'Cugetari' gemene

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Din ciclul "am o mie de idei si sunt si cam talentat", Rares a impodobit un lamai dintr-un ghiveci al bunica'sii cu ursuleti din jeleu si pietricele, a pus o scrumiera in forma a 2 palme intinse la baza lamaiului si a anuntat: "Bunica, eu am un plan! Sa punem un anunt cu 'dati bani pentru acest copacel' si cine vine sa puna bani acolo in palme. Apoi, cu banii stransi sa-ti cumparam o chiuveta. Ma duc sa ii spun si lui bunicu planul meu" ... dupa vreo 5 minute, se intoarce putin dezamagit, dar nu descurajat: "I-am zis si nici macar nu l-a interesat" (bunicu era in solar, cu treaba pana peste cap, nu prea i-a auzit/ascultat planul).
Ai mei nu au apa curenta, ci dintr-o fantana, asa ca Rares, orasean get-beget sufera de lipsa unei chiuvete de fiecare data cand isi viziteaza bunicii la tara.

Copacelul:





Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Aseara ma dragaleam cu Rares, tot povestind cat de dor ne-a fost unul de celalalt cat am fost eu la servici. Il aud ca respira cam fornait si il rog sa se duca sa ia un servetel sa isi sufle nasul.
R: "Nu"
Eu: "Hai, pui , ca nu poti respira bine."
R: " Nu, ca mi-a fost tare dor de tine"
Eu: "Si mie mi-a fost tare dor, dar mergi repede si ia servetelul ca eu te astept aici si vii fuga inapoi"
R: "Nu, nu vreau"
Eu: "Hai du-te, ca fornai"
R: "Mami, zi si tu, ce e mai important: iubirea sau niste muci in nas?!"



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Eram in masina, intr-un calatorie mai lunga si vorbeam diverse, sa treaca timpul mai repede. Tati le spune printre altele ca atunci cand vor fi destul de mari ii va invata sa conduca masina. Bianca :"Eu cand voi fi mare vreau sa am o masina a mea, dar fara capac de asta" (si arata plafonul masinii, in caz ca mai aveam vreun dubiu despre ce capac vorbeste). Dupa ceva timp vede o masina BMW decapotabila, superba, neagra. Declara victorioasa: "De ia vreau! Dar roz!" (off corse, cum altfel!?)



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AkaManah spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Eram in masina, intr-un calatorie mai lunga si vorbeam diverse, sa treaca timpul mai repede. Tati le spune printre altele ca atunci cand vor fi destul de mari ii va invata sa conduca masina. Bianca :"Eu cand voi fi mare vreau sa am o masina a mea, dar fara capac de asta" (si arata plafonul masinii, in caz ca mai aveam vreun dubiu despre ce capac vorbeste). Dupa ceva timp vede o masina BMW decapotabila, superba, neagra. Declara victorioasa: "De ia vreau! Dar roz!" (off corse, cum altfel!?)



Pfui...ce vremuri va asteapta! Puneti banutzi deoparte ca Rares va voi tot o "masina fara capac" dar neagra si cu o herghelie sub capota.
Spor la treaba!

Orice adevar trece prin trei faze. Mai întâi este ridiculizat. Apoi i se opune rezistenta înversunata. Abia în faza a treia este acceptat ca fiind de la sine înteles.

"Cred ca acolo unde singura alegere este intre lasitate si violenta, eu as sugera violenta."Mahatma Ghandi

Prea des ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

R: "Mami, zi si tu, ce e mai important: iubirea sau niste muci in nas?!"

Declara victorioasa: "De ia vreau! Dar roz!"

Astea sunte replicile secolului! M-au omorat!!!!!!



Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Din acest we, copiii sunt la bunici, la tara, in vacanta. Azi vorbesc cu ei la telefon si imi spun ca le-a venit ideea sa o pacaleasca pe bunica. Asa ca au luat o carioca verde, si-au pictat tot corpul cu bulinutze si s-au dus la ea sa o anunte ca au varicela.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25


R: "Mie mi se face maxim de greata. Nici nu vreau sa limburesc nici un pic!"




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Eram in Ardeal, gazda incerca sa faca kinderilor un pic de educatie culturala si ne pune muzica populara explicand copiilor: "fiecare zona a tarii are o anumita muzica specifica. Iata ce ascultati acum este muzica din zona Sibiului. In zona voastra este alt fel de muzica."
Bianca ii raspunde pe un ton usor plictisit: " Da, stiu. La noi este rock "



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Eram in Ardeal, gazda incerca sa faca kinderilor un pic de educatie culturala si ne pune muzica populara explicand copiilor: "fiecare zona a tarii are o anumita muzica specifica. Iata ce ascultati acum este muzica din zona Sibiului. In zona voastra este alt fel de muzica."
Bianca ii raspunde pe un ton usor plictisit: " Da, stiu. La noi este rock "



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me





_

www.youtube.com/watch?v=ZHcAQPu3LJM" target="_blank">RObotzii au succes, TU ai?

spune-mi ceva bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Eram in Ardeal, gazda incerca sa faca kinderilor un pic de educatie culturala si ne pune muzica populara explicand copiilor: "fiecare zona a tarii are o anumita muzica specifica. Iata ce ascultati acum este muzica din zona Sibiului. In zona voastra este alt fel de muzica."
Bianca ii raspunde pe un ton usor plictisit: " Da, stiu. La noi este rock "



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me






Mergi la inceput