'Cugetari' gemene

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

De cateva zile sunt interesati de numerele de inmatriculare si ne tot intreaba: 'ce e NT la masini? ce e IS? Ce e CJ?' etc. Eram intr-o plimbare cand se gandeste tati sa testeze daca au si retinut ce li s=a tot spus. Intreaba "Ce e CJ?" i se raspunde "Cuj", 'ce e IS?" R;'Iasi", "Ce e GJ?" Dupa cateva secunde de liniste, Rares raspunde triumfator:" Gluj!".


In we Bianca a 'pacalit-o' (nu stiu care pe care ) pe matusa'sa sa ii picteze unghiile cu oja - un deget verde, unul rosu, unul verde, unul rosu ... Isi flutura mainile mandra toata de rezultat cand o intreb daca are de gand sa mearga asa si la gradintia cu ele.
B:"sigur ca da!"
Eu (sperand sa o fac sa se razgandesca):" Si ce crezi tu ca va spune doamna educatoare?"
B:" va spune 'vaaai, ce frumooos!' "



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:



http://community.webshots.com/user/allexa06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Savuram impreuna o salata facuta de ei la micul dejun cand Bianca a constatat ca nu e tati (plecase inainte de a se trezi ei) sa guste din salata minunata. Le spun ca a plecat cu treaba. Rares:" Da, ca pentru asta sunt tatii. Sa faca treaba. Iar mamele sunt ca sa aiba concediu". (au pus salata intr-un castronel in frigider pentru tati)



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexDG spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25


In we Bianca a 'pacalit-o' (nu stiu care pe care ) pe matusa'sa sa ii picteze unghiile cu oja - un deget verde, unul rosu, unul verde, unul rosu ... Isi flutura mainile mandra toata de rezultat cand o intreb daca are de gand sa mearga asa si la gradintia cu ele.
B:"sigur ca da!"
Eu (sperand sa o fac sa se razgandesca):" Si ce crezi tu ca va spune doamna educatoare?"
B:" va spune 'vaaai, ce frumooos!' "

<hr noshade size="1" />
Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me




Nu a pacalit nimeni pe nimeni! Si matusa-sa le avea fix la fel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Ieri se jucau amandoi in camera, de dimineata. Rares statea pe pat butonand telefonul meu si dadea indicatii Biancai ce sa faca, pt fiecare treaba primind cica puncte. Dupa ce a strans jucariile si cartile, a asezat patul , a pus-o Rares sa aseze hainele in dulapul lor. Dupa putin timp, Bianca s-a revoltat:
B: "Bine, eu fac toata treaba si tu nu faci nimic: eu sa strang, eu sa asez!"
R: (butonand in continuare la telefon):" Bianca, daca mai comentezi iti iau inapoi jumate din puncte! Vezi ca esti pe primul loc si ai mai multe puncte decat ceilalti. Daca castigi, primesti un premiu!"
B:"Ce premiu?"
R: "Ma mai gandesc ..."

Cert e ca a fost curat in camera lor ieri .



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Ii dau si eu niste puncte Biancai...lucreaza si-n deplasare?

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput