am crezut ca doar se uita la ea...offf...oameni fara minte....


Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large



Mergi la inceput