Mamici de iulie-august 2008 (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Oana felicitari! Ma bucur ca totul e ok. Lapte dupa pastai nu merge, da pastrez paharul pt maine dim la micul dejun.
Crisarh ma bucur ca esti mai optimista. Odihneste-te si incearca sa nu iti mai faci ganduri rele gandeste pozitiv si fii optimista pt bebe.
Turturica nu ai mai zis nimic, esti ok?
Ok gagici vad ca nu mai e nimeni prin zona ma retrag si eu la tv cu niste struguri ne auzim maine dim. Nb, su, vp!

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_luca spune:

buna seara mamici si burtici!Sunt mamica unui baietel de 2 ani si 5 luni si acumin 14 saptamani.Ne primiti si pe noi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca_81 spune:

Buna!

am revenit si eu dupa o lunga absenta...motivata de serviciul care me tine permanent ocupata si de oboseala crunta cu care ma confrunt de la inceputul sarcinii...
Vad ca am nimerit in toiul discutiilor despre schimbarile survenite: paaaai...eu ma pot "mandri" cu niste cosuri pe spate si pe decolteu...si in ultimul timp si pe frunte , cu vreo 4.5 KG acumulate (e enorm...trebuie sa ma opresc din mancat...), cu sani cu un numar mai mari (asta ma bucura pt ca eu nu stateam prea bine la capitolul asta inainte ), cu o pofta nebuna de ciorbe...si cam atat...

Sunt fericita pt ca am reusit sa ma programez pe data de 14 februarie la eco morfologica la Iosup la Fortis. Pana atunci, din pacate, nu o sa stiu ce am dar aseara am visat ca e fetita

Va

Irina 15+

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca_81 spune:

Buna mami_luca!

bine ai venit!

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Oana, bravo si felicitari pentru bb!!!Eu beau fara spuma te rog!!
Mona, ce tare e Cris...Poate il faci streaper, ia vezi...Deci avea chef sa iasa pe balcon in darabela goala sau n-am intels eu bine???Mai, fii-tu stie ce vrea si daca are cu ce, de ce sa stai in calea fericirii lui??Vezi ce faci cu ochiutzu...
Despre schimbari, va invidiez pe toate burticile care n-au cosuri pe fatza!!!Eu am de-a dreptul acnee, mai ceva ca la pubertate, nu ma recunosc. De ingrasat, am ajuns pe la 49, deci am pus cam 3 kg, am avut stari de voma in primele saptamani, si ametzeli, acum slava Domnului ca ma simt ceva mai bine de cateva zile.Mai am dureri de cap, stari de irascibilitate, mi-au cam disparut din neuroni, sunt mai emotiva si mai putin logica, sanii mi-au crescut cam cu un numar...si dureri de spate...Mai citesc si revin

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

mami_luca, felicitari, sarcina usoara si sa fiti sanatosi
crisarh, bravo, rabdare si tutun...Ma rog, fara tutun...Bebitza e puternic

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna dimineata,

ELLA atunci s-au schimbat lucrurile, da-ti seama ca anul trecut o colega de-a mea...a preferat sa plece in Ro sa nasca ca in octombrie avea nunta. In Sept a nascut. Sa dea Domnul sa fie asa......si eu as fi vrut sa fac botezul acasa dar ma gandeam ca dureaza mult certificatul.....

CRISARH ohh sa dea d-zeu sa fie totul bine. tin pumnii, impreuna cu o rugaciune.Aaa felicitari pentru baietel. Vrei sa trecem caruciorul?

SUNSMILE, MIKY da....nu se potriveste chestia din "batrani". Uite cumnata mica care e in 24 s are o fata plinaaaaaa de cosuri. E ceva de speriat. Si are baiat. Cumnata cea mare, a vomat si a stat in perfuzii ca nu manca si nu bea.....si are fetite.

MADA pai vezi aici la noi la consulat nu iti face certificat. Tre' sa mergi la Roma la ambasada. Cel putin asa era pana acum un an jumate in urma. Cumnatei mele i-ar fi venit tare usor sa mearga la consulatul de aici de la Milano, ca e la o aruncatura de bat.......dar a trebuit sa mearga la Roma. Acum sa dea Domnul sa se fi schimbat ceva. Fain, struguri.....ce-as manca si eu....dar ma umflu enormmmm de la ei.

OANA felicitari pentru bb sanatos.

MONALAC nu iti mai fa probleme. De ce sa te criticam. Tu ce crezi? Ca nimeni niciodata nu a mai scapat sau nu mai scapa cate o palma la fund? uneori din pacate asta-i utila. Sora in schimb a gasit ceva mai "dureros": confisca nepoatei toate casetele de desene animate preferate si trotineta , care nepoata nu se desparte de ea. Si oricum ceea ce nepoata iubeste mai mult. Confisca pentru ceva timp. Si asa sincer, stii ce functioneaza?? Bine ca nepoata are 8 ani. Dar oricum ......cateodata mai scapa si-o palmuta.Naspa ca te surmenezi asa mult. Adica, ce greu tre' sa-ti fie. Imi si inchipui cat de obosita esti. Ma uit la mine.....spal vasele si deja gafai. Cum e posibil? Cred ca am stat prea mult timp fara sa fac nimic. Imi aduc aminte la munca .....nu aveam timp nici s ama pis.

MAMI LUCA sa-ti traiasca juniorul si sa ai usoara si fara probleme cu samburica. Sigur ca te primim. Ar trebui sa scrii ceva date.....DN, UM, DPN....si mai povesteste-ne despre tine. Aaaa si ca sa iti apara mesajele in timp real.....scrie cat mai multe posibil acum ca esti abia la inceput. Si pana nu treci de 10 mesaje scrise......nu iti vor aparea in timp real ca moderatorii ti le vor modera. Si deci...apar mult mai tarziu decat cand scrii tu.

IRINUCA bine ai revenit. Si eu panaa acum am visat de 2 ori ca voi am fetita. Acum vom vedea. Mergi la eco chiar de Sf. Valentin!

Eu ca de obicei.....mam trezit la 1,40......la 3.....si acum de la 6,00 nu mai dorm......ma duc sa ma mai intind...poate cine stie.......aseara i-ar bb s-a impins in partea dreapta a abdomenului. Impresionant. Aveam ca o minge. Pe mine ma impresioneaza foarte tare...nu stiu de ce......a trebuit sa ma ridic din pat si sa incep sa merg.......sperand ca bb sa-si miste pozitia........si asa si a fost. Cand m-am reasezat in pat era totul ca la inceput.






mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Neata fetele,

Crisarh Doamne-Ajuta! Ma bucur sa te citesc mai linistita! Va fi bine, sunt convinsa! Acum..sa va traiasca sanatos tun bebe, indiferent de sex!
(Vicky vezi cu statistica, cred ca e prima "clienta" deja)

Ella nu mai vb asa, sunt convinsa ca nu esti groaznica! Mie gravidutele imi inspira asa o frumusete pe care nu o pot descrie...sunt minunate prin simplul fapt ca sunt purtatoarele vietii!

Miky tin pumnii atunci sa fie bebe-putza!

Mada ma bucur ca a iesit papica buna! Pup fata!

Mami_luca bun venit! Sa ne dai datele tale ca sa te trecem in listuta(UM, DN, DPN) si sa scrii repede inca 10 mesaje, ca sa scapi de moderare si sa te vedem in timp real.

Irinuca te asteptam mai des! Felicitari pt programarea la morfo!Sa fie bine!

Mona hai ca mai e putin! Tu ziceai ca din februarie vrei sa stai acasica, nu? Si atunci, chiar si cu un Cris foarte energic, tot o sa fie mai bine!

Danutzule ce dragutz cu galmitza-bebelushana! Sa nu te mai sperii...vezi ce bebe simpatic ai?

Noi ne pregatim sa plecam spre parintii mei, sa ne vedem copilu-blanos! Mi-e un dor de el de lesin. De fapt amandoi suntem asa nerabdatori sa ajungem la el! Desi ai mei au net, nu stiu daca o sa am vreme sa intru, pentru ca vreau sa stau bot in bot cu blanitzul, sa vorbesc pana lesin cu parintii mei, sa mergem la nashi si sa stam la o tacla lunga.
Dar maine ma intorc, asa ca nu scapati prea mult de mine!

Va pup cu drag si va doresc un weekend frumos!

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Neata!!!!
Crisarh, ma bucur ca ai benit cu vesti bune!!!! Ai grija de tine si bebe si fii optimista!!!
Mami_Luca, bine ai venit!!!! Sarcina usoara si bebe sanatos!!! Sa ne dai datele tale( ultima mestruatie, data nasterii tale si data probabila a nasterii) Te asteptam sa intrii mai des!!!
Sun, o zi minunata !!!!
Irinuca_81, felicitari pt programare!!!te asteptam mai des cu vesti.

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:

neata fetelor!
sunt si eu prezenta cu lapticul ,veniti?
SunSmile doamne ajuta! asa sa fie!
danangie asa este,nu se potriveste nici dupa simtome nici dupa pofte.
narcisa.smai da slabuta ai fost-brava-manechin in toata regula ,apropo,dar acolo ziua e noapte si invers ori ba?la ora 2 noaptea tu ai postat mesaje
mada_mxm ce mai faci? scuze nu am am raspuns la mesaje-azi noapte visam ca reciteam unele mesaje postate de tine si asa mi am amintit ca nu am raspuns la ele-deci constiinta incarcata.raissa ce face?sper ca o asculta pe mami ei!
Bujo si pe tine te am visat azi noapte-iti scriam mereu mesaje pe forum si anume ca in pantec am o bebelina-dar eu chiar nu stiu ce sex are copilasul meu din pantec.ce faci?esti bine?.
16+

MIKYCRIS

Mergi la inceput