Inseminare in Timisoara

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dasia spune:

Borzasimo merci mult pentru nr. de telefon , si nu e nici o problema cum ca mi l-ai dat prea tarziu . Chiar pot sa zic ca ai fost foarte prompta . Ma si bucur sa aud ca si Sorina zice ca acest doctor este bun.
Sorina pot sa iti zic ca i-au in calcul si varianta Szeged .Mai fac o inseminare aici in Timisoara , si daca nu iese bine , ori voi merge la alt medic , in cazul de fata fiind vorba de dr. Dorneanu , ori voi incerca si cu Szeged . Stiu ca nu au costuri mari , si va fi vorba de luat concediu si mers acolo . Si oricum am inteles ca poti vorbi cu doctorii de acolo si in enegleza . Deci se poate sa ajung si la aceasta varianta .Da , am mai intrat pe la " Fiv in Ungaria " , si am mai citit cate ceva , si oricum daca va fi cazul , va voi cere informatii si sfaturi . SI stiu ca sunteti niste dragute si imi veti raspunde , asa cum faceti si cu " Inseminare in Timisoara " .
Va pup .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dasia spune:

Buna fetelor . Am fost in seara asta la doctor , si se pare ca pe vineri voi face inseminarea nr . 2 . Ma bucur ca fata de prima data, nu mai imi pun toate sperantele in chestia asta . Prima oara eram asa de plina de sperante , si asa de mult credeam ca voi reusi , incat am fost f . distrusa cand am vazut ca nu a iesit asa cum credeam . Macar acum ma gandesc , ca daca nici de data asta nu va fi , voi merge mai departe , si chiar i-au in serios si varianata FIV in Ungaria sigur.
Asa , ca am sa va tin la curent cu ce voi face .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria carmen spune:

Ceau,
eu merg la doamna dr. Cezara Muresan. Ni s-a recomandat inseminare, insa ma gandesc daca sa incercam cu ea sau sa mergem direct la Szeged. S-a intamplat sa ma amane de cateva ori pentru ca era plecata sau avea prea multe programari si asta nu prea mi-a placut, dar in rest mi s-a parut OK. Dasia, de ce nu continui cu ea?

Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dasia spune:

Da , asa este doamna dr . Cezara Muresan este destul de ok , nu zic nu . Se poarta frumos , vorbeste si explica frumos , dar intradevar asta e o problema la ea , cu faptul ca foarte ocupata , asta si din cauza faptului ca are program doar lunea si miercurea dupa-masa , si nu stiu daca ai observat, dar atunci cand mergi la ea la cabinet ii suna foarte des telefoanele, si fixul si mobilul, si cum nu are asistenta care sa raspunda, atunci ea trebuie sa se intrerupa din ceea ce-ti explica sau chiar dintr-o examinare sau ecografie .
Si s-a intamplat odata chiar sa nu vina , fiind la spital , dar na asta fie , poate nastea o pacienta de-a ei .
Sa stii ca eu inseminarea nr. 2 , tot cu ea o voi face , si de-abia dupa aceea voi vedea daca mai merg in continuare cu ea , sau voi ajunge la Sveged.
A si mi-am mai amintit si asta , ca si eu a trebuit sa aman cu o luna prima inseminare din cauza faptului ca nu ajungeam la d-na doctor , ea
spunandu-mi ca nu ma poate primi , ca e foarte aglomerata , si am sunat chiar cu 2 saptamani inainte .
Eu din prima am tinut sa merg la ea , pentru ca auzisem ca e axata pe probleme de infertilitate si nu mai auzisem de alt doctor care sa faca inseminari aici .
Eu ce sa-ti zic ? Poti sa mergi sa faci inseminarea cu ea , ca de profesionista eu zic ca e .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria carmen spune:

Dasia, ti-a dat si tie ceva tratament de stimulare ovulatie pentru inseminare? Mie mi-a zis ca imi da o doza minima de tratament, chiar daca este OK ovulatia si trebuie sa repetam spermograma (la un moment dat nu era prea buna insa isi revenise cu 3 luni de tratament naturist).
Mult succes pentru vineri si asteptam sa ne dai vesti bune.
Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dasia spune:

Multumesc mult , nu , nu am primit nimic pentru stimulare ovulatie , pentru ca imi iesisera toate analizele bune , si zicea ca mergem mai intai pe ciclu spontan , si de abia dupa , daca nu se prinde numic , voi
merge si pe stimulare ovariana .
Tu cand vei face inseminarea ?
Mult succes si tie atunci cand o vei face .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_sz spune:

Dasia am sa-ti tin pumnii vineri. Sper ca de data asta iti vei vedea visul implinit.
Ai fost la dr. Dorneanu? Cu el faci inseminarea?
Eu merg vineri la Szeged, la eco, in ziua a 8-a. Saptamana viitoare, pe miercuri sau joi voi face IA. Poate avem amandoua noroc si mergem impreuna la Odisee.

Bafta multa tuturor fetelor care fac inseminare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria carmen spune:

Nu m-am hotarat inca unde sa o fac, poate totusi o sa mergem la Szeged pentru ca foarte multa lume recomanda asta, insa mai asteptam sa ne rezolvam niste probleme.
Sorina, tu ai fost deja sau mergi acum vineri prima data? De cate ori este nevoie sa mergi pentru o inseminare acolo? Sunt valabile analizele ce le avem facute aici? Voi cat aveti FSH-ul? La mine este 11 U/l, este intre limite normale, dar dr. zice ca trebuie sa fie mai mic.
Mult succes!
Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns borzasimo spune:

Ceau si un din partea mea pt voi
Fetelor nu pot sa zic nimic de dr-a Muresan nu o cunosc, dar nu mi se pare ok ca in timpul consultatiei sau a unui eco, sa raspunda la tel e foarte important sa iti explice atunci ce si cum e sau ce vede la eco nu dupa ce vorbeste la tel cand pote nici nu mai stie ce a vazut la eco parerea mea si sincer mie una nici nu mi-ar conveni, imi cer scuze sper ca nu am suparat pe nimeni, dar daca va razganditi si vreti sa mergeti in Ungaria o sa vedeti diferenta e de la cer la pamant asta va pote confirma si Sorina sz
Dasia, Carmen eu sincer va doresc sa vi se inplineasca visul mult dorit de a deveni si apoi
Sorina sz iti urez si aici ca si dincolo multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_sz spune:

buna maria carmen
Eu am fost deja o data la Szeged, pentru o prima consultatie.
Eram hotarata sa fac Fiv, dar dr. Zadori s-a uitat pe analizele noastre si a considerat ca merita sa incercam o inseminare intai, desi aveam deja 2 nereusite in Timisoara.
Analizele facute in Romania sunt valabile, cu conditia sa nu fie mai vechi de 6 luni.
Legat de numarul de drumuri pana la Szeged, nu iti pot raspunde inca. Deocamdata am fost o data pentru consultul initial, azi merg pentru eco (ziua 7 sau 8), banuiesc ca voi mai face inca un eco luni si apoi mai o data pentru inseminarea propriu-zisa. Deci cel putin 4 drumuri.
Daca vei dori am sa-ti povestesc cum a decurs totul. Fetele de la Fiv mi-au povestit ca nu exista comparatie fata de cum se face o inseminare in Romania, deci astept cu nerabdare sa vad cum va fi. De fapt de la prima consultatie iti vei da seama ca este ALTFEL, esti tratat omeneste.
FSH-ul nu ti-l pot zice acum, fiindca nu il stiu din cap, dar diseara cand ajung acasa, iti scriu. Este destul de mic la mine, comparativ cu valoarea de referinta maxima.
Va si sa dea Doamne Doamne sa ni se implineasca la toate visul

Mergi la inceput