Aradence minunate! (88)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

carmen ce dragutza e mel,si rade asa cu tot corpul parca.
miha imi pare rau ca treci prin asa socuri,bine ca samburelul e bine.
alina m daca era dupa mine mergeam de la o luna cu ea oriunde dar al meu e asa de fricos si prapastios...sper sa ajungem sambata in szeged ca nu mai am haine,a crescut fantastic!dar si asa tot am auzit "sa vedem cum e vremea..." parca nu am merge cu masina.
eu mi-am propus sa o intarc pe elisa la un an,dar ma vad deja la doi tot cu tzatza la ea in gura

alina mamica bulinei Elisa (20 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancapolgar spune:

LA MULTI ANI,MELANIA!

Anca , mami de Alex
Poze
"Devii ceea ce gandesti in majoritatea timpului."
Nimic nu e imposibil pentru cei care privesc catre cer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Carmen , tare draguta Mel. I-am vazut si pe Denard si Davia.
Miha, imi pare rau de prietenul vostru.
Pe mine ma termina Ioana. A dormit tare rau azinoapte, tot cu tzatza in gura. Daca vroiam sa ma intorc pe partea cealalta incepea sa urle. Iar dimineata tot agatata de mine ca nu pot face nimic de ea. Abia la ora 11 am reusit sa ies din casa. Am dus-o la bunici iar eu cu treburi prin oras. Acum am ajuns, am ceva de lucru si iar plec...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Salutare! Imi pare tare rau ca am din ce in ce mai putin timp sa stau in fata calculatorului. Azi am fost la homeopat, ne-a dat "boabe", tot felul de formule ciudate. Mi-a inspirat incredere doctorul, si maine ma duc sa cumpar reteta. Mi-am notat de ieri tot ce trebuia sa-l intreb sa nu uit ceva.
Miha, imi pare rau pentru prietenul vostru. MA bucur ca bebele tau e bine, arata super pozele din burtica.
Alina, Iulia i-a simtit lipsa lui Dragos pe la gradi. AM vazut pozele voastre, foarte dragute papusile in somn.
Eu joi plec la Alba, incerc sa-l las pe Vladut acolo, la bunici, ca data trecuta n-am reusit, ca a plans de numa'. Deci plec iar numai eu cu piticii, inapoi vin doar cu Iulia, sper... Cand ii aude la telefon pe bunici rade si vrea la ei, dar m ai vedem noi la fata locului ce-o fi.
Am vazut-o si pe Mel, ce mai...un copil fericit! CArmen, sa va traiasca mult si bine!
Diana, pana la urma am descarcat cu torent ceva "REMOVE WGA", ca altfel n-am reusit. Tot nu-mi merge foarte bine calcu', dar tot e mai bine decat inainte. Cine stie ce-o fi sters Teo din greseala...
Gabi, foarte frumoase calendarele, au avut mare succes pe la noi prin casa.
In rest... haine la spalat, la uscat, mancare, aspirat, curat, copiii, aaaaaaaaaaaa...sa nu uit : si birou. In fiecare zi cam acelasi lucru.
V-am pupat... noapte buna.
Am pus si eu doua comenzi la LR.






Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ada, de ce ati fost la homeopat, cine-i bolnav?

Gabi, si Adelina a dormit f rau azi noapte, s-a trezit de multe ori, ii iese o maseluta jos, probabil si asta e cauza. Azi am intrebat-o "unde-i Ioana, mergem la ea"?...repede a facut pa-pa cu manutza si fuga in hol la geaca, a plans apoi ca n-am imbracat-o.

De cand am venit de la Arieseni se trezeste tot la 9 dimineata si eu as mai dormi...ce fain era cand se trezea la 10-11.




Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Am fost si eu cu Ioana aseara la homeopat. Tuseste de vreo luna si ceva si nu -i mai trecea. Nu se aude nimic la plamani. Ne-am intalnit si cu Ada acolo. Ada, mi s-a parut mie ca am mai vasut undeva geaca de pe hol, dar nu am apucat sa ma gandesc prea mult a cui e ca o cunosteam si pe doamna care astepta acolo si am povestit cu ea.
Alina m, cat am stat la consult, Ioana a gasit un calendar cu o fetita pe masa dr, si tot "Aia" zicea.
Va las ca iar am o zi plina azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Salutare!
Ce vreme super pentru plimbare!
Am trimis-o pe Adelina cu Adina afara la plimbare si eu ma pun sa fac ceva de mancare si sa calc, dar n-am rezistat tentatiei sa nu deschid calculatorul intai.
Ieri am salvat tot din calculator ca il duce Calin la "curatat si imbunatatit",trebuie sa reinstaleze windows-ul, tare greu merge in ultimul timp, e obosit rau saracu. Cateva zile n-o sa am calculator decat seara cand vine Calin acasa cu laptopul.

Gabi, mi dor s-o aud pe Ioana cum o striga pe Ade "AIA".
Chiar ma gandeam ieri ce bine ca nu s-au imbolnavit copiii la munte sau sa faca febra...

No, va las, merg la treburi.




Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Alina, nu-i nimeni bolnav, ca eu asta si intentionam, sa ma duc cu ei pentru prevenirea racelilor. Iuliei i se duce pielea de pe palme, dar am descoperit intre timp cauza, si mie mi-a dat pentru matreata, iar piticilor ceva pentru imunitate si Iuliei pentru hiperactivitate.
No... iar fac bagaje, maine plecam. Le fac de azi ca dimineata merg si la masaj. E a patra sedinta maine si, chiar daca nu credeam ca o sa am rezultate, deja simt pe picioare blugii mai largi.





Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

fetelor voua in cat timp va ajung coletele de pe strawberry?

alina mamica bulinei Elisa (20 iunie 2007)

povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Alina.a mie cam in 10 zile-2 sapt mi-au ajuns comenzile de pe strawberry.

quote:
Gabi, mi dor s-o aud pe Ioana cum o striga pe Ade "AIA".

Pai, va asteptam in vizita. Si asa trebuie sa isi recupereze Calin schiurile si noi sania.
Ada spor la impachetat si drum bun maine.

Mergi la inceput