Gravidute si mamici de CLUJ - 50

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Monica-voi cum stati cu raceala? mai bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velenamaria spune:

IOANA..ii dau ceai ptr ca avea probleme cu kki...facea rar si greu desi nu facea tare. de cand bea ceai( ceai de musetel si acum am trecut pe baby drink ca-i place mai mult) face kk o data la 2 zile in loc de o data la 5-6 zile.

Cine mi-a recomandat ULEIUL DE MASLINE? il dau pe par ptr scoarte dar si pe fata ptr dermatita.dar il las asa uns? sau il spal dupa cateva minute???

mami si edi

http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.c5qxmnvj&x=0&y=-v3oux6
http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.70cfcnbb&x=0&y=5th0zj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

Buna fetele.
Hai sa ma "laud" si eu cu ceva
M-a mancat undeva si m-am dus aseara la noaptea alba de la Polus.Eu care urasc inghesuiala...nu stiu ce m-a apucat.
De la Big, am ajuns cu taxi pana la Polus in...45 de minute Acolo parcarea plina cu masini din toate judetele invecinate, iar inauntru pliiiiiiiiiiiiiiin de oameni. Reducerile nu mi s-au parut nu stiu ce. Mi-am cumparat un tricou, m-am intalnit cu o prietena care venise din Tg.Mures pt reducerile astea . Ne-am holbat pe la miniblu la carucioare, ne-am speriat de ce preturi au si pe la 12 jumate am vrut sa ne intoarcem (initial am zis ca ne intoarcem pe jos, desi ma durea spatele de numa). Dar, a venit un autobuz in care-am reusit sa urcam si care-a plecat doar pe la 1:15
Concluzia: a fost pierdere de vreme si multa oboseala pt mine. Inca ma mai doare spatele de la stat prea mult in picioare.
Nu voi mai repeta experienta asta niciodata (cand se anunta cu tam-tam ceva, e clar ca o jumatate de tara va fi acolo).

O duminica faina va doresc

Lilly 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

si eu am dat o fuga prin polus azi ca am vazut o geanta care mi-a placut , pe gri, am crezut ca e la orsay, dar se pare ca nu mai stiu. ori s-a cumparat, ori nu stiam eu ca e acolo......asa ca am ramas fara,hihi

Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iko spune:

Ancala multi ani

noi am fost la Polus aseara ca prostii si am dus si fata a fost groaznic atita lume ca nu puteai umbla nu am crezut ca o sa vad vrodata asa ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Anca, LA MULTI ANI!!!!



Anca si Stefan (13.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

fetelor sa va zic ce am patit: azi am implinit 2 saptamini. il trimit pe tati la biserica, la prinz, sa vb cu popa...sa vedem cum facem vine el acasa, merg eu la biserica ca sa ne citeasca rugaciunile cu pricina (v-am zis ca eu sint paralela cu chestiile astea). si ne cheama la biserica la 4 jumate...eu l-am intrebat pe sotul daca i-a zis popii cind am nascut...cica nu, nici popa n-a intrebat...asa ca ne ducem...

si ne-a certat popa, ca am iesit asa repede din casa, ca daca stia ca numai de 2 saptamini am nascut nu ne chema, ca una, ca alta, ca in in carte scrie ca la 40 de zile se citeste mamei ... samd. reactia lui a fost naspa. si eu i-am si zis ca in ziua de azi nu se poate sa stau in casa 40 de zile, ar fi aberant!!!

pina la urma ne-a citit , daca tot am fost la biserica. acum cred ca nu mai trebuie sa merg la 40 de zile...ca sotul a vb cu el direct de botez...

oricum...toate astea imi intaresc convingerea ca am dreptate sa nu prea am incredere in preoti si sa cred in d-zeu asa cum consider eu.

oare toata lumea area acelesi experiente cu popii ca mine? sau sint eu "norocoasa" si dau tot peste cite unul din asta?




Anca si Stefan (13.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Salutare!!!!

Anca,La multi ani!!!!!!!!!Sa fiti fericiti!!!!!Si tot ce va doriti sa vi se indeplineasca!!!!!!!!

Si noi am fost aseara la Polus.dar nu pt reduceri.Si-a luat sotiorul meu Sonyplaystation3...hihi...si era multa lume...reducerile erau aceleasi ca pana acuma...si puteai sa mergi si dimineata,nu neaparat noaptea...ce prostie...

Bea mea cuminte a dormit de la 10 seara la 9 dimineat!!!S-a prelungit somnu cu 2 ore!!!Iupiiiii!!!!!!!!Fetelor,aseara Bea a Plans tare dintr-o data,vreo 5 minute,ca de abia am potolit-o.Si dupa aia suspina...draga de ea...oare ce o fii patit????????


Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Soanso numai bucurii si intimplari fericite in viata, La Multi ani!!!

Ramona, doarme fara intrerupere atita? fara nici un pic de laptic??!
AncaB ai dat tu peste un popa mai "catolic decit papa"! Eu am fost la popa(nu ma cunostea, ca si noi suntem de aia care merg numa la botez si nunti la biserica), tot 2 saptamini avea bebe si a zis ca sigur, doar nu oi sta in casa atita...
In schimb eu am dat peste o baba la biserica, care m-a intrebat: Ii legi capul la copil? EU: cum sa il leg? EA: cu o cirpa, ceva, sa i se faca rotund!!!




Ioana mama de bebe
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velenamaria spune:

ioana 13...imi plac mult pozele tale..oare pe bebe al tau l-am vazut pe youtube?? da-da-da-da? dupa ce am vazut filmuletul am visat noaptea ca si edi vorbeste deja :) abia astept ...sper sa am si eu camera la indemana cand vine vorba.....:)

ANCA--depinde de preot..sau mai bine zis de persoana acestuia...unii nu mai vad preotia decat ca pe o meserie....putini sunt cei cu chemare. eu de ex. ptr botez am vorbit cu un preot care mi-a spus sa aduc la biserica niste chestii..iar la botez a venit alt preot care tot imi cerea altele...adica primul nu zisese nimic de lumanare( desi eu stiam ca ar trebui )plus alte chestii..nasa s-a cam simtit prost ca nu aveam tot ce ne trebuie dar de botezat tot l-am botezat si a fost foarte bine. a fost insa comic ca ne tot intreba..da lumanare nu aveti? da nu stiu ce panglica aveti? si tot asa... primul preot ne-a cerut doar pahar..busuioc si un prosop alb. sfat...intreaba exact de ce ai nevoie ptr botez.

mami si edi

http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.c5qxmnvj&x=0&y=-v3oux6
http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.70cfcnbb&x=0&y=5th0zj

Mergi la inceput